Wielka manifestacja Polacy Przeciw Imigrantom 12 września- WARSZAWA Plac Defilad, godz. 16:00 !

F

Filip

Guest
A to jest ta sama manifestacja, co KORWiN weźmie udział? Bo słuchałem wypowiedzi i już bardziej RiGCzowo to brzmiało z ust JKM, nawet mógłbym się chyba podpisać pod tym (chociaż nazywanie ludzkimi śmieciami tylko ze względu na pobór zasiłków to trochę przesadzone imo).
 

tomky

Well-Known Member
790
2 036
Mainstream mówi tak samo jak ^ hehehe

01zzYVh_IAvglKS6HV2as9mkaxcWX5uIIqBrRqvJ,wat.jpg
 
OP
OP
S

Sebastian1*

Member
24
7
Wojewoda uchylił decyzję zakazującą antyimigranckiej demonstracji

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa...tml#Czolka3Img

Dziś wieczorem Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, podpisał dokument, w którym uchyla decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie przemarszu antyimigranckiej demonstracji. Ratusz musi raz jeszcze przeanalizować sprawę
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Manifestacja miała rozpocząć się w sobotę o godz. 16 na pl. Defilad i przejść Al. Jerozolimskimi i Traktem Królewskim na pl. Zamkowy. Jednak w środę rano ratusz, mimo początkowej zgody, zdecydował się zakazać przemarszu. Uznał, że uczestnicy demonstracji mogą naruszać przepisy Kodeksu karnego, m.in. te mówiące o propagowaniu nienawiści rasowej i narodowej. Organizatorzy, czyli ONR, odwołali się od tej decyzji do wojewody. I dziś wieczorem wojewoda mazowiecki przyznał im rację.

Decyzja o zakazie została uchylona. Wniosek organizatora ma zostać rozpatrzony ponownie.

Wolność słowa i zgromadzeń polega na tym, żeby godzić się na publiczne głoszenie nawet takich poglądów, które wywołują naszą niezgodę. Jej ograniczanie nie może zatem opierać się na domniemaniach, musi być poprzedzone szczególnie wnikliwym zbadaniem wszystkich przesłanek, a tego zabrakło w uzasadnieniu decyzji - powiedział wojewoda Jacek Kozłowski.

Wojewoda zaznaczył, że trasa przemarszu powinna zostać uzgodniona tak, aby nie kolidowała z innymi wydarzeniami odbywającymi się w tym samym czasie i miejscu. Nie można tu też stosować prewencji, samorząd powinien wyjaśnić swoje wątpliwości ze stroną zgłaszającą.

Więcej o planowanych na sobotę demonstracjach w piątkowej "Gazecie Stołecznej".
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
No to niech sie pierdola, nazistowskie zlamasy!
Naziści bo co? Nikt by się nie odezwał gdyby nie właśnie jakieś nazistowskie kwoty ludzi do przyjęcia... Nie bierz wszystkiego, do siebie tylko dlatego, bo sam jesteś imigrantem. Przez wiele lat przyjeżdżali tu sobie wietnamce czy ukraińcy i nie było problemu... zauważ, że jak ściągnęli te 2tys prywatnie, też generalnie nikt się nie odezwał, ale ściąganie na mój koszt ludzi, którzy dodatkowo nie chcą tu mieszkać to już znaczna przesada... zresztą o tym właśnie mówił rothbard czy hoppe argumentując generalnie przeciw imigracji gdy nie ma akapu.
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Mainstream mówi tak samo jak ^ hehehe

01zzYVh_IAvglKS6HV2as9mkaxcWX5uIIqBrRqvJ,wat.jpg

Od czasu do czasu nawet klamcy moga powiedziec przez przypadek prawde.

No to niech naziści wreszcie obiją ryje wiecującym solidarnościowcom.

Nazisci i "solidarnosciowcy za cudze pieniadze" moga sie nawzajem wybic. Bylaby to dobra nowina dla wolnosciowcow, ktorzy mogliby po takiej ustawce przyjsc wesolo na pobojowisko z lopatami, workami i wapnem.

Naziści bo co?

Ktos kto mowi ludziom gdzie im wolno mieszkac (ze wzgledu narodowosc, rase, wiare...) to naziol. Przynajmniej w tej jednej sprawie. Nie wiem jakie sa ich poglady na inne sprawy.

Nikt by się nie odezwał gdyby nie właśnie jakieś nazistowskie kwoty ludzi do przyjęcia...

