Patriotyzm - czym jest dla ciebie?

P

Przemysław Pintal

Guest
To znaczy, ze nie zalezy ci, zeby np. Hindusom albo Meksykanom było dobrze?

Jak najbardziej.


Dziś walimy na całość, damy wielką banię
Nie ma czasu na smęty i na dołowanie
Jest impreza u Cygana - my musimy tam być (hej!)
Można będzie do rana świrować i pić, hooo!

Ktoś już wezwał gliny, chyba jadą tu
Trzeba polać im karniaka, są do tyłu znów
- Budź Łysego, on ich przecież tutaj wszystkich zna!
- Łysy nie chce wstać!
- Niech go trafi szlag, hee!

Bania u Cygana, bania u Cygana, hej!
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!
Bania u Cygana, bania u Cygana, hej!
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!

Bania aż do rana (hej!), rana (hej!), rana (hej!)
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!
Bania aż do rana (hej!), rana (hej!), rana (hej!)
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!

Uno, due, tre, quattro...
Hooo!

One, two, three...

Tu jest tak najarane, że się rzygać chce
Może chcecie wykitować? Ja raczej nie!
Przyjechali gliniarze, nie otwieraj drzwi
Dawaj głośniej muzykę, zagłuszy-my ich, hooo!

Nie ma przebacz, bracie, jeśli chodzi o kasę
- jestem dobroduszny, ale tylko czasem
Musisz spłacić dług, bo jutro termin minie
Więc nie ściemniaj nic, bo po prostu zginiesz, hooo!

Bania u Cygana, bania u Cygana, hej!
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!
Bania u Cygana, bania u Cygana, hej!
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!

Bania aż do rana (hej!), rana (hej!), rana (hej!)
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!
Bania aż do rana (hej!), rana (hej!), rana (hej!)
Bania u Cygana do ranaaa, hooo!
 

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 625
Ja to chyba jestem większym patriotą od większości narodowców, bo:
1. Nie uważam że Polacy to idioci, którzy się zaćpają na śmierć po depenalizacji narkotyków, leków itp.
2. Nie chcę "wpierać polskich firm" kosztem polskiego konsumenta, wybiórczy patriotyzm to nie dla mnie
3. Nie chcę żeby moi rodacy umierali na wojnach tylko dlatego że władza im kazała
4. Chcę żeby Polacy w końcu zaczęli żyć w wolnym społeczeństwie, nie byli okradani, ani uciskani przez państwo
5. Uważam że Polak potrafi być racjonalną osobą, która nie musi zostać nakierowana przez państwo, Kościół i prawicowych polityków żeby wiedzieć co jest dla niego dobre
 

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 625
No wszyscy zasługują, ale ja w przeciwieństwie do narodowców nie chcę żeby państwo dyktowało moim rodakom jak mają żyć, więc de facto jestem większym "patriotą" niż oni ;)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Niedługo wyjdzie na to, że patriotyzm to dążenie do własnego subiektywnego szczęścia.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
10710724_1574698282741649_6309939014302260897_n.jpg
 

Hitch

3 220
4 872
Według mnie istnieją dwie wersja patriotyzmu:

Patriotyzm mój - mówię po polsku to mówię, na chuj drążyć temat?

Patriotyzm owczy - gloryfikowanie serii zbiegów okoliczności i przypadków, które doprowadziły do urodzenia się i życia w danych czasach oraz sytuacji geopolitycznej. Bycie Polakiem to nie jest żadne osiągnięcie, jeśli dostaje się je z automatu. Dlatego ludzi, którzy są dumni ze swojego pochodzenia uważam za idiotów lub za tak uśpionych w systemie, że nigdy im nie przyszło na myśl, żeby się w ogóle zastanowić "po kiego wała w ogóle świętuję 11 listopada?"
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Obowiązkiem patrioty jest obrona kraju przed jego własnym rządem.

-- Thomas Paine
To prawidłowa definicja patrioty.

Ja stosuję lekko zmodyfikowaną i bardziej uniwersalną:

Obowiązkiem patrioty jest obrona kraju przed jego własnymi mieszkańcami.

Rząd rządem, ale patriota nie może zapominać o zwalczaniu opozycji w postaci nacjonalistów i innych wilków w owczej skórze. Każdy przejaw "działania na szkodę Ojczyzny" powinien być zwalczany. Korwina powinno się atakować za pogłówny i niedobrowolny monarchizm, Ruch Narodowy za korporacjonizm i nacjonalizm. Patriota musi być nieprzejednany i dostrzegać potencjalne zagrożenie po każdej ze stron.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438


Siedzę u teściów*, leci jakiś stary gównokabaret w tv i śpiewają powyższą piosenkę Kazika a publika się cieszy, też śpiewa i macha flagami. Ja pierdolę, czy to jest trolling? :D :D :D No, to tym jest dla mnie właśnie patriotyzm.

*btw mój teściu ostatnio stwierdził, że określa się jako nihilista, pacyfista i anarchista, ale nie zamierzam z nim wchodzić w dyskusję nad doprecyzowaniem tych pojęć, bo jeden z nas może przez to pierdolnąć na nadciśnienie i nie jest przesądzone który
 
C

Cngelx

Guest
P**ak to istota człekopodobna, która zrezygnuje z jakichkolwiek wolnościowych przekonań oraz logicznego, długoterminowego myślenia jeżeli tylko dostanie co miesiąc 500 zł na chlanie oraz gwarancje braku murzynów i innowierców w okolicy.
Uważam, że postawą wielce patriotyczną byłoby rozstrzelanie znacznej części p**aków (celowo z małej).
 
Do góry Bottom