1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wenezuela w ogniu

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez kawador, 21 Luty 2014.

 1. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 212
  Polubienia:
  3 271
  Jedziemy dalej:
   
 2. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 936
  Polubienia:
  17 603
  Się drukuje - się ma...
   
  mikioli lubi to.
 3. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 249
  Polubienia:
  7 521
  ich bogactwo ogranicza tylko wydajność pras drukarskich
   
 4. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 552
  Polubienia:
  10 516
  W sumie mogliby wprowadzić dochód podstawowy.
   
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 498
  Polubienia:
  12 385
  Nie tylko. Bywają i z tym kłopoty.

  Wenezueli już nie stać na dodruk własnych pieniędzy
  am/
  2016-04-30, 16:19

  Dotknięty kryzysem kraj wpada w coraz większe tarapaty finansowe. Spirala inflacyjna sprawiła, że rząd musi dodrukowywać szybko pieniądze. Ale wenezuelskie banknoty są importowane, bo kraj nie ma swojej drukarni. Tymczasem w budżecie kończą się rezerwy walutowe i Wenezuela wkrótce może mieć zbyt mało pieniędzy na opłacenie dostawców swoich własnych banknotów - informuje Bloomberg.
   
 6. Brehon

  Brehon Well-Known Member

  Posty:
  554
  Polubienia:
  1 302
  O fuck, to jest hit :D
   
  Sorasil lubi to.
 7. Slavic

  Slavic Duch wolności

  Posty:
  274
  Polubienia:
  557
  FatBantha lubi to.
 8. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 749
  Polubienia:
  19 241
  Prowokacja kielecka w wydaniu Brazylijskim?
  Szykują się pogromy Wenezuelczyków?
  W Pacaraima w Brazylii grupy Brazylijczyków zaatakowały prowizoryczne obozy uchodźców z Wenezueli. Podobno był to odwet za pobicie przez Wenezuelczyków miejscowego sklepikarza.
  Może @nuri coś więcej na ten temat napisze.  Granica wenezuelsko-brazylijska:
   
  wah lubi to.
 9. nuri

  nuri Well-Known Member

  Posty:
  285
  Polubienia:
  1 610
  Wiem tyle co z gazet, albo telewizji. Nie był to pierwszy incydent w takiej skali. W marcu mieszkańcy Mucajaí, w której uchodźcy koczowali w obozowisku zrobili podobnie. W Pacaraima (12K mieszkańców) według źródeł oficjalnych obyło się bez ofiar śmiertelnych, miejscowi rozwalili obozowisko, spalili pozostałości i pognali 1200 Wenezuelczyków na drugą stronę granicy. Bezpośrednią przyczyną zamieszek podobno był rabunek w sklepie, ale drobne kradzieże to była codzienność.

  Władze federalne wysyłają wyślą dodatkowo 120 żandarmów z Força Nacional de Segurança i 36 pracowników humanitarnych. I na razie tyle - granica pozostanie otwarta. Problem jednak musi być palący bo w debacie prezydenckiej 2 tygodnie temu, aż dwa pytania padły o sytuację w Wenezueli - czy wpuszczać uchodźców i jak przeciwdziałać.

  A w samej Wenezueli był zamach na Maduro za pomocą amatorskiego drona. Niestety nie udany.

  Update: dziś gubernator stanu Roaima złożył ponownie wniosek do Sądu Najwyższego (poprzedni z 6. sierpnia został odrzucony) i uzyskał zgodę na tymczasowe zawieszenie przyjmowania uchodźców. Jeśli akcja wykopania Wenezuelczyków miała na celu zwrócenie uwagi, to przyniosła skutek - dziś w radiu/telewizji/portalach to wiadomość nr. 1. Brazole to z natury dobre ludzie i lubią pomagać innym, ale widać miarka się przebrała.