No to niech protestuja przeciw kwotom, leniwym imigrantom, imigrantom-zailkowiczom, imigrantom-terrorystom, etc.Poki co protestuja przeciw wszystkim imigrantom i Sebastian jakos temu nie zaprzeczyl (wogole mi nie odpowiedzial).

Nie bierz wszystkiego, do siebie tylko dlatego, bo sam jesteś imigrantem. Przez wiele lat przyjeżdżali tu sobie wietnamce czy ukraińcy i nie było problemu... zauważ, że jak ściągnęli te 2tys prywatnie, też generalnie nikt się nie odezwał, ale ściąganie na mój koszt ludzi, którzy dodatkowo nie chcą tu mieszkać to już znaczna przesada...

Ja sie zgadzam, ale nazwa manifestacji wskazuje na protest przeciw imigrantom w ogolnosci, anie tym szczegolnym. Wiec poki co ta manifa wyglada jak potwierdzenie slow Lorda Actona: socjalizm -> nacjonalizm/rasizm -> protekcjonizm -> wojna

zresztą o tym właśnie mówił rothbard czy hoppe argumentując generalnie przeciw imigracji gdy nie ma akapu.

Rothbard do lat 90tych byl za wolna imigracja. A potem Rothard zadnego konkretnego planu w sprawie imigracji w latach 90tych nie mial. Mial tylko rozne starcze mysli i strachy po tym jak duzo Ruskich przyjechalo do Lotwy. Zreszta przyklad Lotwy pokazuje, ze nic strasznego sie tam nie stalo, wiec strachy Rothbarda byly na wyrost.

A Hoppe jest w bledzie i juz o tym pisalem wielokrotnie na tym forum jak i do samego Hoppego (ktory zreszta nie mial ochoty nawet na dyskusje wiec sral go pies). Dla Hoppego kazdy kto nie zgadza sie z nim w sprawie imigracji jest "lewakiem", wiec o czym tu z takim gadac. (P.S. Zwolennikiami wolnej imigracji byli/sa tacy "lewacy" jak Ludwig von Mises, Ayn Rand, Ken Schoolland, Andrew Napolitano, Bryan Caplan, Jesus Huerta de Soto, Rothbard (do lat 90-tych), Walter Block, Stephan Kinsella (http://www.stephankinsella.com/2010/04/im-pro-immigration-and-pro-open-borders/) i wielu innych).
 

Kammil

Member
34
100
Ktos kto mowi ludziom gdzie im wolno mieszkac (ze wzgledu narodowosc, rase, wiare...) to naziol. Przynajmniej w tej jednej sprawie. Nie wiem jakie sa ich poglady na inne sprawy.
o tym kto gdzie moze mieszkac , powinny decydowac dobrowolne umowy miedzy wlascicielami nieruchomosci a imigrantami. Imigranci korzystaja z nie swojej wlasnosci, w sposob nieuprawniony(nie oni finansowali drogi, mosty, koleje, dworce, chodniki, po ktorych sie poruszaja). Mozliwe jest to tylko dlatego ze jest to wlasnosc panstwowa. W wyniku dzialania panstwa dochodzi do przymusowej integracji, to jest druga strona medalu , jest to forma agresji np. kiedy ktos wpuszcza milion arabow ktorzy nienawidza chrzescijan , do kraju gdzie mieszkaja glownie chrzescijanie- bo rzad ma ideolo multi-kulti. Separacja ludzi odmiennych kultur, ras czy religii jest czyms naturalnym i wystepuje wszedzie(ludzie wola przebywac z podobnymi sobie, i wsrod "swoich" czuja sie lepiej), to panstwo stwarza problem, popaganda i polityczna poprawnoscia tlumi naturalny odruch ksenofobii. Hoppe rozwinal w "Demokracji.." swietna argumentacje przeciw wolnej imigracji.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Nazisci i "solidarnosciowcy za cudze pieniadze" moga sie nawzajem wybic. Bylaby to dobra nowina dla wolnosciowcow, ktorzy mogliby po takiej ustawce przyjsc wesolo na pobojowisko z lopatami, workami i wapnem.
No co Ty, pomarzyć nie wolno? ;)
A serio, zawsze tam gdzie dwóch się bije, to trzeci korzysta. Patrz na przykład na historię islamu. Persja i Bizancjum były wykrwawione po wzajemnej wojnie, więc wszedł słaby wtedy islam jak ostry nóż w masło. I kto skorzystał?
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
o tym kto gdzie moze mieszkac , powinny decydowac dobrowolne umowy miedzy wlascicielami nieruchomosci a imigrantami.

