1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Telefon - pobór prądu itp. - pytanie

Temat na forum 'Komputery i technika' rozpoczęty przez Antoni Wiech, 11 Październik 2017.

1. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    10 113
    o ile dobrze zrozumiałem o co kaman to antek chce po prostu tanim kosztem mieć coś a la stacjonarny telefon w domu do awaryjnych sytuacji, moim zdaniem tania komórka używana, z jakimś prepajdem bedzie najlepsza.
    pobór prądu raczej bedzie ledwo zauważalny, choć oczywiście bedzie, tak jak krzysio pisał, ładowarka podpięta do sieci nawet jak nie ładuje baterii to pobiera prąd, ale malutko i z pewnością jest to koszt dużo mniejszy niż klasyczny telefon stacjonarny który coprawda pobiera prąd ino jak jest w użyciu, mam na myśli klasyczny aparat zasilany z kabla telefonicznego, który ma jakieś 40 woltów chyba, przeciętnie, bo to chyba zależy co sie na linii dzieje ile prądu z jakimnapięciem leci, bo dzwonek potrzebuje chyba więcej niż mikrofon i głośnik...
    no ale tu za to powstają koszty abonamentu więc nie warto sie w to bawić

2. kompowiec

kompowiec Open Source Boy

Polubienia:
    1 444
    jak chce jak najmniej prądu to niech wyjebie baterie i zastąpi UPSem...

3. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 265
    I gdzie ta oszczędność? :D

Przecież bateria w telefonie to taki UPS... ehhh ten wątek jako elektryka mnie żenuje ... Idę się powypowiadać w wątkach z tematyką o której nie mam pojęcia.

Ostatnia edycja: 12 Październik 2017
    tomky, Sputnik, fds oraz 1 użytkownik lubi to.
  4. kompowiec

kompowiec Open Source Boy

Polubienia:
    1 444
    No pojebało mi się to fakt. Chodziło mi o to żeby normalnie ciągnął prąd z gniazdka a gdy zabraknie to ciągnął z UPS, nie wiem czy to w ogóle możliwe, będę próbował po 27. Ciągłe połączenie baterii z gniazdkiem ją niszczy.

5. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 265
    Tu już nie te baterie co kiedyś... zresztą masz elektroniczne układy ładowania dorzucone do baterii... jak chcesz to ci mogę focie zrobić. Dzięki temu się nie niszczy.

kompowiec lubi to.
  6. Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

Polubienia:
    6 877

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.