Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
A czy istnieją jakieś biedystyczne produkty nołnejmowych marek wyposażone w procki/układy Qualcomm Snapdragon 835 lub jakieś ich odpowiedniki, dublujące jakość przetwarzania dźwięku z tych nowych Xperii (no i obsługę LPCM, FLAC, ALAC, DSD)?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Snapdragon 835 nie jest procesorem od biedastycznych produktów. Ląduje raczej w telefonach za $400 i więcej, nawet jeśli stoi za nimi chińska marka (najtaniej chyba Xiaomi Mi 5).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Na mikołaja/gwiazdkę kupiłem znajomym i rodzinie prezenty. Taniocha. Doszły na czas. Fajne i cieszy, bo i latarka i UV i laser i migadło, a wszystko można przypiąć do kluczy. Wszyscy zadowoleni.
https://www.aliexpress.com/item/1PC...LED-Flashlight-UV-Torch-With/32434644465.html
1PC-LED-Lazer-Color-3-In-1-Mini-white-Laser-Pointer-2-LED-Flashlight-UV-Torch.jpg

Oczywiście musiałem do tego dokupić bateryjki. 3 baterie na sztukę gifta. Najtańsze alkaliczne jakie znalazłem, nowe i z terminem 2021.
https://www.aliexpress.com/item/Low...ton-20-X-AG13-LR44-L1154-303/32787649694.html
YCDC-Low-Price-pile-montre-relogio-celular-pilas-reloj-pile-bouton-20-X-AG13-LR44-L1154.jpg

Jedno i drugie było ciut taniej gdy zamawiałem 3 miesiące temu. W sumie to tym giftem osiągnąłem najwyższy współczynnik zadowolenie/cena.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
"Pani Agnieszka z Bydgoszczy otrzymała od babci paczkę ze słodyczami. Wewnątrz znalazła dodatkową niespodziankę od Krajowej Administracji Skarbowej. "Na podstawie ustawy (...) przesyłkę otwarto i przeprowadzono jej rewizję - informował liścik opatrzony pieczątkami i podpisami inspektorów."

Wyobraźcie sobie zwinne rączki w gumowych rękawiczkach otwierające opakowania ciastek, cukierków, czekolad. I pobierające próbki do badań. Jak potem to wszystko ponownie pakują i dołączają pisemko. Nawet żadnego przepraszam, tylko... mamy prawo grzebać w twoich rzeczach. Zjecie to potem ze smakiem? Fuj... już było po prezencie. Dlatego na Facebooku Agnieszka pisze z oburzeniem:
- Dzięki naszej aktualnej władzy weszła w życie ustawa o bezkarnej rewizji paczek. Takich rzeczy ludzie nie widzieli nawet w stanie wojennym. Paczka zawierała również słodkości, które zostały połamane, przegrzebane a ich próbki wzięte do badań. Niby otwarte komisyjnie, a czy mamy pewność, że jest kompletna - skarży się adresatka. Dodaje, że nikt nie powiadomił jej o rewizji, chociaż zgodnie z przepisami, właściciel przesyłki, czy odbiorca mają prawo być obecni podczas kontroli.

