Przydatne programy

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
tolep Jasne, indeksowanie albo twało godzinami, żarło procek albo trwało troszke krócej i też żarło, zawsze z tą niezrozumiałą dla mnie wadą ze dawało niekompletny wynik. Rebuld indeksu, znów to samo. Teraz jestem happy, ten programik jest mistrzem.
Ale to nie wszystko, są skrypty usuwające przez PowerShell bloatware z Win10 - Cortanę, Edge, Gry, Twittera, FeedBack, ContactSupport App, WindowsStore, OneDrive 3dBulider, Zune, i kto co tam chce, do wyboru do koloru, jest tego coś chyba około 30 pozycji, skrypt sobie oczywiscie modyfikujesz i zostawiasz jak cos chcesz. Po usunięciu Cortany której nie używam i nie chcę a ciągle nasłuchuje w tle, oraz hosta Skype którego normalnie nie da sie usunąć (czasem korzystam, ale usługa mi niepotrzebna bo rzadko używam Skype) zużycie procka spadło o 45%!!!. Skrypt można cofnąć za pomocą skryptu działającego odwrotnie także zamieszczonego w linku poniżej
https://www.hwinfo.com/misc/RemoveW10Bloat.htm
Chyba że całkowicie usuniesz owe apki, co w maksymalnej opcji daje coś około gigabajt lub ponad wolnego miejsca.
Robi się to tak, ze po zainstalowaniu w rejestrze wpisu "Take Ownership" (tak najłatwiej) usuwasz - selektywnie, wg potrzeb - zawartość folderów
C:\Program Files\WindowsApps
C:\Users\username\AppData\Local\Packages
C:\Windows\SystemApps
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
@MaxStirner Ja tu obstawiałbym jakiś problem sprzętowy. To że u Ciebie Win10 tak się zachowuje, to jest cholernie nienormalne. Zamiast kombinować z wyłączaniem usług i stosowaniem jakichś dziwnych 3rdparty do czegoś tak banalnego jak indeksowanie, przyjrzałbym się temu.

btw. instalowałeś Win10 na czysto?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Na siódemce, ale nie jestem pierwszy z takim kłopotem, jak rozumiem to częsty problem na dziesiatce, wiecej teraz komp działa jak nowy, spokojnie można sobie nawet pograć. Robiłem benchmarki, mierzyłem temperature różnym softem, założyłem nową paste termo i wyczyściłem wentylator, (nie mam mierników elektrycznych jakichs woltomierzy czy czegoś) - żadnych odchyłów poza tym kiedy działały Cortana, Indexer i SkypeHost. Zobacz sobie:
http://www.tenforums.com/performance-maintenance/28030-windows-10-high-cpu-usage-real-issue.html
https://answers.microsoft.com/en-us...rning-my/bae4c974-5b47-4ab2-b17d-c599853f00f1
http://appuals.com/best-fix-high-cpu-usage-searchindexer-exe/

Metoda tymczasowa zatrzymanie usługi i ponowne zaindeksowanie, tyle ze mnie to wkurza. Póki co działa ok, nie widze kłopotów. Moze masz racje moze będą później, zobaczymy.

A programik nie jest dziwny tylko całkiem popularny i do tego nieźle działa. Zajrzyj sobie na forum na ich stronie, całkiem spore. A tu recenzja na dobrychprogramach
http://www.dobreprogramy.pl/Everything,Program,Windows,35252.html
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Czy może być lepsza reklama programu komputerowego?
W reklamie występują Hilary Clinton i kongresmen Harold Watson "Trey" Gowdy III. Trey Gowdy kilka razy wymienia nazwę programu (3:15) reklamując całą swą szpakowatą charyzmą i całym swym autorytetem jego skuteczność, która przewyższa możliwości amerykańskich śledczych z FBI.


Chodzi o darmowy i otwarto-źródłowy program BleachBit, który służy do kasowania danych z dysków, baz danych (MySQL i SqLite) oraz wielu programów. Sam używam ten program od lat i polecam go innym.

