Nowy soft - uwagi, problemy

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
W zasadzie przeniosły się jedynie fora, posty i userzy (co ciekawe, moje hasło zadziałało). Reszta pozostała, co było efektem migracji MyBB -> phpBB -> xenForo, gdyż prostszej ścieżki nie było. I tak poszło nieźle, choć miałem chwilę zwątpienia i szukałem kogoś, kto to zrobi za nas ($75 kosztuje taka usługa). Ale kombinowanie do 5 rano przyniosło rezultaty.

Nie mogę zainstalować polskiego języka - na razie nie wiem dlaczego. Powalczę z tym. Jest mnóstwo opcji do ogarnięcia jeszcze.
 
M

MichalD

Guest
Zmień styl na podobny do poprzedniego i powiększ czcionkę ostatnich tematów na stronie głównej, bo wygląda to bardzo nieprzejrzyście. ;)

Poza tym, gdzie jest shoutbox? Dlaczego nie wgraliście spolszczenia?

Jak dla mnie decyzja o przejściu powinna być poprzedzona starannym przygotowaniem nowego skryptu , a nie wgrywaniem na szybko wersji ogólnodostępnej.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie wgraliśmy spolszczenie, bo się coś zjebało.

Co do reszty, zapierdalając od 18 do 5 rano jakoś nie zdążyłem jeszcze zająć się kwestiami wizualnymi, bo nie były na szczycie moich najważniejszych spraw. Zrobiłem to najstaranniej jak się dało, biorąc pod uwagę, że chciałem zrobić to jak najszybciej, aby nie blokować forum, no i wymagało to zainstalowania lokalnie WAMPa, 3 różnych skryptów forów, przeniesienia dwukrotnie bazy pomiędzy 2 kontynentami.

Spisałem się na medal.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
A tak już zupełnie poważnie - wszystko powoli będzie zmierzało do zrobienia jeszcze ładniejszego i funkcjonalniejszego forum. To jednak musi potrwać, bo robię to sam, w wolnych chwilach. Proszę więc o cierpliwość.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Jak widać, udało się. Teraz trzeba czekać, aż userzy pokapują się, że muszą zresetować swoje hasła (Edit: OK, widzę, że maile zostały o tym wysłane). Ten styl nie bardzo mi się podoba, szkoda że nie ma innego na czas przeczekania aż zostanie zrobiony specjalny dla tego forum. Taki phpbb ma czytelny domyślny styl prosilver, czy jakoś tak.

Edit: Działają skróty klawiaturowe do formatowania tekstu XD
 
D

Deleted member 427

Guest
Kurde, rzeczywiście - nie działają. Lipa. Albo da się to jakoś naprawić z automatu, albo trzeba będzie ręcznie linkować jeszcze raz. T?o samo z wklejonymi filmikami.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Istnieje mechanizm przepisywania linków - zdefiniowania reguł do tego. Jak ktoś ma chęć, to może postudiować manual i zaproponować coś.

Co do wideo, trzeba będzie coś zrobić...

 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Tosia dzięki za ten kawał roboty. Nowy sofcik wygląda o klasę lepiej niż MyBB, takie jest pierwsze wrażenie, jeśli nie skupiać się na paru drobiazgach do doszlifowania. Ma ktoś jakiś link do skórek?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
W wolnej chwili walnę jakiś skrypt, który przeszukuje wpisy w bazie i zmienia stare odwołania na nowe. To jednak dopiero za jakiś czas.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Jeśli ktoś jest tu dobry w definiowaniu reguł do mod_rewrite, to może coś zdefiniować i dodamy do .htaccess. I załatwi to kwestię starych linków.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Korzystając z TORa co jakiś czas mnie wylogowuje z forum (pewnie chodzi o to, że adres IP się zmienia).
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Pokazuje w wątkach awatar ostatniego dyskutanta i pomniejszony awatar przedostatniego. Fajnie, lubię takie drobiażdżki :)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Maciek, dałem ci lajka ale nie mam ochoty na randkę. Byłeś zwyczajnie najbliżej, a ja chciałem zobaczyć jak to działa i zerknąć jak się prezentuje mój nowy awatar ;)

Czy jest możliwość zmiany skórki na jakąś z większymi przyciskami do lajków, odpowiedzi itp.? Przy mojej rozdzielczości ciężko w to wcelować.

http://www.reconnet.pl/ kiedyś trochę pisałem na forum leśnych łazików. Jest tam bardzo fajna opcja "uproszczony nagłówek", która ukrywa zajawkę z góry strony. Dobra rzecz gdy się nie chce by "cichozerkacze" zza pleców wiedziały co się przegląda.
 
Do góry Bottom