To wszystko w zgodzie z przepisami. Kontrola paczek na poczcie faktycznie wynika z ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej z 2016 roku oraz rozporządzenia Ministra Finansów z 2017 roku. Inspektorzy nowo utworzonej KAS przejęli jednak te uprawnienia na podstawie wcześniejszych przepisów jeszcze z 2012 i 2009 roku. Zarzut "do aktualnej władzy" jest nieuzasadniony - komentują internauci.
Ja szczupak, ja szczupak zaciągamy sieć
Tyle, że ostatnio KAS rzeczywiście przyłożył się do kontroli, wielokrotnie chwaląc się sukcesami po rewizjach na poczcie. We wrześniu 2017 przeprowadzono operację pod kryptonimem Pangea - wymierzoną w handel nielegalnymi lub podrabianymi lekami oraz sprzętem medycznym. Inspektorzy okryli wówczas nielegalne przesyłki z preparatami na erekcję oraz podrabianą insulinę.
Raczej już nie ma szans, aby bez kontroli celnika prześlizgnęło się zamówienie z Alibaba.com, Wish.com czy innych portali sprzedających tanią chińszczyznę. W styczniu KAS i Poczta Polska podpisały porozumienie o wzmożonych i sprawnych kontrolach przesyłek z Dalekiego Wschodu. To, co dla klientów e-sklepów było fajne i tanie, okazuje się problemem i wyzwaniem dla budżetu państwa. Skarbowcy liczą na dodatkowe dochody z ceł.
https://wiadomosci.wp.pl/babcia-wyslala-wnuczce-paczke-ze-slodyczami-na-poczcie-dobrali-sie-do-niej-inspektorzy-podatkowi-6228679582463617a?
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
btw potrzebuję kilka przestarzałych ładowarek USB. Takich co dają 500 mA albo trochę więcej. Widzieliście jakąś taką przecenę? Nakupowałem sobie swego czasu wzmacniaczy WiFi od Xiaomi po 5$ i są bez zasilacza.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Pojawiło sie wiecej szczegółów odnosnie do akcji z ciastkami:
"Sprawa wydaje się tym dziwniejsza, że nie była to przesyłka zagraniczna. Ale według rozporządzenia ministra rozwoju i finansów, na które powołuje się w pokwitowaniu toruński urząd celnicy mogą rewidować także krajowe paczki. Możliwe jest to od 23 lutego 2017 r.

O sprawę zapytaliśmy Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu, którego funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę. Zapytaliśmy m.in. o to, jakie przesłanki stały za tym, by skontrolować paczkę, rozporządzenie stanowi bowiem, że "Naczelnik urzędu celno-skarbowego typuje przesyłki pocztowe do rewizji na podstawie analizy ryzyka lub wyników kontroli dokumentów (...)".

Paczkę wskazał pies
Urząd wyjaśnia, ze do kontroli doszło w sortowni Poczty Polskiej WER Lisi-Ogon. Funkcjonariusze z pomocą przeszkolonego psa poszukiwali paczek z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. W trakcie czynności pies "wskazał" dwie paczki. - W pierwszej z nich mundurowi ujawnili nielegalny tytoń, natomiast w drugiej stwierdzili obecność m.in. dwóch pojemników z tworzywa sztucznego z zawartością wyrobów cukierniczych. Nie stwierdzono w niej nielegalnych wyrobów akcyzowych - wyjaśnia Bartosz Stróżyński rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Bydgoska IAS zapewnia, że funkcjonariusze nie pobierali "próbek wyrobów cukierniczych". Według wyjaśnień izby przesyłka została wytypowana przez psa, ponieważ wchłonęła "intensywny zapach tytoniu".

Dlaczego ciastka dotarły pokruszone? Tego nie wiadomo. Według IAS to niemożliwe, żeby dokonali tego funkcjonariusze lub pies, który jedynie zaznacza paczki. - Rewizję osobiście przeprowadzają funkcjonariusze, którzy w tym wypadku zachowali się zgodnie z obowiązującymi procedurami - wyjaśnia Stróżyński.

Kruchych ciastek nie wolno przesyłać pocztą
Jednocześnie w odpowiedzi na nasze pytania IAS informuje, że zgodnie z regulaminem Poczty Polskiej w paczkach nie mogą się znaleźć narkotyki, materiały wybuchowe czy zwierzęta, ale także rzeczy łamliwe i kruche. Ponadto w sytuacji, gdy przeprowadzana jest rewizja przesyłek, przy czynnościach obecny może być nadawca lub odbiorca przesyłki. W tym przypadku takiego świadka nie było ze względu na późną porę - kontrola odbywała się po godz. 2 w nocy."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...-zgniecione-na-miazge-celnicy.html#Z_MTstream

Bardziej nadaje się do wątku o permanentnej inwigilacji.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Siaomi zrobiło się zbyt mainstreamove ;) A poważniej mówiąc stłukł mi się ekran (ale jeszcze jakiś czas pociągnie) więc szukam czegoś nowego na półce cenowej obok Redmi Note 4/5. Brak NFC w serii Redmi coraz bardziej mnie uwiera.
Ram od 4 GB w górę, pamięć wewnętrzna od 64 GB w górę, NFC, Snapdragon minimum 6xx, bateria od 4Ah w górę.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Ten nowy Poco F1? Ja się przesiadłem na Huawei P20 Pro i nie chcę wracać do dziadów. Drogo było, ale warto, szczególnie dla aparatu (głównie dla niego się przesiadłem na wyższą półkę).
 

