Przemysław Wipler odszedł z PiS- nie podoba mu się narodowy program o zatrudnieniu.

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Nie minął dzień a dziś już Hoffman przebąkuje o koalicji PiS-SLD

Ktoś jeszcze ma jakiekolwiek wątpliwości co do tych etatystów?
Socjalizm musi trwać, ostatnia ruchawka związana z rosnącym poparciem KNP, Wiplerem który organizuje nową partię oraz Ruchem Narodowym mobilizuje pseudo-prawicę, czyli komunistów do zwarcia szeregów.

"Wiele się musi zmienić, aby wszystko pozostało po staremu"



"Nie ma takiej rzeczy której nie zrobilibyśmy dla.... Polski, oczywiście"

Szczerze mówiąc, w swoich rozważaniach powyżej nawet mi nie przyszło do głowy, że Kaczyński może chcieć coś pogrywać z SLD, takiego wariantu nawet przez chwilę nie rozpatrywałem.Widocznie zbyt dużą ufność położyłem w jego zdolnościach dt. rozgrywek politycznych.
Tak to jest jak człowiek sobie wmawia, że Kaczyński to tak naprawdę chce dobrze, tylko jest ignorantem w sprawach gospodarczych.
 

Norden

Well-Known Member
723
900
co mówi sam Kaczyński o liberaliźmie, Wiplerze i JKMie
Kaczyński otwarcie przyznał że jest socjalistą, zawsze był i będzie.
W przypadku polityków głównego nurtu to całkowicie nie ma znaczenia co oni mówią.
Tusk cały czas mówił o obniżkach podatków itp. potem robiąc 90% rzeczy, o których mówił dokładnie odwrotnie.

Ważniejsze jest co zamierzają zrobić siły, które stoją za Kaczyńskim (o ile to nie są te same).
To, że tak mówił w tym video to może co najwyżej świadczyć, że zrobiono badania na społeczeństwie stwierdzające, że hasełka typu "walka z bezrobociem" dobrze się sprzedają. To może w ogóle nie być jego zdanie.

Za PiS było mniej zamordyzmu niż teraz. Z drugiej strony może to pokazywać tylko rosnącą tendencję od lat 90' i jak teraz doszliby do władzy to byłoby jeszcze gorzej.
Kilka podatków obniżyli.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
@Norden
Oczywiście, że było mniej zamordyzmu i kilka podatków obniżyli. Jednak tu chodzi o podejście i światopogląd. Ja doskonale pamiętam, jak ta mała menda nie wiedziała co to samozatrudnienie i była zdziwiona, co to takiego.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
Nie minął dzień a dziś już Hoffman przebąkuje o koalicji PiS-SLD
Ktoś jeszcze ma jakiekolwiek wątpliwości co do tych etatystów?
Wątpliwości? Żadnych, ale to wiem od lat, nihil novi.
Szczerze mówiąc, w swoich rozważaniach powyżej nawet mi nie przyszło do głowy, że Kaczyński może chcieć coś pogrywać z SLD, takiego wariantu nawet przez chwilę nie rozpatrywałem.
Jeśli dobrze pamiętam, wcześniej miały miejsce podobne przymiarki koalicyjne.
Widocznie zbyt dużą ufność położyłem w jego zdolnościach dt. rozgrywek politycznych.
Eeee... poza tym, że zaorał Lisa, aż sierść pajacowi na mordzie posiwiała i kita obwisła, niczego specjalnego nie pokazał, choć... ma ślepego fuksa - nie wsiadł w tutka.
Tak to jest jak człowiek sobie wmawia, że Kaczyński to tak naprawdę chce dobrze, tylko jest ignorantem w sprawach gospodarczych.
On nawet nie chce dla siebie dobrze, na kasie mu specjalnie nie zależy, miota nim za to bezkresna żądzą władania. Tusk też to lubi, ale przede wszystkim zagarnia cudzą kasę. Przede wszystkim.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Ekspert Gazety Polskiej ma inna teorię:
http://vod.gazetapolska.pl/4438-ruch-narodowy-i-inni
W skrócie. Wipler ma się połączyć z Gowinem, który ma zostać wyrzucony z Platformy, a nie jest też wykluczone, że do tego duetu dołączy Jan Maria Rokita, przez co będziemy mieć prawacki tercet, będzie służył skanalizowaniu niezadowolonych z rządów PO.
 
