Piękne widoki

Lubisz ładne widoczki?

  • Tak

  • Wolę brzydkie

  • Nie mam czasu na lubienie czegokolwiek i kogokolwiek


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
D

Deleted member 6610

Guest
1615307779901.png

Zbiornik Guatapé, Kolumbia
Sztuczne jezioro utworzone w wyniku projektu hydroelektrycznego w latach 70-tych XX wieku. Jedną z głównych atrakcji jest tutaj El Peñón de Guatapé, masywny monolit, z którego znakomicie widać wspaniały krajobraz. Zbiornik jest pełen zatoczek i meandrów, nad którymi stoją kolorowe domy.


1615307856904.png
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Ludzie, wyjrzyjcie za okno i zobaczcie ten Księżyc!

Dzisiaj można dobrze powyć razem ze swoim psem... Jeśli się jakiegoś ma.

Można też samemu.
 
D

Deleted member 6610

Guest

St. Mary Lake, Montana, Stany Zjednoczone. Położone w Parku Narodowym Glacier przy drodze Going-to-the Sun jezioro wygląda pięknie o każdej porze roku. Okolicę tę zamieszkują między innymi łosie, mulaki czarnoogonowe i niedźwiedzie.


1620851352174.png
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
No i proszę, jak pięknie ujęto Pradoliny: Toruńsko-Eberswaldzką i Warszawsko-Berlińską.

Kanały irygacyjne Wielkiej Lechii niechaj aż po czasu kres drożne będą...
 

cyklista

Well-Known Member
518
621
1625211026755.png



Wyspa położona w Parku Narodowym Jeziora Malawi ma 1 kilometr kwadratowy średnicy. Na wyspie nie ma mieszkańców, jest opuszczona i nietknięta.
 
Ostatnia edycja:

kran

Well-Known Member
703
698
Czy jest tu ktoś, kto mieszka w Kaliszu Pomorskim?

PL_KaliszPom_JezioroMlynskie.JPG


To miasteczko jest Światową Stolicą Jeziorowego Ogórka Kiszonego:) Urocze miejsce,byłam tam:)

No w tym roku niestety nie było mnie w Polsce i nie mogłam być na tym festynie, ale może będę w następnym?

W jeden z lipcowych weekendów jest tam organizowane święto Ogórka nad Młyńskim jeziorem.Są tam trzy jeziorka- piękna okolica.

5dff7ffeb0f5.jpeg


Na okazję święta jest budowana Wioska Ogórkowa.To jest tradycja z lat sześćdziesiątych XX wieku.
W tamtych latach była nad jeziorem przetwórnia warzywna, a jednym z produktów były ogórki kiszone w beczkach i przechowywane w jeziorze. No dużo tego było, przetwórnia kisiła kilka tysięcy beczek w jednym sezonie.

3-1.jpg


Cała atrakcja jarmarku to wyławianie beczek z jeziorka, które były zatopione rok wcześniej no i wkładanie w beczki, zalewanie i zatapianie młodych ogóreczków, które w następnym roku w lipcu będą wyłowione z jeziorka.
Sam AlCapone z obstawą dostarcza sól kamienną ;)

6-1.jpg



a na tratwie przybywają piraci z z zamorskim koprem:)


8-1.jpg


Szambelani ogórkowi wkładają przyprawy do beczek z ogórkami , wbijają i przykręcają denka,

9-1.jpg


no i beczki wrzucają do wody...


10-1.jpg


Beczki są przywiązywane do specjalnych palików, i ogóreczki kiszą się przez cały rok.

11.jpg


No i ceremonia wyławianie beczek zatopionych rok wcześniej....

2015-07-18_1437246081.jpg



13.jpg


Na ogóreczki czekają mieszkańcy Kalisza, goście z Polski i z poza obszaru Polski. A gdy beczki zostaną otwarte wyciągnie się las rąk po ogóreczki. A maleńkim dzieciom smakują lepiej niż mleko z butelki:)
Kiszone ogóreczki są pyszne i na pewno nie da się skończyć na jednym.Ja mogę zjeść całą beczkę o pojemności ponad 100 litrów, bez sensacji żołądkowych;)
Poza tym są różne turnieje, konkursy, występy artystów , również tych co śpiewają "Ona tańczy dla mnie i "Pszczółka Maja"


23.jpg


Najważniejszy jest Pan Ogórek, przystojny i rozchwytywany przez panie. No ja też mam z nim zdjęcie:)


No a na tym zdjęciu odpoczywa sobie Pan Ogórek przy autobusie Jelcz - Ogórek:)

19.jpg


Warto wybrać się do tego uroczego miejsca i skosztować ogóreczków o niecodziennym smaku:)

55adc58eb6fd1_o.jpg




Ben Bulben, Hrabstwo Sligo,
I r l a n d i a


amazing-landscape-photography-mountain1.jpg

Irlandzki poeta Williama Butler Yeats w dzieciństwie podczas wakacji bywał w Sligo..
Na jego nagrobku widnieje napis :

Under bare Ben Bulben's head
In Drumcliff churchyard Yeats is laid,
An ancestor was rector there
Long years ago; a church stands near,
By the road an ancient Cross.
No marble, no conventional phrase,
On limestone quarried near the spot
By his command these words are cut:


Cast a cold eye
On life, on death.
Horseman, pass by!


l9MSTc2.jpg



ben-bulben-farm-2200-2.jpg



No i jeszcze taki tam sobie widoczek:

tumblr_otydreRymJ1slepl6o1_1280.jpg






Powinnaś na forum bajki pisać, legendy albo baśnie zrobiłabyś konkurencję Tolepowi, jego ideowym dyskusjom
Dyskusje są od lat i nic nie dają bo nikt nic nie robi tylko dyskutuje i w tym kraju nic się już nie zmieni. niestety czarno to widzę.
A człowiek dla odprężenia to chętnie czyta coś ciekawego i ładnie opisanego i z humorem. Ale teraz musisz uważać bo Tolep i tych dwóch następnych libów autorytety forumowe,wywalać chcą z forum ludzi co piszą o świecie i wklejają obrazki do tego.Dla nich tacy są trollami i spamerami. Ja to myślę że Tolep może wklejać obrazki różne np. ciasto parówy i tych pięciu z którymi stuka sobie na forum też mogą, i ten admin co się leni, nic mu się nie chce, oni swoimi obrazkami nie rozpieprzają kompozycji ważnych ideowych postów.
Reszta ludzi ma ich za to podziwiać, ale ja robię to co myślę i mogą mnie do śmieci wywalić, gwiżdżę na to i im kompozycję postów rozpieprzę dziś.Pierwszy raz dam emotikona obrazek co bardzo ich nie lubię!
;)
 
Do góry Bottom