W jakim banku lokata?

ppeb

New Member
11
0
Może ktoś z Was zakładał sobie ostatnio lokatę? W jakim banku warto jest zdecydować się na takie zobowiązanie? Czy któryś bank oferuje może oprocentowanie wyższe niż te 3 czy 4% ?
 

simek

Well-Known Member
1 367
1 971
Hm, trzymanie kasy u Ruskich, albo Ukraińców - może jakbym miał jakąś konkretniejszą kwotę to bym się w to bawił, ale kilka tysiaczków wg mnie można trzymać w Polsce, najlepsze oprocentowania ma chyba SK Bank: http://www.skbank.pl - ryzykanci mogą włożyć hajs nawet na 5 lat na 5,8% (ale niestety to zmienne oprocentowanie). Ogólnie bez sensu zakładać lokaty w dużych bankach, bo mają słabe oprocentowania, a jak upadną, bo Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie będzie stać na oddanie depozytów wszystkim klientom, lepszą opcją są banki spółdzielcze i SKOKi, które czasami lecą w kulki, dają za wysokie oprocentowanie, upadają i na oddanie musi się składać cały sektor, ostatnio nawet podnieśli składkę na BFG, bo już raz trzeba było użyć środków tam zgromadzonych.
 

Alu

Well-Known Member
4 182
7 825
Na Ukrainie jest już blisko 20% inflacja i pełzająca wojna z Rosją... ja bym tam oszczędności nie trzymał :)
 
Ostatnia edycja:

tolep

ChNiNK! ChP!
7 779
13 424
ważne, żeby ten bank miał oddział w Gdańsku i dużo bankomatów w Gdańsku. Wtedy, gdy się będzie chciało kupić opony do BMW i3, będzie można w razie awarii terminala płatniczego skoczyć do bankomatu.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 697
9 998
lokata w banku kiedy bandyci od rzeczpospolitej czy tam unii w każdej chwili mogą coś zajebać jest niepewna... najlepiej zainwestować w cos konkretnego...
 

tomislav

Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski
4 782
12 034
Najlepsza lokata to Domowy Sejf chroniony przez uzbrojoną rodzinę na swoim, ale jak już bank, to może spółdzielczy, bo kolosy raczej omijać z daleka. W ogóle to GAZDA ma rację, zainwestować w coś, co zarobi albo jakoś się przyda - no i trzeba umieć wyniuchać zapędy złodziei w miarę wcześnie, by wybrać z konta swoje, zanim zajebią.
 

simek

Well-Known Member
1 367
1 971
Srebro i złoto lecą na łeb, na szyję, w nieskończoność nie będą spadać - to jedyne aktywa, przy których nie trzeba stosować się do zakazu łapania spadającego noża, kiedyś w końcu urosną.
Ja trzymam w gotówce wysokość jednej wypłaty=dwumiesięcznych wydatków, resztę wkładam w coś, czego władza nie może unieważnić jednym dekretem.
 

Alu

Well-Known Member
4 182
7 825
Myślę, że to nie boty tylko taka praca. Ciekawe ile płacą za takie spamowanie forów?
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 677
Znalazłem coś takiego:
"W zestawieniu wynagrodzeń specjalistów SEO, chciałbym przybliżyć najpierw ile zarabiają pracownicy zajmujący się stricte tworzeniem zapleczy, preclowaniem czy copywriterzy. Zazwyczaj są to studenci lub stażyści z Urzędu Pracy, którzy mieli minimalną styczność ze stronami internetowymi – są to osoby, które należy od podstaw przygotować do wykonywanych zadań (takie szkolenie również przeprowadza pozycjoner). Niektóre z tych osób, po upływie pewnego czasu i nabyciu niezbędnych umiejętności, obejmują w firmie stanowisko junior SEO specialist.
Wynagrodzenie: do 1500 zł"

 

Alu

Well-Known Member
4 182
7 825
Mi treść tych reklam jakoś strasznie nie przeszkadza, ale jak takie tematy nie będą kasowane to będzie ich coraz więcej.
 

simek

Well-Known Member
1 367
1 971
Jakiś post został usunięty, czy coś? Bo ja widzę, że w tym temacie jedynym, który wrzucił jakiś link do banku, byłem ja.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 569
10 972
Tak, pojawili się nowi spamerzy, wyrzucam ich konta, wiec czasem kontekst umyka. Ogólnie temat jest do dupy i przyciąga boty / spamerów, a treści w nim nie ma zbyt wiele. W knajpie mamy konkretniejszy temat o inwestowaniu, chociaż oczywiście śmieszkiści tam też przyspamowali.
 
C

Cngelx

Guest
Może by tak zbierać dane o tych spamerach, spróbować wystalkować i gdy nadejdzie akap zakwalifikować ich jako komuchy? :)
 

Łukash

Well-Known Member
261
431
Pierdziel te lokaty , nie wspominając o FI i innych przekrętach. Poczytaj o opłatach likwidacyjnych to jest gruby przekręt. Sam ostatnio się zastanawiam czy w ogóle gdzieś wrzucać co miesiąc kilka stów na jakies zwykłe konto oszczędnościowe w małym banku czy najnormalniej w życiu do przysłowiowej skarpety. Lokaty to oszustwo tym bardziej w tym kraju gdzie żerują na niewiedzy i co chwila jumają na różne sposoby.
 
T

Tralalala

Guest
Jednocześnie szykują się do skoku narazie w Hiszpani i możliwe, że w Niemczech ( 10% depozytu ), było o tym w wątku o plotach. Mogą też taką akcję kiedyś w Polsce przeprowadzić.
 
Do góry Bottom