Unia Europejska: nieoficjalna kronika postępującego zamordyzmu

Vetuf

New Member
4
0
wiwat!

proponuję w tym jednym wątku wrzucać inne podobne informacje z zakresu inwigilacji elektronicznej, tak żeby każdy wiedział, co nowego robią z jego życiem i prywatnością.
 
C

Cngelx

Guest
Może by tak puścić wici gdzie się da i niechaj zapłoną piekielnym ogniem ich serwery, no i Grecja-grudzień_2008/styczeń_2009 w całej wspólnocie na ulicach miast?

Trzeba jakoś podburzać ludzi, by walczyli o wolność. Do broni, to już ostatni dzwonek!
 

Maciej Piechotka

New Member
42
0
Hmm. Czas informować ludzi co to jest OpenPGP i GnuPG. Nawet jeśli będą mieli odpowiednie zasoby obliczeniowe by złamać pojedyńcze listy to co z setkami dziennie?
Oczywiście - nadal nadawca/odbiorca jest znany...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
trza sie rejestrowac na jakis forach za granica i uzywac ichniejszych systemow pw, powinno starczyc chyba
 
OP
OP
V

Vetuf

New Member
4
0
Cngelx napisał:
no i Grecja-grudzień_2008/styczeń_2009 w całej wspólnocie na ulicach miast?

marzy mi się to, ale sam nie wiem, jakie socjotechniki zastosować, żeby ludziom chciało się zwrócić uwagę na zagrożenie własnej wolności...?

tak na marginesie - zrobiłem eksperymentalnie sondę na jednym z nowych portali typu pytasz-odpowiadamy. postawiłem pytanie: "Czy przeszkadza Ci, że od poniedziałku 13.04.09 wszystkie Twoje e-maile oraz prowadzone w internecie rozmowy będą zapisywane przez operatora?". dotąd 75% odpowiedziało twierdząco. 25% przeciwnie.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Z kontrolą Internetu nie ma żartów. To forum też może być blokowane. Dlaczego?

Propagujemy ustrój, w którym pedofile i faszyści mogą rozpowszechniać określone treści, dodatkowo nawołujemy do postaw aspołecznych (nie płać podatków! Jebać ZUS!).
 

Avx

Active Member
831
186
http://wiadomosci.onet.pl/2094943,11,po ... ,item.html

"Dziennik Gazeta Prawna": Policja i inne służby będą mogły praktycznie poza kontrolą nadzorować aktywność w internecie.
Takie prawo da im jeden z przepisów nowelizacji ustawy hazardowej. Rząd chce przy okazji walki z e-hazardem, by wszystkie służby bez decyzji sądu mogły zażądać od operatora internetowego dostępu do danych użytkowników. W ten sposób dowiedzą się bez problemu, z jakich usług drogą elektroniczną użytkownicy korzystają. Nie będzie tu miało znaczenia, czy prowadzone jest czy nie postępowanie - w projekcie zapisano, że może to być działanie w celu zapobiegania przestępstwom.

Zmiany mają objąć również ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Ich swoboda może zostać ograniczona, jeżeli jest to niezbędne ze względu np. na ochronę zdrowia i moralności publicznej
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
np. na ochronę zdrowia i moralności publicznej

No właśnie! Co ja mam przez to rozumieć? Bo można pod to podciągnąć wiele rzeczy, na zasadzie "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".

Zapewne nawoływanie do legalizacji narkotyków godzi w "ochronę zdrowia", a sprzeciwianie się przymusowej solidarności społecznej uderza w "moralność publiczną". Dobrze kombinuję czy nie?
 
D

Deleted member 427

Guest
Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder opowiedział się za utworzeniem Stanów Zjednoczonych Europy ze wspólnym rządem gospodarczym. W wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" zarzucił też Wielkiej Brytanii, że sprawia najwięcej problemów w UE. "Obecny kryzys daje wielką szansę na stworzenie prawdziwej unii politycznej w Europie" - powiedział były socjaldemokratyczny polityk, który stał na czele niemieckiego rządu w latach 1998-2005.

http://www.wprost.pl/ar/260302/Schroede ... ch-Europy/

Etatystycznym chujkom ciągle mało. Ważne, że kierunek jest słuszny.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
parlament jeuropejski nie ustępuje platfotuskom -teraz będzie sprzedawał nasze dane ss USA

W piątek Parlamet Europejski zgodził się, by linie lotnicze krajów UE miały obowiązek przekazywać służbom specjalnym USA wszystkie dane pasażerów: kto, kiedy, jak często, gdzie, z kim lata (razem kupowane bilety), którą klasą, jaki ma bagaż, co zamawia podczas lotu. W ten sposób amerykańskie służby uzyskują profil każdego pasażera, łącznie z informacjami wrażliwymi. Dostaną numery kart kredytowych - jeśli nimi płaciliśmy za bilet - a więc, w razie potrzeby, będą mogli śledzić zakupy osób, które ich zainteresują.
http://wyborcza.pl/1,75477,11584689,Pry ... z1smivoOIj
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
NE jakiś czas temu spadł na psy. Wpuścili czerwone barachło, agenturę, nawiedzonych to mają.
 
Do góry Bottom