1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Permanentna inwigilacja w praktyce

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez MaxStirner, 28 Kwiecień 2014.

 1. Doman

  Doman Well-Known Member

  354
  953
  Jest to przerażające zdziczenie mentalne. Skurwysyn mówi wprost, że nie zamierza inwigilować potencjalnych terrorystów, dywersantów i ogólnie przestępców w myśli prawa, ale "radykałów" a radykałem to może być w zasadzie każdy. Skończy się na tym, że ciapaty wysadzi się na festynie, a rząd zacznie inwigilować np. libertarian, bo przecież nie można odmówić ich myśli radykalizmu.

  Orwell
   
  lernakow, novicar, luke27 and 2 others like this.
 2. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  4 760
  10 242
  Tak jakby już nie inwigilowali... Bądź co bądź, Polacy są jednymi z najczęściej podsłuchiwanych wśród europejskich narodów. Zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że libnetu nikt nie monitoruje...

  Nawet bym się obraził. :)
   
 3. novicar

  novicar Member

  51
  66
  Nawet bym się obraził.
  Ja także.

  A powyżej czysta prawda. Niestety i jest to bardzo smutne.
   
 4. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  2 028
  2 407
  Wersje do 2.3.0 (grudzień 2015) są open source, następne mają tylko opcję freeware(następnych freeware nie widać, wersje otwarte chyba nie są rozwijane, tylko do pobrania przez oficjalną strone)
  Eraser na Windę ma otwarty kod, jest już dość długo rozwijany i działa na oko nieźle, obsługuje SSD, (flash tylko), tyle że to shredder plików, nie dysku (wymaga Windy). Na pewno nie jest tak zaawansowany jak Dban.
  Dban 2.3 został sforkowany, trwają prace, w planach wersja z SSD, ale autor wydaje sie mało doświadczony, w kilku bugach prosi o pomoc, hmm zobaczy sie
  https://github.com/NHellFire/dban/releases
  Edit Na autora Dbana nie ma sie co wkurzać, wszystkie ficzery które były kiedy miał soft w ręku, są w nim. Reszta została dodana przez tę fińską firmę, która go kupiła. Może nie chce sie już tym zajmować, wolał sprzedać
   
  Last edited: 9 Czerwiec 2017
  kompowiec likes this.
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  10 437
  13 809
  Jest bardziej zaawansowany i zawiera ostatnią wolną wersję DBAN w sobie.

  Bo to nie jest prosta sprawa. Naukowe metody kasowania danych skończyły się na dyskach z kodowaniem MFM/RLL i GCR. Dalej jest szarlataneria, która powinna działać i raczej działa, ale nie ma na to naukowego dowodu.

  Chodzi o coś innego, o dane dotyczące firmware dysków i o sposoby dostępu do sektorów technicznych. Te dane są niejawne i chronione przez producentów, stąd wymogi prawne powodują, że kod źródłowy musi być zamknięty.
   
 6. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  1 546
  2 845
  British Police Make First Arrest via Facial Recognition Camera Van

  [​IMG]

  In a story that's either a case of camera and computer technology taking a step forward or another nail in the coffin of privacy, the South Wales Police recently arrested a man using a mobile automatic facial recognition (AFR) system deployed in a van.

  In speaking to Ars Technica, a police commissioner declined to reveal many specifics about the case, but did say the idea of the AFR is “centered upon early intervention and prompt, positive action,” thereby allowing the police to “identify vulnerability, challenge perpetrators, and reduce instances of offending within environments where the technology is deployed.” The latter is not unlike parking a cruiser near a busy highway to deter drivers from speeding, but of course, the former relies on a high level of public surveillance, as the man's face was seen and identified by a camera attached to a police van that was parked near a major soccer match.

  Of course, catching criminals is a good thing. But a system that can automatically track and identify individuals in public spaces wields tremendous power — power that could also be abused. What do you think? Is this sort of camera technology worth the loss of privacy?

  https://fstoppers.com/legal/british-police-make-first-arrest-facial-recognition-camera-van-179307
   
  Staszek Alcatraz and Doman like this.
 7. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  10 437
  13 809
  Nie tylko w Polsce służby prą na ludzi, by ich przecwelić do kolaboracji.   
 8. shadilay

  shadilay ChNiNK! ChP!

  4 981
  7 922
  http://www.makeuseof.com/tag/facial-recognition-invading-privacy/


  How Facial Recognition is Invading your Privacy
  James Frew June 19, 2017 5 minutes
  How Facial Recognition is Invading your Privacy

  Facial recognition has been an important part of science fiction for the past 50 years. In most of those works it is painted as a means of oppression — part of a surveillance state and a form of control.

  A combination of circumstances — the low cost of computing, improvements in machine learning, proliferation of internet connected devices — has once again turned science fiction into reality. With facial recognition starting to be used in the mainstream for security and safety purposes, will it eventually turn into the dystopian future many imagined?
   