A

Aeger

Guest
Idea Wiplera mi się spodobała, dlatego postanowiłem do niej dołączyć. Zawsze to jakiś bardziej namacalny, mniej wirtualny twór.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Ekspert Gazety Polskiej ma inna teorię:
http://vod.gazetapolska.pl/4438-ruch-narodowy-i-inni
W skrócie. Wipler ma się połączyć z Gowinem, który ma zostać wyrzucony z Platformy, a nie jest też wykluczone, że do tego duetu dołączy Jan Maria Rokita, przez co będziemy mieć prawacki tercet, będzie służył skanalizowaniu niezadowolonych z rządów PO.


Radzę to obejrzeć innym co wrzucił Krzyś jeśli jeszcze tego nie klikneliście. Klasyczny przykład intelektualisty z zamkniętym umysłem dopasowującym rzeczywistość do swoich teorii. Dla przeciętnego człowieka będzie brzmiał rozsądnie.

W skrócie to: Gowin i Wipler są namaszczeni dla utrzymania władzy agentury w imieniu.. Rosji, gdyż Rosja ustawia władzę agentury w Polsce. Czemu Rosja i co z tego ma? Tego nie wiadomo, zostało to przyjęte jako aksjomat. Nie przeszkodziło to analitykowi zasugerować, że Tusk jest związany z Merkel. Jak to się zgryza z tym, że to Rosja ustawia agentów, nie wiadomo, bo po co o tym wspominać. Skupmy się na Rosji.

Gowin specjalnie jest kreowany na kozła ofiarnego, żeby go uwiarygodnić wśród wyborców. O tym, że Wipler nie jest takim kozłem akurat pan analityk nawet się nie zająknął. To, że obydwaj ci politycy mają pewien rys liberalny i konserwatywny również zostało pominięte, a tylko wrzucone do szufladki, że ich gadki podatkach i in vitro to tylko zasłona dymna.

Dalej wg Pana analityka Polacy "głosowali" za Rosją w latach 2007, 2010, 2011. Akurat to są lata kiedy wygrywała wybory Platforma i Komorowski został prezydentem. A co w poprzednich latach? Co z PiSem, który planował koalicje z PO (tzw. PO-PiS). Co z jego koalicją z np. Samoobroną (przecież Lepper to był członek PZPR)? Co z koalicją LPR, o której się mówiło, że jest jawnie prorosyjska? To również, nie zostało wyjaśnione.

edit:

I jeszcze jedno. Tworzący się ruch narodowy wg pana analityka niby spoko.. ale podejrzany, gdyż tam pewnie znajdują się agenci, którzy zostali wyautowani przez rządzących agentów. Także rozumiecie. Przed Rosją pewnie nas tylko PiS obroni...
 

Voy

Active Member
386
242
A ile w PL jest agentów? Rozwija się - ani chybi podsycane agenturą.
tak teraz pomyślałem sobie: ale byłyby jaja, jakby się okazało że 100% członków partii libertariańskiej (czy jakiejkolwiek innej radykalnej) to agenci różnych służb,nie wiedzący o sobie nawzajem i w efekcie nieświadomie zbierających papiery na siebie nawzajem xD
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
@oprawca_lewakow
To ja przypomne moze historie. Tusk przejal idee liberalna po tym jak przejal prawie caly owczesny UPR.
UPR wystartowal w wyborach z listy PO [minus JKM i Michalkiewicz, liderow UPR wysiudano z list PO i zablokowano mozliwosc startu w wyborach], co spowodowalo ze PO wsyslo wielu owczesnych UPRowcow np Julie Pitere. Tusk glosil takie idee bo akurat wowczas byl czas kiedy liberalizm byl idea nosna i pozadana.Dla samego UPR byl to najwiekszy fuckup w historii tej partii.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Radzę to obejrzeć innym co wrzucił Krzyś jeśli jeszcze tego nie klikneliście. Klasyczny przykład intelektualisty z zamkniętym umysłem dopasowującym rzeczywistość do swoich teorii. Dla przeciętnego człowieka będzie brzmiał rozsądnie.
Bo to jest PiSowski "intelektualista". Tyle że obeznany w zakulisowych partyjniackich rozgrywkach. Więc wszystko będzie tłumaczył z (anty)rosyjskiego punktu widzenia. Co nie znaczy, że Gowin z Wiplerem czegoś nie knują. Przecież Wipler nie wyskakiwał z PiSu by lądować w próżni.

Tworzący się ruch narodowy wg pana analityka niby spoko.. ale podejrzany, gdyż tam pewnie znajdują się agenci, którzy zostali wyautowani przez rządzących agentów. Także rozumiecie. Przed Rosją pewnie nas tylko PiS obroni...
Gdyby tam nie było agentury, w tym i ruskiej, byłoby to dziwne. Jak w jakiejś grupie nie ma agentury, to się spija jednego, powoduje wypadek nawet ze skutkiem śmiertelnym dla przypadkowej osoby i już jest kapuś.

