Right-wing extremism

OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
No dokładnie. Wielu producentów obchodzi w ten sposób regulacje NFA, wypuszczając na rynek "upistoletowione" wersje karabinów. Bezkolbowe samopowtarzalne wersje AR-15 z lufami długości 10 cali (254 mm), a nawet krótszymi, są bardzo popularne w USA.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
generalnie pistolety są na naboje pistoletowe, karabinki na pośrednie, karabiny na karabinowe...
ale w amerykańskim/angielskim nazewnictwie różnie bywa, np duzy pistolet maszynowy jak thompson czy pepesza to sub machine gun...
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Przecież cytuję podlinkowany art:

including dozens of machine guns, plastic explosives, two grenade launchers, dozens of grenades and more

I nawet się jebłem na niekorzyść kolesia, bo piszą o kilkudziesięciu (dozens), a ja napisałem kilkanaście.
No dobra, popatrzyłem po prostu na obrazek i założyłem, że to wszystko co tam jest. A nie ma więcej niż 2 karabinów. Ok, może po porstu ich nie pokazali, albo (co wydaje się bardziej pewne) nazwali machine gun'ami wszystko większe od pistoletu.
Dorobisz kolbę do pistoletu maszynowego i już masz karabin, więc różnica jest kosmetyczna (acz w przepisach fundamentalna ;))
No własnie jest kolosalna. Pistolet z kolbą dalej będzie pistoletem, bo podział na pistolety, karabinki i karabiny bierze się od stosowanej amunicji (kolejno pistoletowej, pośredniej i karabinowej).

ale w amerykańskim/angielskim nazewnictwie różnie bywa, np duzy pistolet maszynowy jak thompson czy pepesza to sub machine gun...
Nie tylko duże pistolety maszynowe, a wszystkie, bo SMG to właśnie określenie na pistolet maszynowy, coś zupełnie innego niż Machine Gun.

I co to są karabinki automatyczne? Chyba samoczynne? To jest kalka z angielskiego full auto?
Nie, karabinki automatyczne, jak sama nazwa wskazuje są karabinkami (stosują amunicję pośrednią) automatycznymi (zazwyczaj samoczynno-samopowtarzalne, ale mogą być też samopowtarzalne, jak większość broni na rynku cywilnym w USA).
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
hahaha, nie jestem do końca przekonany, czy Kessler to dobra reklama dla broni palnej w USA i w ogóle na świecie, ale nie urywam, że uwielbiam tego pojebanego militarystę-prawaka :)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Kilka razy mignęło mi w sieci "Operation American Spring". Ktoś wie coś więcej?
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
They want liberal games? How about a video game where no matter how hard you try, how long you play, or how skilled you are, a portion of all your points and game currency is redistributed to other players who don't have as much as you do. Oh, and no matter what character class you choose, the game just labels you a Privileged Racist.

Wonder if that will sell.

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Pamiętacie Kesslera? Okazało się, że koleś mógł być informatorem i wabikeim FBI - jego filmiki miały przyciągnąć "prawicowych ekstremistów" planujących rozpierdalanie budynków rządowych. Podobno na skutek akcji zgarnięto dwie grupy "radykałów" - z Georgii i Teskasu:
On mógł być nawet zupełnie nieświadomym wabikiem. Wystarczyło że Google podawało FBI adresy IP tych co wchodzili na jego filmy, linkowali do nich i je pozytywnie komentowali. FBI mogło podstawić jakichś sponsorów, by ci zapraszali Kesslera na prelekcje, po czym agenci monitorowali spotkania. Mogli też Kesslera wkręcać na większy radykalizm. No i mieli tani magnes na ekstremę.
Ja z oskarżeniami wolę poczekać.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225


Tutaj wywiad z Kesslerem na ten temat. Było to całkowicie świadome (jeśli to rzeczywiście Kessler)
Dziwne jest natomiast ujawnianie całej operacji w tak krótkim czasie od jej zakończenia.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Tutaj wywiad z Kesslerem na ten temat. Było to całkowicie świadome (jeśli to rzeczywiście Kessler)
Jeśli tak to módlmy się, by Kessler dostał zasłużoną kulkę w tył głowy.

Dziwne jest natomiast ujawnianie całej operacji w tak krótkim czasie od jej zakończenia.
Pewnie uznali, że więcej na tak słabą przynętę nie złowią.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Zaliczyli typa z Charleston to "białych organizacji terrorystycznych", niezła beka ten raport, pewnie konsultowali się przy pisaniu z ekspertami z SPLC :)

Jakby co, "Suwerenni Obywatele" zostali uznani przez FBI za organizacje terrorystyczną (co w sumie ma uzasadnienie z punktu widzenia państwa, bo wielu deklaruje odjebke urzędników państwowych, a paru wcieliło już słowa w czyn).

I fajnie, że jest porównanie z muslimami. Teraz czekam na porównanie z Murzynami - z pełnym uwzględnieniem skutków obecności czarnej populacji na danym terenie. Zacząłbym od doszczętnie zdewastowanych miast.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
i Polsce się dostało od tego miłośnika kibiców..
kurwa na co to idzie..
Zaraz... od kiedy nie można u nas wwozić tabletek wczesnoporonnych z Niemiec? Jeszcze wpomnienie o klauzuli sumienia w ten sposób jakby to lekarze generalnie i ostatecznie mogli zakazać wykonania aborcji... Dżizas...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Dobre wieści:

Anti-Government Extremist Groups Are A Uniquely American Problem

...And it's growing.
(...)
A tally released Monday by The Southern Poverty Law Center, which tracks extremist organizations, identified 276 anti-government militia groups in the U.S., a 37 percent jump from 2014.
http://www.huffingtonpost.com/entry/anti-government-patriot-groups_5689620ee4b06fa68882a0dd

Poglądowy obrazek:

568b38ca190000380178b09c.jpeg
Aż brakuje quizu "znajdź 3 różnice w stosunku do ISIS".
 
Do góry Bottom