 9. Oreł

  Oreł Well-Known Member

  561
  364
  Zupełnie jak na matematyczne podstawy działania kryptografii :)
   
  NoahWatson likes this.
 10. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  10 437
  13 809
  W przypadku kryptografii i nie ma szarlatanerii i jest szarlataneria!
  Otóż osoba tworząca szyfr lub protokół kryptograficzny jest w stanie pokazać dowód matematyczny (jak najbardziej naukowy), że dany szyfr lub protokół jest odporny na takie - a takie ataki (i je szczegółowo wymienia).
  Natomiast nie jest w stanie udowodnić bezpieczeństwa tego rozwiązania, bo nie zna wszystkich metod ataków i kryptoanalizy. Te są trzymane w tajemnicy przez służby. Są też ataki i metody kryptoanalizy, które czekają na odkrycie, a ich odkrycie przyspieszy popularyzacja danego rozwiązania (klasyczny dylemat ewolucji miecza i tarczy).

  W przypadku twardych dysków szarlataneria wynika z nieznajomości metod kodowania danych na dyskach. Te są strzeżone przez producentów i trzymane w tajemnicy. A nieautoryzowane opublikowanie ich będzie ścigane jako naruszenie praw autorskich. Więc nauka jest pozbawiona danych do jakiejkolwiek analizy.
   
  kompowiec and inho like this.
 11. shadilay

  shadilay ChNiNK! ChP!

  4 981
  7 922
  Tak. Od czasów sita Erastotenesa zauważalnego postępu jakościowego nie stwierdzono. Ale prawdopodobnie kubity rozwalą temat.
   
 12. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  4 760
  10 242
  Public relations godne skeczu Monty Pythona...

  Prawo ważniejsze od matematyki – premier Australii zrobi porządek z kryptografią
  Politycy coraz głośniej dają wyraz wątpliwościom wobec nowych technologii, pozwalających ich użytkownikom poufnie i bez ograniczeń rozmawiać ze sobą. Na czele tego chóru stała do tej pory brytyjska premier, pani Theresa May – otwarcie wzywała do osłabienia kryptosystemów i wbudowania w komunikatory furtek, by organy ścigania mogły podsłuchiwać ich użytkowników. Teraz pani May ma jednak poważnego konkurenta. Premier Australii, pan Malcolm Turnbull, pytany o kwestie szyfrowania i prywatności, ogłosił właśnie, że w jego kraju prawa matematyki muszą podporządkować się australijskiemu prawu stanowionemu.

  Dwa miesiące temu australijski rząd przygotował projekt ustawy, która ma zmusić operatorów usług telekomunikacyjnych do wydawania treści przesyłanych przez nie wiadomości – nawet zaszyfrowanych wiadomości – na żądanie organów ścigania, za zgodą sądu. Podczas konferencji prasowej premier Turnbull został o tę kwestię zapytany przez dziennikarza, który przypomniał, że dziś operatorzy wielu takich usług nie są w stanie odszyfrować wiadomości przesyłanych przez ich użytkowników. Odpowiedź australijskiego premiera może zapisać się złotymi zgłoskami w annałach myśli politycznej:

  No cóż, w Australii panuje australijskie prawo, możecie być tego pewni. Prawa matematyczne są godne pochwały, ale jedynym prawem jakie obowiązuje w Australii jest prawo australijskie.
  Następnie premier przyznał, że nie jest kryptografem, po prostu chce zagwarantować współpracę operatorów. Muszą oni wziąć na siebie za to odpowiedzialność, nie mogą umyć rąk i powiedzieć, że nie mają nic wspólnego z treścią komunikacji.

  Odpowiedź premiera wywołała u jednych rozbawienie, u innych konsternację, niemniej jednak podczas kolejnej konferencji premier podkreślił, że nie będzie zajmował się hipotezami, ważne jest to, by firmy rozpoznały wyzwanie, jakim jest szyfrowana komunikacja i okazały należytą pomoc. Jest to bowiem ich obowiązkiem moralnym.

  Czy obowiązek moralny może wpłynąć na prawa matematyki? Być może nie musi. George Brandis, prokurator generalny Australii, niedawno potwierdził to, co sugerował twórca komunikatora Telegram. Szyfrowanie end-to-end w komunikatorach bazujących na protokole Signal może być dziurawe – dotyczy to m.in. WhatsAppa i Facebook Messengera. Brandis powołał się na brytyjską agencję wywiadowczą GCHQ, która miała go zapewnić, że można odblokować zaszyfrowane systemy.

  Na to oświadczenie zareagował szybko Facebook, zapewniając, że żadnych furtek w Messengerze nie ma, a osłabienie szyfrowania na potrzeby organów ścigania oznacza osłabienie szyfrowania dla każdego, wystawienie na groźbę ataku cyberprzestępców komunikacji użytkowników. Jednocześnie rzecznik serwisu Zuckerberga zapewnił, że docenia ważną pracę organów ścigania i konieczność prowadzenia dochodzeń, dlatego też Facebook ma wdrożony protokół, pozwalający odpowiedzieć na wszystkie możliwe żądania.

  Komentarze pod artykułem też bezlitosne:

   
  Last edited: 17 Lipiec 2017 o 14:25
  ernestbugaj, shadilay, nuri and 6 others like this.
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  10 437
  13 809
  @up
  No cóż, w czasach dialektyki żaden polityk logiki nie traktuje poważnie.
   

Udostępnij Tą Stronę