Seriale - wątek ogólny

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
Dziewięć żywotów Nestora Machno
Девять жизней Нестора Махно

Film w dwunastu odcinkach o Nestorze Machno, kim on był chyba każdy wie.Obejrzałem w online w jeden dzień bardzo poprawiając umiejętność rozumienia języka ukraińskiego:) Fajnie się ogląda. Tu macie sympatyczną scenę organizowania flagi:
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Ja Mad Mena lubię. Fajny, burżujski klimat.

Poza tym czekam na nowe odcinki "Gry o tron" i "The Borgias". Ze starszych - "Battlestar Gallactica", "Twin Peaks", "Robin Hood" z Michaelem Praedem, "X-Files", najwcześniejszy "Star Trek", "Opowieści z krypty", "Strefa Mroku", "Mistrzowie horroru", a z bardziej ciotowych - "Przystanek Alaska".
 
T

Tandor92

Guest
Ten cały wielki test ekonomiczny to bzdura, ostatnim razem oglądałem to gówno i kilka krótkich pytań rozciągnęli w czasie wsadzając jakieś debilne przerywniki a same pytania nawet nie odnosiły się za bardzo do ekonomii. Połowa z nich to liczenie w pamięci kosztów kredytów czy zysków z lokat.

Serial pewnie będzie na podobnym poziomie, widząc pytania w stylu "czy można zostać milionerem powierzając pieniądze parabankom". Oczywiście nie może zabraknąć Karolaka.

Wielki test historyczny z pytaniami ile metrów miały kopie husarskie lepszy nie był.
 

deith

Active Member
230
169
Może ktoś coś więcej powiedzieć o 3 i 4 sezonie Sons of Anarchy?

Bo o ile pierwszy był świetny to w drugim już zaczynało śmierdzieć gównem, tzn skończyły się pomysły to zabierzemy mu dziecko i pojedziemy jeszcze 5 sezonów na tym.
 

Hitch

3 220
4 872
W trzecim jest epicka wyprawa do Irlandii, choć też sporo tam przestojów. W czwartym Jax zaczyna robić porządki tylko po to, żeby w piątym zostawić je znowu na kolejny sezon. Piąty moim skromnym zdaniem jest najsłabszy.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Widziałem dwa odcinki, bo to leci jakoś po wiadomościach w publicznej i byłem przekonany, że to jest "reklama" NBP, który do spółki z rządzącymi próbuje wciskać miłość do EUR. Karolak próbuje opowiadać swojemu dziecku i ojcu, że przez ten zmienny kurs walutowy interesów z Niemcami nie możemy robić, więc euro będzie super. Warto pamiętać o tym serialu i pokazywać wnukom propagandę III RP na takiej samej zasadzie jak wojenne, czy PRLowskie plakaty.
 

Nene

Koteu
1 094
1 689
Ja widziałam jak mówili, że nie ma się co przejmować kredytami, że zawsze można wziąć kredyt konsolidacyjny i nasze życie stanie się niekończącą bajką.
 

Hitch

3 220
4 872
Obejrzałem pierwszy sezon "Homeland". Początkowo jest straszna bida z nędzą. Gadanie o złych terrorystach non-stop planujących zamach na "przywódcę wolnego świata" oraz Amerykę i dzielni analitycy CIA, którzy ciągle krzyżują plany globalnej siatce wywiadowczej dzikusów siedzących w glinianych lepiankach. Nie wiem jak wy, ale ja reaguję na takie pierdoły alergicznie. Nie wierzę w te zamachy, tak jak nie wierzę w biedne USA będące stale na celowniku wrogów wolności. Na szczęście w połowie sezonu zmienia się trochę wydźwięk całości i zaczyna się skupiać na państwowych machlojach. To i sprawna realizacja ratują tę pozycję. Gdyby cały serial miał się opierać na mitologii terroryzmu to zrzygałbym się i nie tknąłbym więcej ani jednego odcinka.

Drugi sezon zaczyna się od podobnych bzdur (zamiast Al-Qaedy, Hezbollah...), ale twórcy wciąż wykazują się dobrym wyczuciem suspensu oraz umiejętnością budowania dramaturgii. Zobaczymy, co będzie dalej. Oby tendencja do uwypuklania brudnej polityki się zwiększała, bo poziom etosu walki z terrorem i tak już lekko przekracza moją tolerancję na tego typu banialuki.
 
A

Aeger

Guest
Nikt nie mówi o genialnym Franku Underwoodzie z House of Cards? Straszne.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Patrzyłem na to Firefly wczoraj, 2 pierwsze odcinki zwyczajnie mnie nie zainteresowały. Westernowy klimat jest fajny ale fabuła nie wydaje mi się wciągająca, odpuszczam. Patrzyłem też na The Wire ale nie lubię filmów o gliniarzach. Ściągam teraz Spartacusa, widziałem kiedyś 1 sezon, podobał mi się, dużo krwi i jebania zawsze cieszą oko, do tego spora część akcji rozgrywa się w przepastnych piwnicach pełnych pozamykanych w klatkach niewolników, półnagich niewolnic ... no, sami wiecie, #takbedziewakapie :)
 
Do góry Bottom