  [​IMG]
   
  Ostatnia edycja: 20 Sierpień 2018
  aluzci, snajper i kr2y510 lubią to.
 10. nuri

  nuri Well-Known Member

  Posty:
  285
  Polubienia:
  1 610
  @kr2y519 ma jednak nosa :D Czapki foliowe włóż. Roaima to jedyny stan Brazylii, który nie jest podłączony do zintegrowanej sieci elektrycznej. Niewidzialna ręka próbowała nie raz (conajmniej od 2001) - ostatnia próba (2011) wybudowania lini storpedowana na wniosek "ekologów wojowników/indian" i ochoczo przyklepana ministra z PT (Partia Robotnicza Brazylii), który argumentował:

  Wiadomo wszytko dla dobra Indian. Czytaj kupować (90%) z sieci wenezuelskiej po raczej nieatrakcyjnej (umowa do 2021) cenie :D Ostatnio jednak nastąpiło zagrożenie przerw w dostawach, bo Eletrobras - lokalny dystrybutor - nie zapłacił raty 33 milionów USD Wenezuelczykom tłumacząc się problemami z wykonaniem przelewu :p:p:p

  Od Lava Jato i odesłania Dilmy kurs się mocno zmienił i boliwiarianizm nie ma juz sojuszników na kluczowych pozycjach rządzie w Brazylii. Elektrobras transakcją wiązaną z pomocą nowego prezia chce odliczyć swój rachunek za prąd od Wenezuelskiego długu względem Brazylii.

  PS Zagadka: policz "robotników-(kontr)egzekutorów" a'la kubańska DI w gronie +40K wenezuelskich uciekinierów w Roaimie, jedynym miejscu gdzie napływ ma poparcie Caracas
   
  Ostatnia edycja: 24 Sierpień 2018
  wah i kr2y510 lubią to.
 11. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  749
  Polubienia:
  3 030
 12. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 749
  Polubienia:
  19 241
  Jak widać na obrazku, papieru toaletowego to się nie opłaca tam kupować.
   
 13. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 936
  Polubienia:
  17 603
  No nie wiem... Ja bym się tymi banknotami nie podcierał z powodów higieny; w końcu pieniądze jednak wędrują z rąk do rąk.

  Inna sprawa, że kwestia higieny anusa mogą zejść na dalszy plan, gdy się żyje w socjalistycznym raju, jak Wenezuela.
   
  aluzci i Claude mOnet lubią to.
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  6 936
  Polubienia:
  17 603
  Sprawa się już rypła na dobre. Można już chyba tam do nich dzwonić z gratulacjami dotyczącymi osiągnięcia wymarzonej sprawiedliwości społecznej. ;) Aaa... zapomniałem, że telefony pewnie nie działają. I telegraf... I kurierzy... A gołębie pocztowe zdechłyby tam z głodu albo zostały wcześniej zjedzone, wraz z karteczką gratulacyjną...

  Brazylia wysyła wojsko na granicę z Wenezuelą
  29 sierpnia 2018, 8:30
  Prezydent Brazylii Michel Temer ogłosił we wtorek, że wyśle wojsko do stanu Roraima na północy kraju, przy granicy z Wenezuelą, by pomóc w utrzymaniu tam porządku i zapewnieniu bezpieczeństwa wenezuelskim imigrantom.
  W krótkim wystąpieniu telewizyjnym po posiedzeniu rządu Temer poinformował, że podpisał dekret, na mocy którego przez najbliższe dwa tygodnie wojsko ma pomóc w przestrzeganiu prawa i utrzymaniu porządku w stanie Roraima, w tym zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Brazylii i uciekinierom z Wenezueli.

  Wenezuelczycy uciekają przed głodem
  Do stanu Roraima przybyły dziesiątki tysięcy Wenezuelczyków, uciekających przed chaosem gospodarczym i politycznym w swoim kraju. Według przedstawicieli brazylijskich władz ta fala imigrantów przeciążyła system opieki społecznej i spowodowała znaczny wzrost przestępczości. W stanie Roraima coraz częściej dochodzi do incydentów na tle ksenofobicznym.

  Michel Temer oskarżył prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro o wywołanie kryzysu imigracyjnego, najpoważniejszego w historii Ameryki Południowej. Zdaniem Temera polityka Maduro jest już nie tylko problemem wewnętrznym Wenezueli, lecz stanowi zagrożenie dla stabilności kontynentu południowoamerykańskiego.
  W ostatnich miesiącach setki tysięcy zdesperowanych Wenezuelczyków przekroczyły granice Kolumbii, Peru, Ekwadoru, Chile i Brazylii w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Władze tych państw usiłują zahamować i ograniczyć ten exodus.

