Przemysław Wipler odszedł z PiS- nie podoba mu się narodowy program o zatrudnieniu.

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Ciekawie się robi, ale na Wiplera trzeba uważać, bo to polityczny "flip-flopper".

Zakładając, że Korwin jest, jak to mówią, czysty, to powinien częściej deklarować chęć i radość życia, jak również dobry stan zdrowia i pojazdów jakie prowadzi. Lepiej podejść nieco histerycznie, bo naprawdę szokująca jest obecna popularność Króla w Mediach Rządowych.
Chyba, że to sprytna strategia układu? Wpuszczamy Korwina, by potem ... tu se każdy może wykombinować własną wersję.
 
Ostatnia edycja:

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Skończyła się już ta afera z nocnym pobiciem Wiplera? Bo jak zwykle w takich wypadkach, na samym początku, kiedy jeszcze nic nie było wiadome, to dużo krzyków w każdych możliwych mediach, a potem temat zniknął. Opublikowali nagrania z monitoringu, były jakieś rozprawy, coś się wyjaśniło?
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Wraca pokornie syn marnotrawny. Ciekawe jak z poglądami, w czasach PIS-u uważał się za zwolennika prohibicji narkotykowej itp. Ja bym zachowywał pewien dystans do niego, już trochę dla pozycji się pokurwił, nawrócił się po tym jak zobaczył, że jest w czarnej dupie i nie ma szans na żadne zmiany.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Mi się bardzo podoba sposób mówienia Wiplera - bardo spokojny, wyważony i rzeczowy. Ten flip-flopping w ogóle mnie nie razi. Trzeba odróżnić koniunkturalizm od pragmatyzmu politycznego. Próbował coś tam zdziałać w ramach istniejących układów (i coś mu się chyba nawet udało przy deregulacji zawodów), ale pod względem ideologicznym się nie zeszmacił (no, jak przestał być akapem to się zeszmacił ale nie bądźmy małostkowi :p). Jakby PL miała takiego lidera (tak wypadającego w mediach) byłoby dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Strasznie mnie wkurza ten nawyk Wiplera i jego uśmieszek... Nawet jak porusza się poważne sprawy to taki z niego śmieszek jest.
 

fortis

Pierwsza wróżka akapu
69
103
Ano byl anarchokapitalista. Nawet w porzo koles. Pare lat temu poprosilem go aby mi przeslal swoja prace o libertarianizme i zrobil do niezwlocznie, jednak juz wtedy zastrzegl, ze przestal byc akapem. No coz, moze jeszcze kiedys mu rozum wroci...

Ale był już wtedy politykiem, prawda? Czyli równie dobrze mógł jedynie ubezpieczać się na wypadek, gdyby jakiś komuszy dziennikarz dotarł do jego "mrocznej" przeszłości (nie wykluczone, że wziął cię z niego). Wyparł się więc wszystkiego po dwa razy, żeby nijak nie dało się z tego zrobić małej, telewizyjnej afery, ale w rzeczywistości istnieje pewna szansa, że dalej jest anarchistą.

Jak się większość zgodzi, Wipler umiejętnie lawiruje w polityce, a jednocześnie zachowuje pewną koszerność: ponoć nigdy nie głosował za podniesieniem podatków, potrafił bronić platformerskiej ustawy deregulacyjnej, więc ideolo było dla niego ważniejsze niż partyjna walka.

Chciałbym się dowiedzieć co Wipler powiedziałby na ten temat w cztery oczy, albo jak wytłumaczyłby, całkiem oficjalnie, zmianę swoich poglądów. To mogłoby nieco powiedzieć na temat jego koszerności. Myślę, że gdyby dalej wierzył w libertarianizm, to broniąc swojego nowego stanowiska unikałby zarzutów merytorycznych (anarchia sama się zniszczy, bo mafie przejmą władzę), a powiedziałby coś o młodzieńczym idealizmie, czy coś takiego. Jakby ktoś miał takie wypowiedzi Wiplera, to proszę zapodać.
 

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
Mi się bardzo nie podoba przyjęcie Wiplera do KNP. Ufam Korwinowi, biorąc pod uwagę jego doświadczenie polityczne, że wie co robi, i że korzyści polityczne w tym wypadku tłumaczą tą decyzje (tu możecie wstawić obrazek "janusz ufam tobie").
Wipler może za podwyżkami podatków nie głosował ale głosował za zwiększeniem uprawnień urzędników od zdrowia w razie ogłoszenia stanu epidemii. Szczegółów nie pamiętam, Sierp za to dość mocno w tym temacie siedział.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Wipler raczej nic nie odwali w kwestii słownej, bo w tej materii jest zachowawczy.

Musi tylko pilnować się z używkami i będzie okej... Dla niego i dla partii.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
I to mocno :) Takiego punktowania i merytorycznej masakracji nie widziałem w wystąpieniach innych posłów.
 
Do góry Bottom