Powolny upadek gospodarczy USA?

OP
Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 699
7 642
Zaraz zaraz... nie można na podstawie tej statystyki snuć tak daleko idących tez o stanie bezrobocia. Wiadomo ,że administracja czarnego noblisty kantuje na statystykach o bezrobociu ale to nie jest potwierdzenie tych kantów ,a to co najmniej z dwóch powodów:
-Nie wiemy czy ten spadek nie jest spowodowany np. starzeniem społeczeństwa i większą ilością retired,
-Tak samo ewentualny rozrost szarej strefy mógł nie zwiększyć bezrobocia (zarówno realnego jak i statystycznego) ,a wykluczył ogrom osób z oficjalnej siły roboczej.
Udział pracujących spada we wszystkich przedziałach wiekowych tylko nie wiemy czy uciekają do szarej strefy czy po prostu nie szukają pracy i żyją na zasiłkach, z przestępczości (mudżyny) lub wychowują dzieci (meksykańskie matki). Tutaj strona gdzie można sprawdzić bezrobocie w różnych kategoriach wiekowych:
http://explistats.com/economic-activities/household-survey/?tab=t-1&0=all&1=comb&2=0&3=0

Starzenie się społeczeństwa i wynikający z tego spadek udziału pracujących akurat być może nie jest z winy rządu, ale nie zmienia to faktu, że - tak, czy owak - wpływa na pogarszanie się gospodarki. Ciekawe, że nie wliczają emerytów w domach starości, a wliczają emerytów, którzy sobie mieszkają we własnych domach.
 

tomky

Well-Known Member
790
1 947
fajny art o FED i sytuacji w USA
http://independenttrader.pl/289,polityka_fed_oraz_jej_wplyw_na_rynki_finansowe.html


"Aby poradzić sobie z trudną sytuacją, zaczęto coraz bardziej przekłamywać rządowe statystyki. Dobrym tego przykładem jest ostatnia aktualizacja metodologii, która przewiduje wliczanie szacunkowych wpływów na PKB przez handel narkotykami i prostytucję. Oczywiście, wpływy z szarej strefy istniały wcześniej. Teraz zwyczajnie są liczone podwójnie." ....
"Po krachu z 2008 roku w zasadzie wszystkie wzrosty na giełdzie sponsoruje FED. " ...
"Długi w sektorze bankowym wynoszą obecnie około 60 bln $, a przyrost tego długu postępuje 30-krotnie szybciej, niż wzrost PKB"
"Aktualnie inflacja, liczona według starej metodologii z 1980 roku, podawana ciągle przez portal shadowstats.com wynosi około 10%."

Zdecydowanie brakuje takiej polskiej strony podobnej do shadowstats.com, żeby pokazywała odmanipulowane dane statystyczne w Polsce.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 850
6 866
Artykuł niezły, choć zbyt tendencyjny.
Inflacja jest zakłamanym wskaźnikiem, ale mówienie o 10% inflacji w US jest śmieszne.
Trudno też mówić o spadku PKB gdy rośnie produkcja i zatrudnienie itp.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 590
1 443
Dobrym tego przykładem jest ostatnia aktualizacja metodologii, która przewiduje wliczanie szacunkowych wpływów na PKB przez handel narkotykami i prostytucję.
Ale to chyba wskazuje na urealnienie statystyk a nie zakłamywanie rzeczywistości? W końcu zalegalizują dragi.
 

simek

Well-Known Member
1 367
1 971
Nie wiem, czy urealnienie, skoro przychody za czarną strefę się tylko mgliście szacuje, a nie oblicza co do grosza jak całą resztę gospodarki.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 590
1 443
Mglisty szacunek jest lepszy niż udawanie, że czegoś nie ma. Jak się okaże, że państwo jedzie na dragach to raz - pojawi się klimat depenalizacji, dwa - państwo traci kolejne punkty wizerunkowe, bo wywołuje wojnę z czymś, co następnie wlicza sobie po stronie plusów.
 

