W duchu buddyjskiego libertarianizmu

Krisu_

Member
10
25
Ostatnio napotkałem ciekawy cytat, może niezwiązany z buddyzmem ale inną religią dalekiego wschodu - mianowicie Taoizmem.
Według jednego z przekładów Laozi, twórca tego ruchu religijnego raz powiedział w odpowiedzi na działania władz:
"Im więcej restrykcji i ograniczeń, tym bardziej zubożały będzie lud… Im więcej zasad i nakazów będzie egzekwowanych, tym więcej będzie bandytów i oszustów. Stąd wywodzą się słowa mędrca [oraz władcy]: Poprzez mój brak działania ludzie spontanicznie się "przemieniają". Przez mój spokój ludzie spontanicznie się uspokajają. Dzięki mojej nieingerencji ludzie spontanicznie powiększają swoje bogactwo."
Wygląda na to że nie tylko taoizm jest kompatybilny z libertarianizmem ale i dosłownie jest jakimś rodzajem libertarianizmu.

ckl78

Well-Known Member
556
709
Dabisik - rytuał buddystów z Korei Południowej.

Na terenie buddyjskiej świątyni Heain-sa w południowo-koreańskiej miejscowości Hapcheon zebrały się setki mnichów i wiernych, by uczestniczyć w tradycyjnej ceremonii Daibisik. Rytuał ten to najprościej mówiąc uroczystość pogrzebowa, której głównym elementem jest publiczna kremacja ciała zmarłego. Podczas kremacji widocznej na zdjęciach, przy śpiewach mantry "Om Bajana Sadama" pożegnano kapłana Ji-Kwan - mistrza koreańskiej szkoły buddyjskiej Chogye.

MzI3MzA2YhsoUTtJbklvDmsJbxMoEGFYPBF3WG59Ykx9AzVJeApiE2dEPVQxXmIbZlViEDFXKlV7C35Cdh0mCCxeLBkrUxIRKEMhGy9tIBQgQCQlI0cpHjBJICUqXT8fKGwoCiBte055bH5UK0IoHWtO

MzI3MzA2YhsoUTtJbklvDmsJbxMoEGFYPBF3WG59Ykx9AzVOcwViE2dEPVQxXmIbZlViEDFXKlV7C35Cdh0mCCxeLBkrUxIRKEMhGy9tIBQgQCQlI0cpHjBJICUqXT8fKGwoCiBte055bHtUK0IoHWtO

Do góry Bottom