Right-wing extremism

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jest też sporo o zamachu w Oklahoma City. Panowie twierdzą, że to robota CIA.
Ja od 20 lat nie usłyszałem żadnej spójnej i logicznej teorii na temat, jak ta prowokacja miałaby wyglądać.

Kilka miechów przed zamachem wszyscy wiedzieli, że szykuje się rozjebka jakiegoś budynku federalnego. Federalni wykorzystali zamach do skompromitowania idei milicji obywatelskiej, która na początku lat '90 w sposób niekontrolowany rosła w siłę:

Musieli nas jakoś powstrzymać, bo rozrastaliśmy się tak szybko na przestrzeni całego kraju, że groziło to zachwianiem władzy rządu federalnego. (...) Zmierzaliśmy do bezpośredniej konfrontacji z rządem, ale zamach wytrącił nas z tego toru. Wszystko zmieniło się po Oklahoma City. Wielu ludzi odpadło z naszych szeregów, inni zeszli do podziemia, a jeszcze inni bardziej się zradykalizowali.
To jest tłumaczenie typu: "zrobił to ten, który na tym skorzystał".
Ale to jedynie cienka poszlaka.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Nigdy nie interesowałem się ani przebiegiem samego zamachu w Oklahoma City, ani postacią głównego aktora, ani też nie roztrząsałem alternatywnych teorii wyjaśniających, co się stało i kto za tym stał. Nie czuję się więc kompetentny, by na ten temat rozmawiać. Wiem natomiast, że po Oklahoma City na milicje obywatelskie posypały się gromy i nagle media zaczęły ich przedstawiać jako bandę oszołomów/rasistów/terrorystów zagrażających demokracji. Pojawiły się bowiem doniesienia o powiązaniach McVeigha z oddziałami paramilitarnymi z Michigan właśnie. Tymczasem przed 1995 rokiem (a po oblężeniu Ruby Ridge i masakrze w Waco) tego typu formacje cieszyły się dużym poparciem publiki.
 

Hikikomori

少し変態
538
318
Ja od 20 lat nie usłyszałem żadnej spójnej i logicznej teorii na temat, jak ta prowokacja miałaby wyglądać. To jest tłumaczenie typu: "zrobił to ten, który na tym skorzystał".
Ale to jedynie cienka poszlaka.
Ale przyznajesz, że na zamachu najbardziej skorzystały służby, a najwięcej stracił ruch milicyjny. Nie rozumiem, czemu popierasz tego skurwiela.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Działanie McVeigha nie przyniosło żadnych pozytywnych rezultatów, same szkody jedynie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ale przyznajesz, że na zamachu najbardziej skorzystały służby, a najwięcej stracił ruch milicyjny.
Nie uwzględniasz w tej układance roli propagandy.
Nie rozumiem, czemu popierasz tego skurwiela.
Popieram, bo uważam takie takie ataki za słuszne i moralnie usprawiedliwione. Ponadto takie akcje przynoszą nadzieję "tym od Brutusa", czyli tym którzy są niezbędni, bo to zawsze oni podczas rebelii wykonują właściwą robotę. Wyobraź sobie takie akcje w ilości 100 lub 1000, w krótkim czasie. Wyobraź sobie, że sprawca pozostaje niezidentyfikowany i staje się przedmiotem memów, żartów czy zostaje bohaterem ludowym. Przekroczenie pewnej granicy, jest dla rządzącego lewactwa i etatystów niemożliwe propagandowo do odrobienia.
Ja na to patrzę poprzez doktrynę wojny Clausewitza. Dla mnie zwycięstwem nie jest wróg polityczny w więzieniu, bo ja to uważam za pyrrusowe zwycięstwo. Dla mnie zwycięstwem jest fizyczna eliminacja wroga wraz z jego infrastrukturą, przy bierności tych co go mają bronić i przy obojętności owiec.
Zwycięstwem była Wojna o Niepodległość, zwycięstwem była Whiskey Rebel, zwycięstwem była eliminacja Hamiltona itd...
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Krzysio, zapoznaj się z hasłem survivor bias. Dla tych, którzy znaję temat, te przykłady nie robią takiego wrażenia.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Lepszy niż szeryf Hood z "Banshee" - w końcu tam też Pensylwania i też małe miasteczko.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Trochę backgroundu. Mark Kessler od 14 lat szefuje policji w miasteczku Gilberton Borough, Pensylwania. Jebie równo wszystkich lewakuf ze szczególnym wskazaniem na osoby Sekretarza Stanu, Johna Kerry'ego, oraz Nancy Pelosi (pierwsza kobieta, która objęła fotel Spikera Izby Reprezentantów). Ta ostatnia pełni dla niego funkcję tarczy na strzelnicy. Ponadto Kessler nie lubi (delikatnie mówiąc) ONZ i nigdy nie przepuści okazji, by wypomnieć Kerry'emu jego poparcia dla oenzetowskiego programu kontroli broni palnej znanego pod nazwą UN Small Arms Treaty - polać mu za to!