Cały news tu: https://www.bleachbit.org/news/bleachbit-stifles-investigation-hillary-clinton
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Program czyszczący Open Source? Hmm to coś nowego. Dzięki krzysiu. Myślałem że na linuksa nigdy coś takiego nie powstanie :p choć i tak z tych co obsługuje to chyba tylko elinksa, chromium, teamviewer z kolegą i.. no dobra jednak parę się jednak apek by znalazło, wzięli wszystkie najpopularniejsze propetary software, oby tylko się ta lista wydłużała.

btw. zamiast pytać do porad komputerowych, chyba lepiej zrobię to tu: jak można scrobblować do last.fm na linuchu? Nafarmatowałem się wielu różnych dystrybucji i ta opcja nawet na ubuntu i mincie cholerstwo nie zadziałała.

Bashee - nic, w necie zgłaszają same bugi dot. tej opcji
rhytmbox - to samo
moc(p), konsolowy też nie skrobbluje za pomocą wtyczki (napisanej wiele lat temu...)
nawet próbowałem pluginu do chroma by mi skroblował po prostu z YouTube i nawet to nie chce mi zadziałać. Co jest nie tak?
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
last.fm użyj quodlibet

//
Bashee, rhytmbox, itd. też skroblują, ale ja jak kiedyś używałem to najbardziej psował mi quodlibet. Po zainstalowniu programu w nim włącza się odpowiednie dodatki. Są dwa do scroblowania, ten prostszy wg moich doświadczeń lepszy...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Pewnie wszyscy to wiedzą, tylko ja jak zwykle 100 lat za murzynami, ale odkryłem niedawno, że jest programik o nazwie Kodi i nawet jest na licencji GPL, a więc koszerny. Do programu można dograć różne wtyczki, ja używam exodus. Program + wtyczka daje dostęp do streamów interesujących nas filmów, seriali itp. bez wykorzystania p2p, bez problemów z wyskakującymi reklamami, kolejkami, logowania się i w ogóle całego syfu, na który biedny infoanarchista natyka się czasem z poziomu przeglądarki. Istnieje nawet możliwość skojarzenia tego np. z opensubtitles, więc po odpaleniu filmu da się dograć odpowiednie napisy i zajmuje to dosłownie 3 kliknięcia myszką / pilotem. Program jest dostępny dla wszystkich znanych mi systemów. Od czasu gdy to zainstalowałem nie ściągnąłem z sieci żadnego filmu, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby, wszystko co mnie interesowało było dostępne w 1080p.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Jak wciskasz film to wyskakuje ci lista dostępnych streamów. Stranger Things, które oglądałem ostatnio szło np. w 1080p ze źródła http://sezonlukdizi.com/ , o którym pierwszy raz w życiu słyszałem, ale nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, bo jak długo nie udostępniasz, to może nawet lecieć z serwera NSA.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
No dobra, to ja mam bardzo dziwne pytanie: mam na 2och zewnetrznych dyskach kupe filmow umiejscowionych w wielu folderach reprezentujacych rozne kategorie. I teraz pytanie, czy znacie jakis software, ktory pozwolilby mi na automatyczne zeskanowanie tego dysku i zapisanie nazw tych wszystkich folderow i znajdujacych sie w nich filmow do zwyklego pliku txt? Po prostu w razie awarii dysku i straty zawartosci chcialbym wiedziec co stracilem (a nie chce mi sie spisywac recznie ani robic screenshotow jesli istnieje jakas lepsza metoda). Z gory dzieki za pomoc.
 
C

Cngelx

Guest
No dobra, to ja mam bardzo dziwne pytanie: mam na 2och zewnetrznych dyskach kupe filmow umiejscowionych w wielu folderach reprezentujacych rozne kategorie. I teraz pytanie, czy znacie jakis software, ktory pozwolilby mi na automatyczne zeskanowanie tego dysku i zapisanie nazw tych wszystkich folderow i znajdujacych sie w nich filmow do zwyklego pliku txt? Po prostu w razie awarii dysku i straty zawartosci chcialbym wiedziec co stracilem (a nie chce mi sie spisywac recznie ani robic screenshotow jesli istnieje jakas lepsza metoda). Z gory dzieki za pomoc.

Na systemach unix like:
Kod:
find /katalog/z/filmami > lista.txt

Na Windowsa też są odpowiedniki, systemowy find w windowsach chyba też to umie robić, od biedy można odpalić GNU find przez cygwina, bądź zabootować jakiegoś linuksa.
 
Do góry Bottom