Tania chińszczyzna z DX, Aliexpress, Gearbest itp.

OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Od jakiegoś czasu Proline ma dziwne ceny telefonów Xiaomi. Takie na przykład Redmi Note 4 ze Snapdragonem 625, oficjalnym ROMem Global i pełną FV sprzedaje w tej chwili po 719/899 podczas gdy oficjalni dystrybutorzy Xiaomi w Polsce (np. x-kom, rtv euro agd) mają je po 899/1099

Dlaczego wspominam o tym w wątku dotyczącym Aliexpressów? A dlatego, że jeśli masz firmę (własną lub zaprzyjaźnioną) to odliczasz vat i dochodowy, dostawę masz jutro i gwarancję realizowaną w Polsce... w cenie poniżej gearbesta.

A jest to rewelacyjny telefon. Za aktualnie używany Redmi Note 3 (3/32) ze Snapdragonem 650 zapłaciłem (w Polsce, bo mi się spieszyło po utracie RN3 MTK...) prawie tysiaka z FV, a ten model jest jeszcze bardziej energooszczędny przy nie zmienionej wydajności i baterii oraz robi o wiele lepsze fotki w słabym oświetleniu. Polecam. Kupiłem już 4 sztuki dla znajomych.

redmi note proline.JPG
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
No z takim profesjonalnym osprzętem do inszpekcji, to już w ogóle najmniejsze łamanie III aksjo nie ujdzie na sucho!
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
kuurde, ponad 9 lat mam konto na wypoku, ale dopiero ostatni tydzień przyglądam mu się głębiej. Jak natrafiłem na hasztagi związane z chińskimi kuponami, to tak mi odjebało, że od czwartku zamówiłem 7 czy 8 rzeczy, nie wydając w sumie więcej niż sto złotych, wliczając przesyłki. Cebula motzno.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Ja dostałem w prezencie nowy telefon, zamówienie z Coolicool z hurtowni w EU. Niestety, dotarł do mnie ze zjebanym ekranem. No i mam odesłać do Chin na wymianę.

Tanio jest, ale poziom obsługi jeszcze daleki od Amazonu :)
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
@tosiabunio daj spokój, kupujesz w proline (te ich ceny.... wow) Redmi Note 4 4/64GB i nie wiem po co komu lepszy telefon. FV, gwarancja w Polsce, a telefony i tak ma się nie dłużej niż okres gwarancji.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Wiesz dlaczego - nie ma USB-C oraz pasm amerykańskich. Co ja zrobię, że Xiaomi daje dupy. Poza tym, nie ja go kupowałem - to taki barter był.
 

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
a jakie cechy są najważniejsze dla Ciebie?
Najlepiej małe wymiary, zasilanie z microUSB, wbudowany modem 4G. Jak będzie miejsce na skrętke to będzie plus. Ale nie koniecznie. No i ciekawy jestem jak działają routery które obsługują sieci cebulowe, czyli popularnego tora.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Dziś miałem problem z AliExpress. Firefox nie chciał się połączyć ze stroną po https. Wyskoczył błąd:
Kod:
sec_error_ocsp_invalid_signing_cert
No to ja do rejestru Mozi (about:config), szukam "_ocsp_" i mam takie coś - "security.ssl.enable_ocsp_stapling". Zmieniam wartość klucza z True na False i AliExpress działa bez restartu Mozi.
Może komuś się kiedyś to przyda.
 

Max J.

Well-Known Member
416
448
Nie wiem czy kupić matrycę do telefonu Samsung J3 u chińczyka za ~150 zł. Naprawa w serwisie nie opłaca się, bo wynosi 400 zł. Ale nie wiem czy od chińczyka nie dostanę jakiegoś g-a albo czy nie sknocę wyszukując produkt. Hm, hm. Alternatywą jest kupienie Xiaomi Redmi 4A za 400-500 zł.
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
BlitzWolf® BW-F4 głośnik wireless dobrej jakości za stosunkowo niewielkie pieniądze... Znalazłem fajny kupon wychodzi 144zł za głośnik, na allegro widziałem nawet po 700zł.. Co prawda mam Xiaomi, ale przyda się coś mocniejszego.

kod na jednorazowy zakup: 353E17
 
OP
OP
tolep

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ktoś w Polsce oficjalnie diluje chińskimi wynalazkami firm typu Chuwi czy Teclast?
Ewentualnie może być wysyłka z magazynu w EU.

Szukam małego laptopa, rzędu 12-13 cali i jak patrzę na stronach typu x-kom to widzę rozpoczęcie rozmowy w okolicach 2,5k
Oczywiście warunek to pamięć półprzewodnikowa (mam też parę dodatkowych warunków). To nie może być Typowy Lechpol (o przepraszam, Kruger&Matz) z Atomem
No dobra, wyliczam:
4+GB / 64+GB
Windows
Dołączana klawiatura (najlepiej z regulacją kąta pochylenia podpórki ekranu)
Mniej więcej 12-13 cali
Celeron lub wyżej
I chcę to mieć w przyszłym tygodniu.
 

Max J.

Well-Known Member
416
448
Dzięki za odzew, ale akurat Xiaomi mogę mieć bezpośrednio w tej cenie bez jakichś kodów. Może niejasno to zaznaczyłem, ale mój dylemat dotyczy matrycy do J3. Może kupię i się pobawię albo zapytam w serwisie czy mi zrobią, jeśli przyniosę swoją.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Moje perypetie z telefonem zakończyły się szczęśliwie. Dostałem ten telefon ze zjebany wyświetlaczem, piszę do supportu Coolicool, gdzie był kupowany. Proszą o fotki i filmik, dostają. Nie ma rady muszę wysłać do Chin. Zapakowałem, wypełniłem kwitek (inny na paczki zagraniczne niż polskie), zapłaciłem 60 zeta, dostałem tracking number i śledziłem. Dostałem przy okazji adres wysyłki na jakieś 6 linie tekstu, na tym formularzu z bidą mieszczą się 3, ale wydrukowałem i nakleiłem, aby nie było wątpliwości do kogo ta przesyłka.

Paczka sobie szła, ze 3 tygodnie w sumie. Zauważyłem, że odebrali, to piszę i poganiam, co jest. Odzywają się, że spoko, wymienią, albo na taki sam, ale z Chin, albo jakiś inny z EU. No jasne, że chcę z EU, bo po co mam płacić VAT i cło, skoro już raz zapłaciłem. Znalazłem funkcjonalnie identyczny model, ale jakiejś bardziej znanej firmy - Ulefone T1. Cena odrobinę wyższa, ale się zgodzili i wysłali.

Przyszedł. Solidnie wykonany, dodali plecki stylowe pod kolor (czerwony). W środku Helio P25, 8 rdzeni, 2.6 GHz max, 6 GB RAM, 64 ROM, Android 7, USB-C, jak należy. Telefon śmiga aż miło. Ma pasma krajowe i amerykańskie, więc jestem gotów na ewentualne wyjazdy (tylko wizę muszę zrobić, bo stara się przedawnia na dniach).

Trochę to trwało, ale skończyło się szczęśliwie, a w sumie nawet na tym skorzystałem, bo dostałem lepszy telefon.
 
Do góry Bottom