Tak jest w Paragwaju

nomad

Active Member
83
350
Chuja tam. W akapie nie będzie handlu ulicznego i zakupów z samochodów, bo nie będzie: dróg, korków, a samochody będą latać.
Tysprowda. Zupełnie nie pomyślałem...

A poważnie, to co w tym fascynującego? J
Duch! Duch nieskrepowanej ludzkiej wolności, handlu, przedsiębiorczości. A poza tym takie towary są pewnie znacznie tańsze. W Ameryce Pd. nie byłem ale w Indochinach można się z ulicznego wózka najeść krewetkami za dolara, popić butelką świeżo wyciśniętego soku z liczi czy innej guawy za drugiego a przyzwoitą koszulę kupić za 3$. Oczywiście jedno drugiemu nie przeszkadza a wręcz uzupełnia się. Drony, Harrodsy i łóżko polowe mogą istnieć obok siebie- dla każdego coś miłego.
podobnie jak nie rajcuje mnie w pociągu pan z torbą, który zachrypniętym głosem rzuca "piwo jasne".
No, ale jak ktoś w pociągu ma akurat ochotę na piwo a nie chce się ruszać z przedziału to taki pan jest jedynym sposobem na zaspokojenie tej potrzeby. A na sprawnym zaspokajaniu potrzeb polega przecież wolny rynek.
 
T

Tralalala

Guest
W samochodzie możesz fizycznie obadać produkt, przymierzyć buty czy koszulkę :D Jak robisz zakupy spożywcze to w sklepie nie przypomina Ci się coś co chcesz kupić? No i finalnie skoro istnieją korki to można jakoś ten czas spożytkować.
 

nuri

Well-Known Member
301
2 168
A poważnie, to co w tym fascynującego? Ja wolę wybierać rzeczy na ekranie komputera, aby dostarczały mi je drony i roboty.

W okolicznych krajach drony to już dawno dostarczają koks. W Paragwaju pewnie też, bo są tańsze i większy wybór, wszak to hub importu z Chin na większą część kontynentu. "Wielbłądziarze" z korków to tylko kolejny kanał dostępu do dóbr.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
W samochodzie możesz fizycznie obadać produkt, przymierzyć buty czy koszulkę

O ile wiem, robi się to też w sklepie. No i ja w samochodzie butów nie przymierzę, ani koszulki.

Poza tym, mnie się nie rozchodzi o wolny handel, którego zalet nie trzeba mi wyjaśniać, czy dobrą obsługę klienta, ale zakupy z samochodu konkretnie. Nic tu nie wiedzę specjalnie rajcującego i już na pewno nie jest to moja wizja zakupów przyszłości.
 

nomad

Active Member
83
350
Oj tam, przecież każdy wie, że jak pisał klasyk myśli wolnościowej, wybitny trewirzanin Karol Marks libertarianizm realny jest koniecznym etapem na drodze ewolucji w czysty akap ;)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
I znów, w akapie nie będzie potrzeby kupowania pozwolenia na broń, a rewolwery nie będą chowane w sklepach z antykami, ale sprzedawane z automatów, do któych podlecimy sobie autolotem.
Bzdura! Rewolwery nie będą sprzedawane z automatów, tylko przez "wielbłądziarzy" z korków. A broń, którą dokonano właśnie przestępstwo, będzie można dostać nawet za darmo od uciekających przed jakimś ścigającymi ich PAO. Taki dobrobyt będzie!
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nie wiem co to jest...
jakieś ichniejsze świnki morskie mutanty...
800px-Zoo_de_Asunci%C3%B3n.JPG
 
D

Deleted member 427

Guest
Cejrowski:

Dziś przejechałem Paragwaj w poprzek. Trzysta kilometrów od granicy do granicy z wieloma przystankami po drodze. W sumie dziesięć godzin jazdy. Na tej trasie kupiłem sobie jeden jogurt kokosowy. Z kolei kumpel z którym jadę (osobnik miejscowy, czyli paragwajski) kupił sobie rewolwer. Zajechał do sklepu z antykami i kupił rewolwer. Antyki były chyba wystawione na zmyłkę, natomiast rewolwer był normalny, prawdziwy, działający i z nabojami. Pytam kumpla po co mu rewolwer akurat teraz, a on mi na to, że przecież jedziemy na wschód, więc na pewno się przyda.
- Do czego ?
- Nie wiem, ale na pewno się przyda.
- A w Paragwaju potrzebne są pozwolenia na broń? - pytam.
- Potrzebne.
- A ty masz?
- Nie mam, ale kupimy po drodze i będziemy mieć.
- Gdzie kupimy?
- W urzędzie, a gdzie byś chciał?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
w związku z wprowadzaniem tablic rejestracyjnych i zwiększania sie państwowego zamordyzmu wyszło że 361 autobusów na 27 liniach miejskich ma lewe papiery abo nie ma ich wcale hehe
Busunternehmer.jpg


z parkingu gdzie policja aresztowała podejrzane pojazdy grupa 80 wkurwionych kierowców uwolniła większość autobusów
setama-Abc.jpg
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
rzeka paragwaj i na drugim brzegu asuncion
rH024Xl.jpg


edit
tak btw właśnie przeglądałem se wiadomości i czytałem o dramacie pasażerów autobusu relacji asuncion - fuerte olimpo który 270 km od celu utknął na drodze, a raczej w drodze hehe (ciek wrzucał fotki drogi z okolic fuerte olimpo) no i ten dramat polegał na tym że pasażerowie musieli na miejscu spędzić noc przy bardzo niskich temperaturach 15 stopni lol...
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom