Rządy Prawa i Sprawiedliwości

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Powstanie nowy instytut. Będzie leczył politycznych VIP-ów i mundurowych.

Sejm uchwalił ustawę o Państwowym Instytucie Medycznym. Ma on zadbać o zdrowie najważniejszych osób w państwie oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

Nowy instytut zastąpi Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Portal "Wirtualna Polska" podaje, że instytut ma udzielać świadczeń opieki zdrowotnej prezydentowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz premierowi w razie nagłego zachorowania lub urazu, wypadku, zatrucia lub konieczności natychmiastowego leczenia szpitalnego, jak również w trakcie oficjalnych podróży krajowych i zagranicznych oraz oficjalnych wizyt zagranicznych. Co do funkcjonariuszy: skorzystają policjanci, strażacy, a także funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa.

W 2023 r. z budżetu państwa na stworzenie i funkcjonowanie powołanej jednostki pójdzie 185,6 mln zł.

 

myname

Active Member
307
218
Powstanie nowy instytut. Będzie leczył politycznych VIP-ów i mundurowych.

Sejm uchwalił ustawę o Państwowym Instytucie Medycznym. Ma on zadbać o zdrowie najważniejszych osób w państwie oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

Nowy instytut zastąpi Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Portal "Wirtualna Polska" podaje, że instytut ma udzielać świadczeń opieki zdrowotnej prezydentowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz premierowi w razie nagłego zachorowania lub urazu, wypadku, zatrucia lub konieczności natychmiastowego leczenia szpitalnego, jak również w trakcie oficjalnych podróży krajowych i zagranicznych oraz oficjalnych wizyt zagranicznych. Co do funkcjonariuszy: skorzystają policjanci, strażacy, a także funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa.

W 2023 r. z budżetu państwa na stworzenie i funkcjonowanie powołanej jednostki pójdzie 185,6 mln zł.

Tymczasem inflacja w kosmosie, ostre dymanie i podają wzrost poparcia jeszcze.Wystarczy powiadać głupoty, a ludzie to łykną.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Prezydent RP Andrzej Duda po raz kolejny wkręcony przez przez rosyjskich pranksterów. Vovan i Lexus zadzwonili do prezydenta Polski, podszywając się pod Emmanuela Macrona.

— Wierz mi, jestem bardzo ostrożny. Nie winię Rosjan, to jest wojna. Myślę, że obie strony będą się wzajemnie obwiniać za tę wojnę. Myślisz, że chcę wojny z Rosją? Nie, nie chcę tego. Nie chcę wojny z Rosją i jestem niezwykle ostrożny, proszę mi wierzyć, niezwykle ostrożny — powiedział Andrzej Duda w rozmowie z Rosjanami. Całe nagranie trwa prawie 7,5 minuty.


Prezydent nie tak dawno oświadczył, że polega na służbach - i poległ.
 

myname

Active Member
307
218
Ostatnia edycja:

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Z kim PiS może rządzić po wyborach?

Portal wPolityce.pl zamieścił w weekend fragment wywiadu z Ryszardem Terleckim.

Szef klubu PiS pytany o realne poparcie dla PiS, wyraził przekonanie, że to 35–36 proc., i że tak będzie do wiosny. - Możemy nawet jeszcze trochę spaść, bo styczeń i luty to zawsze najtrudniejsze miesiące. Zakładam, że wiosną odżyjemy. Inflacja przestanie rosnąć (…). Skończą się te zimowe strachy związane z ciepłem, węglem, wojna albo zastygnie, albo zacznie się rozstrzygać i my (…) pójdziemy do góry i utrzymamy się wysoko aż do wyborów - ocenia Terlecki.

Szef klubu PiS o wspólnych rządach z Lewicą.​


Został też zapytany, czy wspólne rządy PiS i Lewicy są w ogóle wyobrażalne. - Mamy poprawne stosunki towarzyskie ze starą lewicą, taką postkomunistyczną. To są ludzie racjonalni, podoba im się nasz program społeczny, nie lubią też dziwactw tej nowej lewicy. Ale jest tam także skrzydło Biedronia, z którym nam nie po drodze - odparł Terlecki.
O, nawet z ubekami - byle dłużej przy korytach.
 

myname

Active Member
307
218
Z kim PiS może rządzić po wyborach?

Portal wPolityce.pl zamieścił w weekend fragment wywiadu z Ryszardem Terleckim.

Szef klubu PiS pytany o realne poparcie dla PiS, wyraził przekonanie, że to 35–36 proc., i że tak będzie do wiosny. - Możemy nawet jeszcze trochę spaść, bo styczeń i luty to zawsze najtrudniejsze miesiące. Zakładam, że wiosną odżyjemy. Inflacja przestanie rosnąć (…). Skończą się te zimowe strachy związane z ciepłem, węglem, wojna albo zastygnie, albo zacznie się rozstrzygać i my (…) pójdziemy do góry i utrzymamy się wysoko aż do wyborów - ocenia Terlecki.

Szef klubu PiS o wspólnych rządach z Lewicą.​


Został też zapytany, czy wspólne rządy PiS i Lewicy są w ogóle wyobrażalne. - Mamy poprawne stosunki towarzyskie ze starą lewicą, taką postkomunistyczną. To są ludzie racjonalni, podoba im się nasz program społeczny, nie lubią też dziwactw tej nowej lewicy. Ale jest tam także skrzydło Biedronia, z którym nam nie po drodze - odparł Terlecki.
O, nawet z ubekami - byle dłużej przy korytach.
Tak teraz widać, że bezbożne lewaki zaczynają mieć wyższe poparcie jest mały odpływ i pewnie może nastąpić konsolidacja.PiS będzie mieć władze dopkóki zamordyzm ze wschodu nie wiedzie czołgami.Najbardziej mnie śmieszy, że jezscze ma te 32-30 parę procent (ludzie roacjonalinie rozomują).Dwumyślenie to zajebisty mechanizm utrzymania władzy.
 

Attachments

  • comment_1668900414qj0cUAfKztP6llT67YyzaW,w400.jpg
    comment_1668900414qj0cUAfKztP6llT67YyzaW,w400.jpg
    45,2 KB · Wyś: 1
  • comment_1669041206XaTIF8dKGmw27BOFlwUSDt,w400.jpg
    comment_1669041206XaTIF8dKGmw27BOFlwUSDt,w400.jpg
    90,1 KB · Wyś: 1
  • UBe9stw.500.mem.jpeg
    UBe9stw.500.mem.jpeg
    36,9 KB · Wyś: 1

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Prezydent podpisał reformę Kodeksu karnego. Dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców.

Nowelizacja podnosi górną granicę terminowej kary pozbawienia wolności z 15 do 30 lat przy jednoczesnej likwidacji osobnej kary 25 lat więzienia. Wydłużono też okres przedawnienia zbrodni zabójstwa z 30 do 40 lat. Nowela wprowadza też nowy typ przestępstwa - przyjęcie zlecenia zabójstwa oraz kary za przygotowanie do zabójstwa. Zmiany przewidują też wprowadzenie kary tzw. bezwzględnego dożywocia, czyli kary dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zwolnienia.

Nowelizacja zakłada też m.in. konfiskatę pojazdu prowadzonego przez pijanego kierowcę. Przepadek auta ma być stosowany w przypadkach, gdy kierowca ma co najmniej 1,5 promila lub jeśli spowodowuje wypadek przy zawartości co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi lub też w sytuacji recydywy.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 

Sorasil

Well-Known Member
160
487
W czasie pokoju nie. Generalnie niezła afera się z tym zrobiła. Po raz kolejny okazało się, że państwo jest wobec swoich obywateli opresyjne i zachowuje się niczym lewiatan, niebywałe, kto by pomyślał ;)
 

myname

Active Member
307
218
W czasie pokoju nie. Generalnie niezła afera się z tym zrobiła. Po raz kolejny okazało się, że państwo jest wobec swoich obywateli opresyjne i zachowuje się niczym lewiatan, niebywałe, kto by pomyślał ;)
Poparcie w górę, Januszą się podoba.Patrjotyzmmmm i w końcu zostaniecie mężczyznami.
Edytuję:
Jescze jest zapis o kategorii D trochę dyskusyjny, ale na gówno prawniczych stronach piszą nie borą w 99 procentach pozdro.Trzeba mieć wyjebane jak ja, a państwo cię wynagrodzi.
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Armia to jeszcze jedna niskiej jakości usługa wmuszana przez państwo. Najpierw przez pół życia płacisz podatki myśląc, że ktoś zatrudnia za nie jakichś żołnierzy a na koniec i tak budzisz się w jakimś obsranym okopie daleko od domu.
 

myname

Active Member
307
218
Poparcie w górę, Januszą się podoba.Patrjotyz

Armia to jeszcze jedna niskiej jakości usługa wmuszana przez państwo. Najpierw przez pół życia płacisz podatki myśląc, że ktoś zatrudnia za nie jakichś żołnierzy a na koniec i tak budzisz się w jakimś obsranym okopie daleko od domu.
Albo tłumisz w człogu Praską Wiosnę.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Na początku 2023 roku wróci 23-procentowy VAT dodany do gazu. Rząd utrzymuje, że to wymóg Brukseli. Ale Unia wcale nie blokuje Polsce możliwości obniżania VAT na gaz - informuje dziennik "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który podkreślał, że rząd przywraca VAT na gaz, bo "taki jest wymóg Brukseli".

Jaki jest wymóg Brukseli?​

Jednocześnie "Rzeczpospolita" pisze, że Komisja Europejska w odpowiedzi na pytania dziennika podkreśla, że domaga się przywrócenia stawki VAT, ale nie określa jej wysokości, tylko minimalny próg. A ten ustala na poziomie 5 proc., a nie 23 proc. jak planuje rząd.


Mafia kłamców.
 
Do góry Bottom