  W tym miesiącu przepisy wjazdowe dla obywateli Wenezueli zaostrzyły Peru i Ekwador.

  Według ONZ z powodu pogłębiającego się kryzysu gospodarczego Wenezuelę opuściło już w sumie 2,3 mln ludzi.

  Wenezuela z jej największymi na świecie zasobami ropy naftowej była kiedyś jednym z najlepiej prosperujących państw Ameryki Łacińskiej, ale dwie dekady korupcji i złego zarządzania pod rządami socjalistów w połączeniu z niedawnymi spadkami cen ropy pogrążyły ten kraj w bezprecedensowym kryzysie gospodarczym i politycznym.

  Autor: adso / Źródło: PAP

  Wenezuela. Najbogatszy bankrut świata
  23.08.2018, 09:00
  Radosław Omachel
  Rozdali pieniądze, pobudowali mieszkania i znacjonalizowali przedsiębiorstwa. Potem zabrali się do konstytucji i sądów. Rządzący Wenezuelą populiści w dwie dekady zrujnowali kraj z największymi na świecie złożami ropy.


  1,6 mln osób uciekło z Wenezueli. "Kryzys jak w Europie"

  Eksodus imigrantów z Wenezueli prowadzi do "momentu kryzysowego" porównywalnego do kryzysu migracyjnego w Europie, w rejonie Morza Śródziemnego - alarmuje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.

  Wenezuela: Prezydent Maduro przyznaje, że jego model ekonomiczny zawiódł
  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro w związku z niedoborami żywności i leków oraz paraliżu usług publicznych przyznał, że zaproponowany przez niego model gospodarczy "zawiódł".
  - Model produkcji, który próbowaliśmy do tej pory, zawiódł, a odpowiedzialność jest nasza, moja i wasza - powiedział prezydent Maduro podczas spotkania partii PSUV. Słowa przywódcy Wenezueli to reakcja na inflację, która według przewidywań Międzynarodowego Funduszu Walutowego osiągnie w tym roku milion procent.
  Kiedy nawet rząd przyznaje się do błędu, to już musi być naprawdę źle...

  Ale mamy też wiadomości o zmianie trendów w zatrudnieniu kobiet. Lewicowa Wenezuela na pewno przyczyniła się do wzmocnienia feministycznej godności, prawda?

  Kiedyś żyły w najbogatszym kraju regionu. Teraz sprzedają ciała "dla dobra rodziny"
  W Wenezueli bieda jest tak niewyobrażalna, że właściwie kończą się sposoby na jej opisanie. Z tego kraju docierają kolejne dramatyczne informacje o warunkach życia. Najnowsze doniesienia są takie, że rośnie liczba kobiet, które w desperacji decydują się na prostytucję. Pieniądze w ten sposób zarabiają za granicą - w Kolumbii - by w wenezuelskiej beznadziei zapewnić jakikolwiek byt swoim dzieciom.
   
 15. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 552
  Polubienia:
  10 516
  "To nie był prawdziwy socjalizm"
   
 16. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 315
  Polubienia:
  5 291
  Nagrody za wierną służbę.
  [​IMG]
   
  snajper, nuri, Ciek oraz 11 uzytkowników lubi to.
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 749
  Polubienia:
  19 241
  Most Simona Bolivara pomiędzy Kolumbią i Wenezuelą.
  W połowie maja:


  Obecnie:


  Migracja bisurmanów do UE, przy tym to pikuś. Podobno ludzie tak cisną do Kolumbii, że były przypadki wypchnięcia pojedynczych przez barierki. Tak się kończy socjalizm.
   
 18. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 443
  Polubienia:
  12 590
 19. nuri

  nuri Well-Known Member

  Posty:
  285
  Polubienia:
  1 610
  Jeszcze w 2015 roku Maduro i towarzysze wywłaszczali i wyrzucali Kolumbijczyków żyjących w Wenezueli. Hmm :cool: 3 lata późnej realnej odwrotnej alchemii i jak się pozmieniało :cool:
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.