W jakim banku lokata?

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Lokaty to oszustwo
Nie no, już tak nie demonizujmy, zwykłe lokaty są prostym, uczciwym sposobem na przechowywanie kasy. Jedyne co się może w nim nie podobać, to obecnie niskie oprocentowanie oraz szansa, że bank i BFG upadnie.

nie wspominając o FI i innych przekrętach. Poczytaj o opłatach likwidacyjnych to jest gruby przekręt.
Te niesławne opłaty likwidacjne to dla mnie żaden przekręt, jasne, że są niekorzystne dla klienta i niezbyt etyczne, ale w umowie wszystko było, więc nie ma problemu. Fundusze inwestycyjne są o tyle słabe, że sprzedawca ma trochę możliwości ukrycia swojego zarobku, ogólnie samą ich idee(płacenie komuś za obracanie moim hajsem nawet jeśli nic nie zarobi) i obecną rolę oceniam tak, że to narzędzie dla bogatych, a chwytają się tego masy, więc kijowo na tym wychodzą.
Jeśli fundusze, to tylko takie, które umożliwiają inwestowanie na trudno dostępnych/wymagających sporego kapitału rynkach, najlepiej zarządzane pasywnie.

Jednocześnie szykują się do skoku narazie w Hiszpani i możliwe, że w Niemczech ( 10% depozytu ), było o tym w wątku o plotach. Mogą też taką akcję kiedyś w Polsce przeprowadzić.
W strefie euro muszą zabierać ludziom kasę z kont bankowych jak chcą się do niej dobrać, w Polsce wystarczy włączyć drukarki pieniędzy i władza zarabia malutki procencik na każdym posiadaczu złotówek.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
W strefie euro muszą zabierać ludziom kasę z kont bankowych jak chcą się do niej dobrać, w Polsce wystarczy włączyć drukarki pieniędzy i władza zarabia malutki procencik na każdym posiadaczu złotówek.
W takim razie Polska powinna wejść jak najszybciej do strefy euro. Zwykli Wkurwieni Ludzie nie wiedzą co to jest inflacja - to czary jakieś, jak z rozdwajaniem bochenków chleba rządową ręką, tak myślą. Gdy rząd będzie się posuwał do wybierania *ich* kasy z kont, takie działania będą diametralnie inaczej oceniane... Finansowanie rządu i jego wybryków powinno być jak najbardziej bolesne dla okradanego.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Gdzie teraz najlepiej konto bankowe otworzyć w pl? Wszędzie syf, ale gdzie najmniejszy? Nic specjalnego nie potrzebuję: dostęp online i szybkie przelewy.
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Ja mam mBank i T-mobile. T-mobile jest teraz praktycznie najlepsze na rynku, wybierz opcję bez karty to nie będziesz nic płacił. Tak jak napisał tolep przelewy błyskawiczne są (w mBanku płatne 5 zł)...
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
5 międzybankowych przelewów błyskawicznych miesięcznie (via BlueMedia) gratis
Nie wiem o co dokładnie chodzi, ale wygląda na to, że ta opcja to trochę ściema. Co trzeci bank, do którego próbuję przelać błyskawicznie kasę z T-Mobile to mi odbija i mówi coś w stylu "ten bank nie obsługuje przelewów błyskawicznych, czy chcesz zrealizować jako normalny przelew". Na pewno do ING się nie dało, teraz próbowałem, to do Smart Banku też się nie da. Opcja darmowych przelewów błyskawicznych jest zbyt piękna, żeby była prawdziwa :) Jakoś jak z mBanku robiłem kilkanaście błyskawicznych przelewów (płatnych), to dało się do każdego banku jaki sobie zamarzyłem.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Ok, to widocznie miałem pecha i akurat chciałem słać kasę do tych nieobsługiwanych w danych dniach.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Ja polecam swój bank w którym mam konto - Getin Bank
Mają świetne oferty na rachunki ROR i takie mini lokaty
Generalnie 2 lata temu jak dobrze zarabiałam, to bank potrafił mi dokładać co miesiąc ok 15 zł na konto oszczędnościowe!
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
@mikioli ja się na tym nie znam.
Nie wiedziałam, że ten bank ma takie problemy, poczytałam sobie trochę więcej i podjęłam decyzję o zmianie banku. Po wstępnym rozeznaniu wydaje mi się, że mbank ma dość spoko ofertę dla ludzi w moim wieku, czyli do 26 lat. :)
Dlatego też pytam się was, chłopcy co o nim myślicie :) :) :) :)
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Mam powyżej 26 lat, ale posiadam rachunki w mBanku.
Nie mam do niego zastrzeżeń.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Mnie służby 3 literowe rok temu zablokowały konto w mBanku. MBank nie udzielił żadnych wyjaśnień. W normalnym kraju to było by bezprawne, ale w Polszy no cóż, wolna amerykanka! Na szczęście nie mieszkam w Polsce od 10 lat, więc sumy na koncie nie są zawrotne, inaczej podał bym bank/służby do sądu... Dla rozwagi libków piszę, że konta bankowe w Polsce są blokowane ze stalinowskiego powodu: dajcie człowieka paragraf na zablokowanie konta znajdziemy!

Ps. Nie zablokowali mi 2 konta, które mam w SKOKu. Bierecki nie pozwolił służbom... :)
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Mnie służby 3 literowe rok temu zablokowały konto w mBanku. MBank nie udzielił żadnych wyjaśnień. W normalnym kraju to było by bezprawne, ale w Polszy no cóż, wolna amerykanka! Na szczęście nie mieszkam w Polsce od 10 lat, więc sumy na koncie nie są zawrotne, inaczej podał bym bank/służby do sądu... Dla rozwagi libków piszę, że konta bankowe w Polsce są blokowane ze stalinowskiego powodu: dajcie człowieka paragraf na zablokowanie konta znajdziemy!

Ps. Nie zablokowali mi 2 konta, które mam w SKOKu. Bierecki nie pozwolił służbom... :)
Handlowałeś BTC ;)
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Oficjalnie chłopcy mówię, że wypełniłam online wniosek o utworzenie konta dla młodych w mbanku :)
Teraz czekam na dalsze informacje które przyjdą do mnie w mailach :)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Ja mam konto w mBanku już z 18 lat. Działa, tyle mogę powiedzieć. Trudno uznać to za rekomendację, ale jakoś nie mam bodźców do zmiany. Apka jest fajna, serwis online też spoko, miałem konta w innych bankach i było o wiele gorzej.
 
Do góry Bottom