Rządy Prawa i Sprawiedliwości

ckl78

Well-Known Member
1 703
1 850
Prezes PiS: Czternasta emerytura będzie już stałym świadczeniem.


Prezes PiS w ramach objazdu po kraju odwiedził w niedzielę woj. lubelskie. W Kraśniku pytany był, czy w dobie kryzysu, który zaczyna do Polski docierać, budżet państwa wytrzyma trzynastą, czternastą emeryturę inne zdobycze socjalne.


"Jeśli my pozostaniemy przy władzy i nie zacznie się potem wielki rabunek, to wytrzyma. Wytrzyma, bo my nie mamy w tej chwili podstaw, żeby się spodziewać w Polsce +depresji+, czyli takiej wielkiej recesji, więc będziemy w stanie zapewnić to, co jest tutaj niezbędne" - odpowiedział Jarosław Kaczyński.


Zapewnił, że polityka socjalna będzie pod szczególną ochroną.

Emeryt
7 godz. temu

" Zrewaloryzujcie uczciwie emerytury o faktyczny wzrost cen (30-50%), a nie jakieś wyimaginowaną inflację. Ochłapy typu 13-tka i 14-tka, z których zrobiliście kartę przetargową do nadchodzących wyborów, nie będę wtedy potrzebne! Prawda jest taka, że wielu emerytów stołuje się w jadło dzielniach dla ubogich a nawet w śmietnikach! Tyle warte są teraz te pieniądze!"
 

Frosty2

Wincej socjalu, wincej!
369
211
Emeryt
7 godz. temu

" Zrewaloryzujcie uczciwie emerytury o faktyczny wzrost cen (30-50%), a nie jakieś wyimaginowaną inflację. Ochłapy typu 13-tka i 14-tka, z których zrobiliście kartę przetargową do nadchodzących wyborów, nie będę wtedy potrzebne! Prawda jest taka, że wielu emerytów stołuje się w jadło dzielniach dla ubogich a nawet w śmietnikach! Tyle warte są teraz te pieniądze!"
13 i 14 to znacznie więcej niż 3zł za Tuska podwyżki rent/emerytur, to dodatkowe 1200zł x 2 w roku, dzięki Bogu jest 13 i 14 emerytura, bo byśmy z głodu zdechli jakby było dalej tak jak za Tuska procentowo, gdzie ktoś kto miał 20000zł emerytury dostawał jeszcze więcej, a kto miał małą rentę/emeryturę dostawał dosłownie 3zł. Procentowo to nie jest sprawiedliwe.
 

ckl78

Well-Known Member
1 703
1 850
Andrzej Duda oświadczył, że nie uczestniczył w przygotowaniu projektu noweli o Sądzie Najwyższym, który wpłynął do Sejmu. - Nie był on ze mną konsultowany. To była decyzja rządu i ja ją szanuję - zaznaczył.

Odnosząc się do jednej z proponowanych zmian oświadczył, że "nie pozwoli na to, aby do systemu prawnego wprowadzono zapis pozwalający weryfikować nominacje sędziów". - Nie pozwolę na to, aby został do polskiego systemu prawnego wprowadzony jakikolwiek akt prawny, który nominacje sędziowskie będzie podważał, który te nominacje dokonane przez prezydenta RP będzie pozwalał komukolwiek weryfikować - tłumaczył Andrzej Duda.
View: https://www.youtube.com/watch?v=2v2miYOIvIY
 

ckl78

Well-Known Member
1 703
1 850
"Lex Pilot"

Rządowa propozycja nowych przepisów w Prawie Komunikacji Elektronicznej nazywana "Lex Pilot", właśnie zaczyna swoją sejmową drogę. Liczące ponad 400 stron projekty ustaw zakładają m.in., że operatorzy płatnej telewizji obowiązkowo będą musieli oferować wyłącznie kanały TVP, a o liście innych komercyjnych zdecyduje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji całkowicie zależna od władzy. Na jej czele stoi obecnie Maciej Świrski, wcześniej związany z Polską Fundacją Narodową. Dodatkowo rządzący będą mogli na nowo "zaprogramować piloty Polaków", tak, byśmy na pierwszych miejscach swojej listy mieli wyłącznie kanały TVP, kontrolowane przez władzę. Wszystko to rząd tłumaczy "ważnym interesem publicznym" oraz koniecznością uregulowania rynku.
wp.pl
---------------

Jeśli projekt wejdzie w życie, to listy kanałów na dekoderach sieci kablowych i platform cyfrowych będą rozpoczynać się od 5 stacji Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info i TVP Kultura. Te kanały zostaną automatycznie objęte zasadą must carry, must offer, czyli będą musiały być oferowane w pakietach. Pozostałe stacje, których nie będzie więcej niż 30 wyznaczy przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Obecnie zasadą są objęte: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TV4, TVN i TV Puls.

Na platformy satelitarne, takie jak Polsat Box i Canal+ ma zostać nałożony obowiązek oferowania wszystkich 16 wersji TVP3. Obecnie udostępniają tylko TVP3 Warszawa. Aby działać zgodnie z prawem, będą musiały wynająć dodatkowy transponder na pozycji orbitalnej Hot Bird 13E, co kosztuje 3,7 mln euro rocznie.

Pracownicy poczty będą sprawdzali abonamenty i ustawienia kanałów w telewizorach?
 

ckl78

Well-Known Member
1 703
1 850
Sejm przyjął ustawę, która diametralnie zmienia zasady egzekwowania przeprosin nakazanych przez sądy w sprawach o naruszenie dóbr osobistych. Prawnicy uważają, że jej przepisy zostały skrojone pod potrzeby jednostkowej sprawy - sporu pomiędzy prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a europosłem Koalicji Obywatelskiej Radosławem Sikorskim.


Nowo dodany par. 4 w art. 1050 k.p.c. przewiduje, że jeżeli w sprawie o naruszenie dóbr osobistych dłużnik (czyli osoba zobowiązana do opublikowania np. przeprosin) nie składa oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie, pomimo wyznaczenia terminu do jego złożenia i zagrożenia mu grzywną, sąd wymierzy dłużnikowi grzywnę do 15 tysięcy złotych i nakaże zamieszczenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym na koszt dłużnika ogłoszenia odpowiadającego treści wymaganego oświadczenia i we właściwej dla niego formie. Zamieszczenie w MSiG takiego ogłoszenia skutkować będzie wygaśnięciem roszczenia stwierdzonego tytułem wykonawczym.

W trakcie prac sejmowych nad nowelizacją dodano w niej przepis przejściowy (art. 19 ust. 5), który stanowi, że jeśli przed wejściem w życie nowych przepisów wierzyciel (przepraszany) nie wyegzekwował pieniędzy od dłużnika (przepraszającego), to dłużnik będzie mógł wystąpić do sądu o uchylenie orzeczenia nakazującego zapłatę.

Dobrze jest tak się zachowywać, żeby nie być pozwanym.
 
Do góry Bottom