Żeby było ciekawej, w obronie szefa policji stanęła burmistrz Mary Lou Hannon, mówiąc: Jeśli wpadniesz w tarapaty, Kessler jest tym gościem, którego chciałbyś mieć po swojej stronie. Rzeczowy, logiczny glina. [If you were in trouble, he’s the kind of guy you would want by your side, protecting you. He’s a no-nonsense police officer.]

Kessler zasiada także w radzie szkolnej, a po godzinach prowadzi coś w rodzaju "milicji obywatelskiej" - Constitutional Security Force. Każdy nowy członek organizacji musi złożyć przysięgę następującej treści [link]:
PRZYSIĘGA CSF​
NIGDY NIE ZDRADZĘ SWOJEGO KRAJU, SWOICH ZASAD, CHARAKTERU I HONORU.​
ZAWSZE BĘDĘ MIAŁ ODWAGĘ BRAĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE CZYNY.​
BĘDĘ WSPIERAŁ KONSTYTUCJĘ, MOJĄ SPOŁECZNOŚĆ I KRAJ, KTÓREMU SŁUŻĘ.​
NIGDY NIE WYPOWIEM SIĘ ŹLE O OJCACH ZAŁOŻYCIELACH.​
NIGDY NIE PRZYCZYNIĘ SIĘ DO ROZBROJENIA AMERYKAŃSKICH OBYWATELI.
BĘDĘ GOTOWY ODPOWIEDZIEĆ NA KAŻDE WEZWANIE W CELU ODPARCIA TYRANII DĄŻĄCEJ DO ZNISZCZENIA NASZEJ REPUBLIKI.​

[CSF OATH​
I WILL NEVER BETRAY OUR COUNTRY, OUR INTEGRITY, OUR CHARACTER, OUR HONOR.​
I WILL ALWAYS HAVE THE COURAGE TO HOLD MYSELF AND OTHERS ACCOUNTABLE FOR OUR ACTIONS.​
I WILL UPHOLD THE CONSTITUTION, OUR COMMUNITY AND OUR COUNTRY IN WHICH WE SERVE.​
I WILL NEVER SPEAK ILL OF OUR FOUNDING FATHERS.​
I WILL NEVER DISARM AMERICAN CITIZENS.​
I WILL RESPOND TO THE CALL IF I AM EVER NEEDED TO RESIST TYRANNY THAT SEEKS TO DESTROY OUR REPUBLIC.]​
 

Hitch

3 220
4 872
Spoko, ale punkty o bronieniu republiki i zakazie negatywnego wypowiadania się o ojcach założycielach USA mógł sobie darować. Choć z drugiej strony jego milicja, jego zasady :)
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Republika to może być dla niego zbiór wartości utrwalonych na kartach konstytucji - samorządność, wolność, guns, te sprawy. Nie ślubujesz, że będziesz bronił państwa czy rządu, ale republiki i kraju (ziemi). W sumie zawsze warto pytać, co ktoś rozumie przez te pojęcia.
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
W artykułach o Marku Kesslerze jest napisane, że będąc formalnie szefem policji w Gilberton, tak naprawdę sam stanowi cały oddział policji w tym miasteczku (na ok. 800 mieszkańców). Patrząc na jego filmiki, nie dziwię się, że nie potrzebuje wsparcia:D

Filmik,w którym krytykuje policję:



When I go through the police academy, they treat everyone that you come in contact with is a criminal. Everyone with a firearm is out to kill you. That's what they teach us at the academy. I have a real hard time swallowing that.

That's why you have all these young police officers that graduate from these academies and they come out and they want to kick butt and take names, and ruin lives, over nonsense. They terrorize people over a turn signal, or having a brake light out. They want to search your car right away, they want to demonize the American people, the average citizen, the law-abiding citizen.

I have better things to do with my time than worry about somebody who has a broken tail light, that's nit-picking nonsense.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
sam stanowi cały oddział policji w tym miasteczku

Do niedawna było tam ich trzech: Kessler i dwóch zastępców, ale zrobili cięcia w budżecie i został sam Kessler. Obecnie przebywa w Teksasie i w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem Foxa powiedział: I’ve always been pro-gun. I’ll always be pro-gun. That’s just the way it is. I choose to use profanity to get somebody’s attention in that video — to get a lot of people’s attention — to wake them up and say, ‘Hey, if you don’t stand up for your rights, you’re gonna lose them.’
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Kessler został zawieszony na 30 dni. Decyzję o zawieszeniu podjęli miejscy radni większością głosów (5 było za, 1 przeciw).
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Wygarnął lewakom jak należy, to ci się teraz będą mścić - już proszą federalnych o pomoc w rozbrojeniu. Żenada.
 
Do góry Bottom