Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy udaje, że wspiera słabych. chorych i starych

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Czy ktoś mógłby uporządkować zarzuty wobec WOŚP? Bo jakoś nie za bardzo je kumam. Czy istnieje jakikolwiek konkretny, poważny zarzut?
 

military

FNG
1 766
4 727
Spotkałem się z jednym: NFZ uwzględnia WOŚP przy planowaniu budżetu, więc np. nie kupią czegoś, bo Owsiak da. To trochę jak Rostowski liczący że domknie budżet mandatami.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Nie wystarczy, że ciągnie kasę podatników? To jest w teorii prywatna akcja charytatywna, ale przecież ona w 100% polega na olbrzymim wsparciu organizacyjnym państwowych organizacji, z telewizją państwową na czele.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Spotkałem się z jednym: NFZ uwzględnia WOŚP przy planowaniu budżetu, więc np. nie kupią czegoś, bo Owsiak da. To trochę jak Rostowski liczący że domknie budżet mandatami.

Hmm, ale to w sumie można rozumieć dwojako. Bo można to też podciągnąć pod tezę, że w ten sposób jakaś tam pula "podatków" staje się dobrowolna, co jest chyba całkiem niezłe, nie? I np. może dzięki temu Tusk ustawi mniej fotoradarów.


Nie wystarczy, że ciągnie kasę podatników? To jest w teorii prywatna akcja charytatywna, ale przecież ona w 100% polega na olbrzymi wsparciu organizacyjnym państwowych organizacji, z telewizją państwową na czele.


Bo ja wiem? A czy to nie jest trochę jak argument, że dobry libertarianin nie korzysta z komunikacji miejskiej? Jak dokładnie wygląda to wsparcie? Jaka jest skala? Reklamy w publicznej TV, wynajęcie placu pod koncert, ochrona policyjna koncertu finałowego? Pytam, bo nie wiem.


A jak jest finansowany Woodstock? Czy jakaś kasa z WOŚPu tam idzie?
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
WOŚP ma wsparcie państwa i zebrana kasa idzie również do państwa (może do prywatnych szpitali też, nie wiem, ale do państwowych to na pewno; poza tym część prywatnych jest na kasę chorych, czy tam NFZ). Datki na nią są dodatkową dobrowolna opłatą obok przymusowych podatków. Ja osobiście omijam zbierających z daleka, a kiedyś nawet przykleiłem sobie lewe serduszko, że niby już dałem (przykleiłem sobie lewe serduszko WOŚP, więc wiem co to walka z systemem, dziwko XD).
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Moim głównym zarzutem, oprócz tego, że to łatka na służbę zdrowia (na którą i tak nam dużo zabierają), jest upolitycznienie WOŚP. Może sobie Owsiak pieprzyć, ale widać z kim trzyma i kto to lansuje, to jest pupil salonu III RP. A politycy, Balcerowicze, Buzki zapraszane na Woodstock w ramach "dialogu z młodymi", to co? Nawet była chyba jakaś akcja "nie chcemy polityków na Woodstocku" .

Jak to było? Ten ma władzę kto opanuje edukację, media i filantropię, czy jakoś tak.
 

raiden00

megazord
160
278
Kuce, rastafarianie i kinderpunki w jednym miejscu - tylko uciekać.
Eeee tam. Prawdą jest, że takiej liczby przyjebów w jednym miejscu nigdzie indziej jak na woodstoku nie znajdziesz, ale równie dobrze znajdziesz wielu spoko ludzi. No ale rozumiem, że nie każdy jest w stanie ignorować/filtrować zjebów, więc woodstok nie dla każdego. No i polityczne ścierwo które jest zapraszane, dla spokoju ducha również musi być ignorowane.

Za darmochę jest wejście. Organizacja kosztuje i to nie mało :)
Organizacja to już mnie nie obchodzi. Od organizacji to jest owsik. Liczy się to, że ja mam za darmochę :p (ależ egoistycznie to zabrzmiało)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Bo ja wiem? A czy to nie jest trochę jak argument, że dobry libertarianin nie korzysta z komunikacji miejskiej? Jak dokładnie wygląda to wsparcie? Jaka jest skala? Reklamy w publicznej TV, wynajęcie placu pod koncert, ochrona policyjna koncertu finałowego? Pytam, bo nie wiem.

Problem w tym, że nikt tego dokładnie nie wie, bo tego się nie uwzględnia w sprawozdaniach finansowych. Te wszystkie finały, imprezy, koncerty, sztuczne ognie, przeloty samolotów oraz cała szopka w TVP nie są finansowane przez WOŚP. To są działania głównie samorządów, zapewne sponsorów oraz państwowej TV. To nie jest, że robią to w ramach swojej koniecznej działalność - nie ma obowiązku organizowania imprezy, choć można nieźle się narazić za odmowę.

A jak jest finansowany Woodstock? Czy jakaś kasa z WOŚPu tam idzie?

