Pomóż wydać Carsona!

OP
OP
Trikster

Trikster

Active Member
361
26
Zdaję sobie sprawę, że PolakPotrafi wygląda fajniej, ale dla mnie - jako prawnika - wygląda pod kątem prawnym znacznie gorzej, dlatego zdecydowałem się na Beesfund. Wydaje mi się, co więcej, że PolakPotrafi też ma płatności przez pośrednika - Transferuj.pl - któremu też trzeba odpalać część kasy. Nie zbadałem jednak, jakie płatności są obsługiwane, bo było dla mnie oczywiste, że każde są. Cóż, wyprowadziłeś mnie z błędu, ale teraz to trochę późno. Jeśli projekt nie uzyska 4000 zł (zmniejszyć już się nie da, a i tak bym nie chciał, bo tłumaczenie, które zapewniamy, jest wartości sporo większej), to koniec, nie będzie mi się raczej chciało zajmować tym projektem.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
"Kevin Carson orze libertarian"? o_O

Może trzeba było napisać "masakruje" dostałbyś więcej wykopów :)
 
261
216
Nie wiem gdzie to napisać więc niech będzie że tu...

W naszej wizji ostateczny cel stanowi społeczeństwo, w którym gospodarka opiera się o wolną wymianę rynkową między producentami, a produkcją zajmują się głównie samozatrudnieni rzemieślnicy i rolnicy, małe stowarzyszenia spółdzielcze producentów, zarządzane przez robotników duże przedsiębiorstwa i zrzeszenia konsumentów. Nawet gdyby wciąż istniało zjawisko pracy etatowej (co jest prawdopodobne, jeśli jej pod przymusem nie zakażemy), likwidacja etatystycznych przywilejów przyniesie rezultat w postaci naturalnego wynagrodzenia robotnika, którym jest – jak ujął to Benjamin Tucker – cały produkt jego pracy.

Jaki cały produkt pracy? Pracodawca ma się wyrzec swojego dochodu i cały urobek pracownika mu pozwolić zachować?
Wiem że ma to na pewno coś wspólnego z LTW a jak wiadomo Carson miał tę teorię nieco unowocześnić/przerobić.
Jak ktoś wie o co Kevinowi się rozchodzi to niech się odezwie.
 
Do góry Bottom