Max J.

Well-Known Member
416
448
Siaomi zrobiło się zbyt mainstreamove ;) A poważniej mówiąc stłukł mi się ekran

A to ciekawe, bo mnie wielokrotnie spadał w ciągu ostatnich 10 miesięcy i nic. Jakieś wgniotki i ryski na tyle obudowy, mały uszczerbek na krawędzi, ale poza tym zachowuje się jak pancerny.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
W Lublinie ruszy nowy oddział celny, który będzie szczegółowo sprawdzał przesyłki z Dalekiego Wschodu. Rząd chce w ten sposób uszczelnić system.

Lawinowo rosną zakupy Polaków na chińskich portalach. Od większości paczek nie są odprowadzane żadne podatki. Polacy na ogół deklarują niską zawartość paczki i VAT-u nie płacą. To ma się skończyć – pisze ”Rzeczpospolita”.

Sprowadzane z Chin towary o małej wartości (mniejszej niż 22 euro lub 45 euro, jeśli zadeklarujemy, że jest to "prezent") w wielu krajach UE nie są objęte cłem i podatkiem. W Polsce jednak VAT trzeba od nich zapłacić. Niewielu jednak ma tego świadomość, jeszcze mniej to robi.

Fiskus powołał zespół, który wyegzekwuje od internautów VAT od towarów zakupionych drogą elektroniczną. Pierwszym efektem jest nowelizacja rozporządzenia w kwestii urzędów celno-skarbowych oraz podległych im oddziałów.

Jak informuje dziennik, w Lublinie powstanie nowy oddział celno-pocztowy, który będzie szczegółowo sprawdzał przesyłki z Azji. W ten sposób fiskus chce uszczelnić system ściągania podatku. Zdaniem skarbówki bowiem przez to, że Polacy coraz częściej robią zakupy na chińskich portalach typu AliExpress, budżet państwa traci coraz więcej pieniędzy.
...​

Skurwysyny!
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Kupującym tanie pendrive'y ku rozwadze:



--------------------------------------------------

Ostatnio kupiłem sobie akumulatorki AAA. Na sklepie mieli GP 1100mAh po 18zł. Sprawdziłem na Ali, było taniej więc zamówiłem. Potrzebowałem wprawdzie 2 szt. do zestawu słuchawkowego telefonu ale 4 z Chin wyszły taniej niż 2 w Pl. Były po $6 za 4szt. Przyszły szybko (ok. 10 dni) belgijską pocztą. Oryginały. Pojemność się zgadza.
https://www.aliexpress.com/item/4pc...-Capacity-AAA-NiMh-Batteries/32797083601.html
4pcs-Pkcell-1200mAh-1-2V-Ni-Mh-AAA-Rechargeable-Battery-Real-High-Capacity-AAA-NiMh-Batteries.jpg_640x640.jpg
 

ms_rys

New Member
8
3
Kupowałem już trochę taniej elektroniki na Ali, Banggood czy Gearbest - kable, ładowarki, szkła, case itp. A co myślicie o kupnie laptopa z Chin?
Niby laptopy są w Polsce tanie, ale ciężko coś znaleźć w aluminiowej obudowie, nie licząc drogich Delli. Czy coś takiego, jak Redmibook od Xiaomi ma szansę być dobrą alternatywą dla Asusa? Chodzi mi o coś takiego z Banggood - i5-8265U, Win10, NVIDIA GeForce MX250 8GB RAM 512GB SSD - więc jak dla mnie optymalnie. Tu znalazłem kupon i całość mieści się w 2500zł. W tej cenie ciężko mi znaleźć coś podobnego. Wysyłka niby bez cła i vatu, ale obawiam się trochę tej chińskiej gwarancji.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Kupiłbym. W takim sprzzęcie nie ma prawie nic mechanicznego co mogłoby się zepsuć, a skoro od lat kupuję i używam telefonów Xiaomi...

Laptopy to nic skomplikowanego, dojrzała technologia.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Do góry Bottom