Parę milionów idzie na działalność propagatorską w tym przystanek.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
a dla mnie WOŚP to przykład, w jaki sposób w akapie będzie organizowana opieka medyczna dla biednych.
Przykład może nie idealny, ale idealny do zaklejenia mordy lewakowi jak rzuci argumentem: "państwowa służba zdrowia musi być, bo nikt nie będzie dawał z własnej woli na potrzebujących"
 

Caleb

The Chosen
511
271
Zgodzę się z tym, że tak mogło by to działać. Aczkolwiek uważam podobnie jak
Problem w tym, że nikt tego dokładnie nie wie, bo tego się nie uwzględnia w sprawozdaniach finansowych. Te wszystkie finały, imprezy, koncerty, sztuczne ognie, przeloty samolotów oraz cała szopka w TVP nie są finansowane przez WOŚP. To są działania głównie samorządów, zapewne sponsorów oraz państwowej TV.
W wykonaniu akcja przypomina nachalne żebractwo. Nie można nawet spokojnie wyjść na zakupy, bo podstawiają ci puszki pod nos. W związku z powyższym mówię: "dziękuję, już dałem" :p Mam też za złe głównemu pajacowi, że po wyrobieniu sobie takim WOŚP-em dobrego wizerunku będzie propagował cenzurę w Internecie, czy wpierdalał się w wychowanie dzieci (informacje zasłyszane swego czasu w radio, więc nie podam linków).
 

Caleb

The Chosen
511
271
Hitch, może mam nienaganną prezencję? Może wolontariusze idą na całość, cholera wie :p rumuny i inne cygany trzymają się raczej z daleka.
 
C

Cngelx

Guest
Nachalne? Mnie jeszcze ani razu nie "zaatakowali".
Mnie też nie atakują, gdy siedzę w piwnicy.

W zeszłym roku starałem się ominąć miejsca gdzie mógłbym spodziewać się ataku. Niestety, horda dzikich dziewczyn wyłoniła się nagle z ukrycia przy wejściu do jednej z Galerii Handlowych - jest tam market z dość tanim żarciem i tylko po to tam byłem. Jako, że przecież jestem zły to spojrzałem na wolontariuszkę tak, że wystraszyła się mego wzroku. Niestety, one nie atakują w pojedynkę i jej koleżanka mnie dopadła. Nie poddałem się jednak. Wrzuciłem 2 grosze, tak aby ona tego nie zauważyła, zależało mi już tylko na tym by dostać serduszko i nie zostać zaatakowanym po raz kolejny. Udało mi się z wolontariuszką, która ode mnie kasę wyłudziła - nie zauważyła ile wrzuciłem, jednak jej koleżanka spostrzegła co uczyniłem. Usłyszałem podły tekst: "serduszek już nie mamy". Cóż, poczekałem tam ok. 1 minuty, ktoś inny wrzucił kasę i serduszko znalazło się również dla mnie. Było to wielkie zwycięstwo w walce z systemem.
 

Hitch

3 220
4 872
Hitch, musisz wyglądać strasznie, skoro młodziutkie wolontariuszki boją się do Ciebie podejść.

Nic z tych rzeczy. Jak kogoś bardzo interesuje, na privie mogę dać prosty sposób znalezienia mojego zdjęcia w necie. Niech oceni, bo ja nie uważam siebie za kogoś nieatrakcyjnego :)

Koszulek o odjebywaniu z potomstwem, którego jestem przeciwnikiem przecież też nie posiadam. W Siedlcach może mało wolontariuszek (łatwy cel w sumie dla okolicznych barbarzyńców), a może nie są takie nachalne, że dybią przy każdym sklepie.
 

Kazewski

Member
49
84
Ktoś tu słusznie napisał, że WOŚP jest do zaorania. Nie rozumiem, czemu osoba Owsiaka ma być wyłączona z możliwości konstruktywnej krytyki. Kiedykolwiek, dyskutując z kimś o WOŚP słyszę takie argumenty:

1.*lewackie pierdololo* Łatwo jest krytykować a trudniej coś samemu zrobić.
2. *blablabla* Co z tego, że zarabia, skoro ratuje też dzieciom życie.
3. Nikt nie jest idealny, każdy ma wady. Ale to nie znaczy że trzeba tak reagować

I to mnie już praktycznie przekreśla w tej dyskusji. Bo czy można krytykować faceta, który ratuje chore dzieci?

A ja Wam mówię - można!
Nie podobają mi się metody jego działania, fakt, że koszty "operacyjne" są nieproporcjonalnie duże do puli przeznaczanej na sprzęt ratujący życie ludziom. Nie podoba mi się, że udział w WOŚP stał się probierzem moralności, że jest promowany za pieniądze podatników - akurat WOŚP, potrafiący w wyniku nieumiejętnego zarządzania stracić 6,1 mln złotych poprzez spekulację na giełdzie. Jak śmiem wypominać komuś, że za pracę bierze pieniądze? Dopóki są to moje pieniądze, i pieniądze wielu naiwnych ludzi, którzy dają mu je w dobrej wierze - mam prawo to wypominać. Tak samo jak każdy z nas ma prawo wyboru i zanim wrzuci pieniądze do puszki Owsiaka może zastanowić się, czy jest sens wspierać fundację która nie jest w pełni efektywna, czy może równie dobrze przekazać je bezpośrednio osobom potrzebującym. I zapewniam, że nie jest to jedyna fundacja w Polsce, którą warto wspierać. Po prostu o innych telewizja publiczna nie wypowiada się z pewnych względów tak życzliwie jak o WOŚP.

Nie mówiąc już o tym, że samorządy muszą sporo wyłożyć kasy na koncerty i honoraria gwiazd. Owsiak pozostawiony samemu sobie bez instytucji państwowych zginąłby niechybnie w konkurencji z innymi fundacjami. A czy to nie jest właśnie podstawowe prawo wolnego rynku - prawo wyboru?

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/394415_451156431572209_1375464407_n.jpg
 

Caleb

The Chosen
511
271
Do góry Bottom