Dokladnie. A stojacy na granicy naziol uniemozliwia mi zawarcie umowy na sprzedaz domu, wynajmu mieszkania, podjecia pracy, etc.

Imigranci korzystaja z nie swojej wlasnosci, w sposob nieuprawniony(nie oni finansowali drogi, mosty, koleje, dworce, chodniki, po ktorych sie poruszaja). Mozliwe jest to tylko dlatego ze jest to wlasnosc panstwowa.

Panstwo otoczylo mnie swoimi drogami i zakazalo budowania nowych. Czy z tego wynika, ze mam zakaz sprowadzania robotnikow do mojej fabryki bo beda oni musieli przejsc po "cudzej wlasnosci"? Pewno mam tez moralny nakaz placenia podatkow na te drogi? No a skoro wszystkie drogi naleza do "wszystkich Polakow", ktorzy w wiekszosci sa za zakazem sprzedazy/transportu narkotykow i broni, to jesli przejde sie z heroina i rewolwerem w kieszeni po chodniku to znaczy, ze lamie NAP? Do tego wlasnie prowadzi Hoppe'wskie podejscie do wlasnosci prywatnej. Dziekuje, postoje. Drogi nalezy sprywatyzowac a nie wprowadzac na nich nazim.

Separacja ludzi odmiennych kultur, ras czy religii jest czyms naturalnym i wystepuje wszedzie(ludzie wola przebywac z podobnymi sobie, i wsrod "swoich" czuja sie lepiej),

Jeden chce siedziec w getcie i od czasu do czasu wyjsc aby sprzedac tubylcom arbuzy, a inny woli sie asymilowac. Rozni ludzie sa. (ja np. dobrze czuje sie wsrod zoltych, ot taki juz jestem. A i zoltym moja obecnosc tez nie przeszkadza)

to panstwo stwarza problem, popaganda i polityczna poprawnoscia tlumi naturalny odruch ksenofobii.

Panstwo stwarza problem, tylko, ze odwrotny. Nachalna propaganda i tolerancja na sile prowadzi wlasnie do radykalizacji nazioli. I nie sadze aby ksenofobia byla naturalna. Naturalna to jest ciekawosc wobec obcych bo od obcego mozna sie czegos nowego dowiedziec, albo cos od niego kupic (tudziez cos mu sprzedac).

Hoppe rozwinal w "Demokracji.." swietna argumentacje przeciw wolnej imigracji.

No wlasnie do bani rozwinal i dlatego Walter Block go zaoral. https://mises.org/library/immigration-reply-hoppe
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
@libertarianin.tom
Nie będę tutaj leciał Hoppe'm bo nawet nie pamiętam w której jego książce/artykule to przeczytałem... więc będę mówił za siebie.

Czy nie uważasz, że nie można realizować czyjejś wolności, kosztem wolności kogoś innego? Poprzez organizm państwowy wolna emigracja bardzo często tak czyni, bo czy nie jest tak, że to ja zapłacę za zasiłki, mieszkania socjalne i inne pomoce dla tych ludzi? Czy to nie moja wolność zostanie zgwałcona najpierw? Powiem, więcej.... Czy będę mógł odizolować się od tych ludzi, nie sprzedawać im produktów itp, itd? Oczywiście nie bo będzie czuwał nad tym wielki brat... imigracja w państwie jest problematyczna właśnie dlatego, że państwo jest organizacją przymusową. Dlatego puki siedzimy przykuci do jednej łodzi to żaden z pasażerów nie ma moralnego prawa zaprosić tu rodziny, przemalować łódź na czerwono, albo robić dziur w pokładzie. W AKAP-ie taki problem zupełnie nie istnieje.

[Edit] Bardzo dobrym przykładem takiego realizowania swojej wolności, jest samobójcze wysadzenie się w tłumie... no chyba jesteś za wolnym decydowaniem o swoim życiu?
 
Ostatnia edycja:

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Dzięki paskudnej pogodzie udało mi się zostać w domu i upić młodym winem. Tak, nudy. Ale naprawdę nie lubię kolektywnych spędów, czuję się na nich jak na apelu szkolnym. W zamian postaram się dotrzeć do jakiejś relacji z manify. Znam fotografów, którzy dokumentują takie wydarzenia z poczucia misji, pewnie któryś się przeszedł. Agora, akcja, alkohol.
 
Do góry Bottom