A ile w PL jest agentów? Rozwija się - ani chybi podsycane agenturą.
Jak pisałem wyżej. Agenci być muszą, a służby nie cofną się przed żadnym skurwysyństwem.

tak teraz pomyślałem sobie: ale byłyby jaja, jakby się okazało że 100% członków partii libertariańskiej (czy jakiejkolwiek innej radykalnej) to agenci różnych służb,nie wiedzący o sobie nawzajem i w efekcie nieświadomie zbierających papiery na siebie nawzajem xD
W wielu "gremiach" opozycjonistów tak bywało. :) W Stanie Wojennym gdy aresztowano członków Partii Monarchistycznej, tylko jedna osoba nie była agentem. Podobnie jak w przypadku pewnego doktorka z Krakowa otoczonego stadkiem smroli z ABW.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Wipler ma tyle wspolnego z rosyjska agentura ile Kaczynski z Abrahamem Lincolnem, czy jakimkolwiek "mezem stanu"

To juz predzej Kaczynski moze byc rosyjskim agentem.
Przygarnal Macierewicza ktory nie wykonal ustawy lustracyjnej a ktory byl ministrem spraw wewnetrznych. Warto wspomniec ze sam Macierewicz byl takze wspoltworca KORu - ugrupowania ktore najglosniej krzyczalo o grubej kresce i w ktora to miala w swoich szeregach cale mnostwo wspolpracownikow SB.
Sam Kaczynski uczestniczyl w rozmowach okraglostolowych podczas ktorych Kiszczak oddal wladze w rece swojej agentury

Poza tym- Kaczynski jest przeciez mentalnym dziedzicem programu gospodarczego partii komunistycznej, ktory to dzis probuje sprzedac pod nazwa narodowy program zatrudnienia, wzglednie - "solidaryzm spoleczny"
 
S

stormtrooper

Guest
Pomijając wątki agenturalne, osobiście uważam, że Gowin teraz będzie kandydował na szefa PO z jakimś super-ultra-wolnorynkowym i anty-SLDowskim programem. Wiadomo, że na pewno przegra, a wszystko ma na celu wyciągnięcie jak największej liczby członków Platformy do Wiplera, tzn. wszystkich tych, którzy z SLD w koalicję bawić się nie chcą. Bo koalicja z SLD na pewno powstanie, szczególnie po deklaracji Donka, że on jest trochę socjaldemokratą.
 

Voy

Active Member
386
242
ruch republikański po raz pierwszy uwzględniony w sondażu (tak, tak, wiem na ile one są prawdomówne...) i od razu z zarąbistym wynikiem:
1000390_10151431944656146_93985049_n.png
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Gdyby w najbliższy weekend odbywały się wybory parlamentarne i stowarzyszenie "Republikanie" brało w nich udział, na jakie ugrupowanie oddał(a)by pan(i) swój głos?

Poważnie?

No nic, przynajmniej wiemy, że aż 19% badanych ma na wybory tak wyjebane, że gdy tylko usłyszało "Stowarzyszenie Republikanie", pomyślało "O. Nowa partia? No cóż, gorzej nie będzie więc w sumie można zagłosować".

Ciekawe co kryje się pod tajemniczym "Inna".
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Jeżeli Wipler wprowadzi swój podatek od funduszu płac przy likwidacji dochodowego CIT i PIT będzie to oznaczać że Polska stanie się rajem podatkowym z zerowym podatkiem i bez ZUSu (pomijając VAT) dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
Wystarczy bowiem założyć jednoosobową spółkę z.o.o i z pracownika firmy na etacie - stać się udziałowcem firmy posiadającej odrębną osobowość prawną.
W takim wypadku - nie trzeba sobie opłacać ZUS (gdyż nie jest się pracownikiem firmy, a jej udziałowcem. tak jest i dziś) natomiast wypłacanie wynagrodzenie samemu sobie nie podlega opodatkowaniu w sensie podatku od funduszu płac, jest to bowiem wynagrodzenie od zysków firmy dla UDZIAŁOWCA, czyli osoby posiadającej 100% udziałów w jednoosobowej spółce z.o.o, a nie - pracownika.

Wszyscy pracownicy w Polsce oraz osoby dziś działające na umowy "ofirmują się" z.o.o ? :)
 
Do góry Bottom