franekanaconda

New Member
7
4
Muszę powiedzieć, że zasiłki w US&A ciągną gospodarkę w dół. Rząd wypłaca niebotyczne sumy bezrobotnym, samotnym matkom, itd, itp, już nie wspomnę o ludziach żyjących z zasiłku, ale oni nie są realną siłą roboczą, więc inwestowanie w nich ani trochę się nie zwraca. Dobrze, że reforma zdrowia zapowiadana przez Obamę była tylko kiełbasą wyborczą, bo dodatkowe fundowanie opieki zdrowotnej, każdemu z papierami byłoby ostatnim gwoździem do trumny "mocarstwa".
 
OP
Staszek Alcatraz

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 699
7 642
Im młodsze pokolenie tym bardziej lewicowe, a kolorowi bardziej lewicowi niż biali.Biali w Ameryce staną się mniejszością w 2044 roku, będą stanowili wtedy 49,7% populacji.

Thirty percent all grandparents in America have a grandchild of a different race or ethnicity, and the diversity in this country is growing in so many ways, we are just starting to get a grasp on those changes,” Guy Garcia, president of New Mainstream Initiatives for Ethnifacts, told Latin Post.

http://rt.com/usa/214651-whites-minority-population-america/
 
Ostatnia edycja:

ernestbugaj

kresiarz umysłów
830
2 605
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/842253,usa-wprowadzi-vat.html
Jak podaje serwis tax-news.com w Stanach Zjednoczonych trwają prace nad wprowadzeniem systemu VAT. Nowa danina miałaby mieć jednolitą stawkę 10 proc.
Ben Cardin członek senackiej komisji finansów liczy na to, że wpływy z jej wprowadzenia pozwolą na obniżenie stawki podatków dochodowych. Zgodnie z przedstawionym przez niego projektem ustawy (PCT Act) Progresywnym Podatkiem Konsumpcyjnym objęte będzie kupno krajowych towarów i usług. Dla eksportu poza granicę USA obowiązywać ma stawka 0 proc. Jednocześnie z VAT miałyby być zwolnione usługi finansowe i wynajem nieruchomości. Ustawa zawiera także mechanizm odwrotnego obciążenia.
Nie jestem pewien czy to w ogóle jest zgodne z konstytucją USA, bo z tego co wiem, jeden stan nie może pobierać podatku od drugiego, czyli jak ktoś sprzedawałby pralkę poza stan, w którym zarejestrowana jest firma, to jako sprzedawca nie może naliczyć podatku. Ale mniejsza z tym, dla mnie wyjścia są dwa - albo USA już teraz cienko przędą i potrzebują na gwałt nowego haraczu od obywateli, albo kłopoty zaczną się jak ten podatek wejdzie w życie. I burgery przekonają się jak to się robi w Europie.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 697
9 998
zrobią pewnie jak w handlu wewnątrz unijnym, też nalicza sie zerowy vat ale kupujący też nie ma co odliczyć...
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 850
6 866
Już teraz w niektórych stanach (Floryda) jest Vat. Było sporo zamieszania np. z Amazonem jak płacić takie podatki.
 

tomahawk

Well-Known Member
739
1 263
INFO: Chiński państwowy dziennik "Global Times" opublikował artykuł, w którym padły stwierdzenia o nieuchronnym wybuchu konfliktu USA z Państwem Środka.

Zdaniem dziennika do wojny dojdzie, jeżeli USA nie zaprzestaną podejmowania działań, mających na celu ograniczenie chińskiej ekspansji na Morzu Południowochińskim

W ostatnich dniach USA zapowiedziały zwiększenie ilości patroli w rejonie tworzonych przez Pekin sztucznych wysp.​
http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/chinska_prasa_wojna_z_usa_jest_nieunikniona/112474
 
Do góry Bottom