Telefon - pobór prądu itp. - pytanie

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 666
5 062
Sprawa jest taka:

Posiadam telefon komórkowy, nie posiadam stacjonarnego. Tyle, że kiedy gdzies rzucę komórkę w domu, lub po prostu mi się wyłąduje to matka, która do mne dzwoni już myśli, że wszedłem z karabinem na dzwonnicę :D

Stwierdziłem, więc, że wymyślę taki myk, że na stałe sobie postawię w domu telefon stacjonarny z głośnym dzwonkiem. Jednak nie standardowy, ale po prostu podepnę sobie dodatkowy telefon komórkowy z jakimś pre-paidem, gdzie ważność rozmów przychodzących będzie np. rok (bo potrzebuję tylko awaryjnie odbierać przecież).

Teraz na rynku są takie fajne opcje, że telefon, który udaje stacjonarny może obsługiwać sim.

Np. taki:

http://www.empik.com/telefon-komork...KwkwpQh3QTzjzN2h_2RoCtGcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Chodzi o to, że moge go wpierdolić do kontaktu i nie musze go ładować i ciągle jest włączony.

Tyle, że w sumie, mogę podłączyć jakąś starą komórkę do ładowarki i nie wyjmowac nigdy kabla z kontaktu.

I pytanie jest sądzę banalne, ale ja nie znam się na elektryce i nie chce mi się googlować, a dla kogoś kto się zna to odpowiedź pewnie będzie to 2 sekundy.

Jak to wygląda z poborem prądu? Czy jest taki sam w przypadku tego "stacjonarnego" z linka jak będzie podłączony non stop w stodunku do starej komórki też podłączonej non stop?

I czy jeśli zdecyduje się na stara komórkę takie ładowanie przez non stop włączoną ładowarkę jest "zdrowe" dla tej komórki? Ja wiem, że ona jak się naładuje to już nie pobiera prądu, no, ale cały czas jest tam wpięta i system jakoś pracuje, chyba?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

tolep

five miles out
8 066
14 260
Nie zrozumiałem, jaki jest główny problem, tj. cel do osiągnięcia. Ani jaka jest rzeczywista przeszkoda w jego osiągnięciu.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 848
14 248
Psuć, to się pewnie w końcu zepsuje, o ile nie będzie miała jakiegoś specjalnego układu ładowania. Ale przecież to nie telefon to ciągłego użytku, ale awaryjnego, więc nawet ze zjebaną baterią, a na kablu, da radę.
 
OP
Antoni Wiech

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 666
5 062
Psuć, to się pewnie w końcu zepsuje, o ile nie będzie miała jakiegoś specjalnego układu ładowania. Ale przecież to nie telefon to ciągłego użytku, ale awaryjnego, więc nawet ze zjebaną baterią, a na kablu, da radę.

Ok, ale taka ciągle podłączona ładowarka nie źre więcej prądu niż taki telefon z zasilaczem? Czy tak samo?
 

Presario

Active Member
128
227
U mnie komórka od lat siedzi w mieszkaniu. Nic złego się nie dzieje.

Służy przede wszystkim do właśnie takich awaryjnych zadań.
 

tolep

five miles out
8 066
14 260
Załózmy że masz baterię 2000mAh, 5V
to jest 10 Wh energii
Taka bateria wytrzymuje dobę, załóżmy
To jest 300 Wh miesięcznie, 0,3 kWh, 15 groszy
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 323
Nie bardzo chwytam, w jaki sposób bez zamkniętego obwodu ma być używana moc czynna w dużych ilościach.
Zależy od tego co jest w środku ładowarki. Jeśli jest to ładowarka transformatorowa, to przez uzwojenie pierwotne zawsze będzie płynąć jakiś prąd, nawet przy braku obciążenia. Jeśli jest to ładowarka z przetwornicą, to ta nie może działać całkowicie bez jakiegokolwiek obciążenia, więc jakieś minimalne obciążenie tam jest w środku (opornik, czy dioda LED, układ scalony od przetwornicy, układ przepięciowy, cokolwiek). W tym drugim przypadku to zależy od jakości komponentów.
Ogólnie to ładowarka może pobierać bez obciążenia od 5mW (np. od telefonów Samsung) do 0.7 Wata (tani chłam). Duży rozrzut no nie? Więc trzeba zmierzyć.
 
Ostatnia edycja:

fds

Member
30
48
Ja mama jedną komórkę podłączoną non stop do ładowarki od prawie dwóch (Sony Z1 Compact) i nic się nie dzieje dziwnego. O dziwo nawet bateria się nie popsuła jakoś zauważalnie. A napewno lepiej trzyma od telefonów, które używam na bieżąco. Telefonu - podpiętego - używam po kilka godzin dziennie dziennie do podglądu kamery.

Moim zdaniem spokojnie możesz podłączyć starą komórkę pod prąd i używać jako awaryjny telefon. Raczej zepsuje się dopiero swoją naturalną starością niż przez to.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 624
11 596
Nie rozumiem o co dokładnie chodzi, ale 5-6 letni Samsung Solid jak się z niego nie korzysta to trzyma baterię około miesiąca. Virgin Mobile oferuje usługę, w ramach której płacisz 5 zł za dostarczenie karty, a później masz co miesiąc 30 minut rozmów i 300mb internetu bez żadnych opłat.
 
Do góry Bottom