Protest przeciw ACTA - czy ktoś się wybiera?

72o

New Member
95
3
2 warianty 1 ulotki (wg propozycji kr2y51a).





Update. No to jeszcze 3 wariant z drutem, ale bez adresów (ciężko wszystko zmieścić).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jest super. Ulotka 2 merytorycznie lepsza.
Ale jak by się dało tam dać gdzieś trochę drutu kolczastego byłoby graficznie lepiej. Jeśli chodzi o nazwę wyszukiwarki to kiedyś było IxQuick a teraz Ixquick ale nie IXQuick, bo to nazwa własna. Nazwy GPG, OTR, Tor, I2P itd. dobrze by było wytłuścić a adresów stron nie potrzeba dawać w nawiasach (dać według gustu - ja tak dałem dla wyróżnienia w treści postu).

p.s.
Ja nie mam kontaktu z kolegą grafikiem, by mi pomógł w mojej wersji ulotki. Tak że nie wiem kiedy wypuszczę moją wersję ulotki.
 

Antałek

Member
179
5
Może by tak stworzyć bazę/dział na tego typu propagandę?
- ulotki do roznoszenia
- grafika pod vlepki
- może kontury pod szablony do sprejowania etc.
żeby w razie czego być przygotowanym od razu na akcję.
 

RiGhT_WiNg

Schizoid
233
44
Dzięki Wam Panowie!

Ulotka nr 2 w ilości 150 sztuk jutro do odbioru. Na przyszłość wypadałoby wzbogacić szatę graficzną przekazu (jak np. http://i.imgur.com/SgBe0.gif ) :)

@kr2y510
Spokojnie, praca sie na pewno nie zmarnuje. Jak nie wykorzystamy teraz to będzie na przyszłość.

PS. Nie sądzicie że trochę zaspaliśmy z tymi ulotkami?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Tak, ręczna szata graficzna jest dużo lepsza.

No i oczywiście, że zaspaliśmy... Mało nas i tyle.
 

RiGhT_WiNg

Schizoid
233
44
Dziś w Poznaniu wyjątkowo mizerna manifestacja. Ulotki za to cieszyły się niesamowitym powodzeniem :) Mam nadzieję, że przełoży sie to na praktykę.
 
OP
OP
sierp

sierp

to ja :-)
577
305
W Katowicach było tylko ok. 20 osób. Zbierano podpisy pod wnioskiem o referendum w kilku punktach miasta (podobno zebrano ok. 1000). Powiedziałem trochę do mikrofonu dziennikarzowi z Radia Katowice.

401438_370285249667424_100000578550739_1366168_1334162589_n.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Entuzjazm osłab, demonstracje się opatrzyły i do tego chłód ostudził niezadowolenie. Demonstracje raczej nie mają przyszłości i nie dadzą żadnego przełożenia. Po feriach/sesji trzeba uderzać z ulotkami do uczniów starszych klas/studentów. Bo temat jest, zainteresowanie jakieś też, a wypadałoby im pokazać, że te 170 milionów to będą wywalone pieniądze.
Wykorzystajmy propagandowo temat i tyle.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
zimno i uciążliwe przebywanie na mrozie -ale nie tylko. Nawet kilka setek młodych ludzi zabawiąjących się w "hakowanie" stron rządowych mogło zostać odwiedzonych przez właściwe służby. Być może niektórym postawią zarzuty.
Oprócz tego wg portalu "narodowcy" odwiedzani są przez policję aktywiści i organizatorzy protestów przeciw ACTA, a niektórych zaprasza na spotkania także ABWera http://www.wykop.pl/ramka/1045749/abw-z ... iwko-acta/
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
Strach się bać - ostatnio przypadkiem (przy współudziale jakichś piętnastu tysięcy czytelników) wyłączyłem stronę Ministerstwa Kultury :p
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
To że ABWhera zastrasza dowodzi, że się czegoś boją. Bo na pewno nie ludzi w maskach i z plakatami.
Ale należy pamiętać, że:
- zabierając kogoś w miejscu publicznym mogą to robić celem uwiarygodnienia agenta
- mogą także próbować przecwelić kogoś na kapusia
- mogą podłożyć świnię lub szantażować
Jednakże jest mało prawdopodobne, by zrobili komuś fizyczną krzywdę, bo grunt do scenariusza libijsko-syryjskiego jest gotowy.
 
Do góry Bottom