Po której stronie konfliktu Ukraina vs Rosja stoisz?

Po której stronie konfliktu Ukraina vs Rosja stoisz?


  • Total voters
    26
  • Poll closed .
234
192
I w zasadzie to samo można usłyszeć już ze strony ukraińskiej.
GTBT cytuje tekst Mikoli Susujewa.View: https://www.youtube.com/watch?v=1Ktefh9-dCI

Czyli co? Bedą zrywać ze ścian wizerunki Stasia Bandery radykalnego obrońcy narodu ukraińskiego i pogromcy wrogich jemu mniejszości etnicznych i w zamian wieszać podobizny Zełeńskiego, czcigodnego pogromcy Imperium Wszechruskiego?
W Krakowie już jego mordę namalowali na całej ścianie...
chwala_ukrainie.jpg
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 825
25 346
Czyli co? Bedą zrywać ze ścian wizerunki Stasia Bandery radykalnego obrońcy narodu ukraińskiego i pogromcy wrogich jemu mniejszości etnicznych i w zamian wieszać podobizny Zełeńskiego, czcigodnego pogromcy Imperium Wszechruskiego?
Tak. tym bardziej, że za Banderą nikt nie tęskni, ani nie będzie go fetował za granicą na salonach a Zełenski może robić niemal za drugiego Churchilla, w mniejszej wschodnioeuropejskiej wersji, biorąc pod uwagę proporcjonalnie rozmiar tego konfliktu.

Został żywym symbolem kraju i zmienił w ogóle postrzeganie Ukrainy z jakiegoś anonimowego dla reszty świata, generycznego postsowieckiego pierdolnika, na jaki szkoda poświęcać minuty życia w zbiorowość nie pękającą przed naporem barbarzyństwa.

W ogóle, społeczeństwa Europy Wschodniej, może poza wierchuszką Węgier, prezentują się światu dzięki tej wojnie jako coś swoistego, co zyskuje jakieś pozytywne właściwości. W pewnym sensie, jesteśmy teraz anty-bałkanami, bo zamiast wykorzystywać okazję do gryzienia się ze sobą, bierzemy odpowiedzialność za ład w całym regionie i nie pozwalamy, żeby ktoś rozgrywał różne nasze dawne antagonizmy, bo nie jest to teraz na to czas.

Panuje nadzwyczajna odpowiedzialność dziejowa w kryzysowej sytuacji i nawet pierdolety polityków tego nie są w stanie zmienić.
 

Adynatos

New Member
16
27
Tak. tym bardziej, że za Banderą nikt nie tęskni,
https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2022-05-04/atak-rosji-na-ukraine-stan-po-69-dniach
  • W wyniku wojny na Ukrainie gwałtownie postępuje derusyfikacja i desowietyzacja pamięci historycznej i postaw społecznych. Wrogość wobec Rosji powoduje także zmianę stosunku do przeszłości sowieckiej: radykalnie zmniejszyła się nostalgia za ZSRR i sympatia do postaci historycznych kojarzonych z ZSRR i Rosją. Ukraińcy demonstrują natomiast coraz większą dumę z bohaterów i symboli narodowych, również tych budzących wcześniej kontrowersje (jak UPA, Bandera, Petlura czy Mazepa), oraz z wkładu w zwycięstwo w II wojnie światowej. Z nastrojami wśród obywateli współbrzmią działania władz w zakresie delegalizacji ugrupowań prorosyjskich oraz rugowanie rosyjskiej kultury i postaci historycznych z przestrzeni publicznej i programów szkolnych.
 
Do góry Bottom