1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Nowy soft - uwagi, problemy

Temat na forum 'Forum Libertarian / Polskie Wiki Wolnościowe' rozpoczęty przez Trigger Happy, 15 Lipiec 2012.

1. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    779
    - urwało mi awatar
    - musiałem resetować hasło

:)

MichalD lubi to.
  2. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 593
    W zasadzie przeniosły się jedynie fora, posty i userzy (co ciekawe, moje hasło zadziałało). Reszta pozostała, co było efektem migracji MyBB -> phpBB -> xenForo, gdyż prostszej ścieżki nie było. I tak poszło nieźle, choć miałem chwilę zwątpienia i szukałem kogoś, kto to zrobi za nas ($75 kosztuje taka usługa). Ale kombinowanie do 5 rano przyniosło rezultaty.

Nie mogę zainstalować polskiego języka - na razie nie wiem dlaczego. Powalczę z tym. Jest mnóstwo opcji do ogarnięcia jeszcze.

MichalD lubi to.
  3. MichalD

MichalD Member

Polubienia:
    21
    Zmień styl na podobny do poprzedniego i powiększ czcionkę ostatnich tematów na stronie głównej, bo wygląda to bardzo nieprzejrzyście. ;)

Poza tym, gdzie jest shoutbox? Dlaczego nie wgraliście spolszczenia?

Jak dla mnie decyzja o przejściu powinna być poprzedzona starannym przygotowaniem nowego skryptu , a nie wgrywaniem na szybko wersji ogólnodostępnej.

4. Gie

Gie Libnetarianin

Polubienia:
    410
    Z maila tosiabuni.

5. tosiabunio

Polubienia:
    12 593
    Nie wgraliśmy spolszczenie, bo się coś zjebało.

Co do reszty, zapierdalając od 18 do 5 rano jakoś nie zdążyłem jeszcze zająć się kwestiami wizualnymi, bo nie były na szczycie moich najważniejszych spraw. Zrobiłem to najstaranniej jak się dało, biorąc pod uwagę, że chciałem zrobić to jak najszybciej, aby nie blokować forum, no i wymagało to zainstalowania lokalnie WAMPa, 3 różnych skryptów forów, przeniesienia dwukrotnie bazy pomiędzy 2 kontynentami.

Spisałem się na medal.

stormtrooper lubi to.
  6. tosiabunio

Polubienia:
    12 593
    A tak już zupełnie poważnie - wszystko powoli będzie zmierzało do zrobienia jeszcze ładniejszego i funkcjonalniejszego forum. To jednak musi potrwać, bo robię to sam, w wolnych chwilach. Proszę więc o cierpliwość.

7. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

Polubienia:
    4 551
    Jak widać, udało się. Teraz trzeba czekać, aż userzy pokapują się, że muszą zresetować swoje hasła (Edit: OK, widzę, że maile zostały o tym wysłane). Ten styl nie bardzo mi się podoba, szkoda że nie ma innego na czas przeczekania aż zostanie zrobiony specjalny dla tego forum. Taki phpbb ma czytelny domyślny styl prosilver, czy jakoś tak.

Edit: Działają skróty klawiaturowe do formatowania tekstu XD

8. MichalD

MichalD Member

Polubienia:
    21
    Nie działają linki do postów. Przeróbcie je na stary format.

9. tosiabunio

Polubienia:
    12 593
    Przeróbcie.

10. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 455
    Kurde, rzeczywiście - nie działają. Lipa. Albo da się to jakoś naprawić z automatu, albo trzeba będzie ręcznie linkować jeszcze raz. T?o samo z wklejonymi filmikami.

11. tosiabunio

Polubienia:
    12 593
    Istnieje mechanizm przepisywania linków - zdefiniowania reguł do tego. Jak ktoś ma chęć, to może postudiować manual i zaproponować coś.

Co do wideo, trzeba będzie coś zrobić...

12. Rattlesnake

Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

Polubienia:
    1 378
    Tosia dzięki za ten kawał roboty. Nowy sofcik wygląda o klasę lepiej niż MyBB, takie jest pierwsze wrażenie, jeśli nie skupiać się na paru drobiazgach do doszlifowania. Ma ktoś jakiś link do skórek?

13. tosiabunio

Polubienia:
    12 593
    W wolnej chwili walnę jakiś skrypt, który przeszukuje wpisy w bazie i zmienia stare odwołania na nowe. To jednak dopiero za jakiś czas.

14. Mad.lock

Polubienia:
    4 551
  15. tosiabunio

Polubienia:
    12 593
    Jeśli ktoś jest tu dobry w definiowaniu reguł do mod_rewrite, to może coś zdefiniować i dodamy do .htaccess. I załatwi to kwestię starych linków.

16. Szynka

Szynka Złota szynka wolnego rynku.

Polubienia:
    1 873
    Korzystając z TORa co jakiś czas mnie wylogowuje z forum (pewnie chodzi o to, że adres IP się zmienia).

17. Mad.lock

Polubienia:
    4 551
    Mnie po torze nie wylogowuje, może dlatego, że trzymam cookies.

Szynka lubi to.
  18. Szynka

Szynka Złota szynka wolnego rynku.

Polubienia:
    1 873
    Racja, o tym zapomniałem. Zaraz przetestuję.

19. Rattlesnake

Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

Polubienia:
    1 378
    Pokazuje w wątkach awatar ostatniego dyskutanta i pomniejszony awatar przedostatniego. Fajnie, lubię takie drobiażdżki :)

Ciek lubi to.
  20. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 518
    Maciek, dałem ci lajka ale nie mam ochoty na randkę. Byłeś zwyczajnie najbliżej, a ja chciałem zobaczyć jak to działa i zerknąć jak się prezentuje mój nowy awatar ;)

Czy jest możliwość zmiany skórki na jakąś z większymi przyciskami do lajków, odpowiedzi itp.? Przy mojej rozdzielczości ciężko w to wcelować.

http://www.reconnet.pl/ kiedyś trochę pisałem na forum leśnych łazików. Jest tam bardzo fajna opcja "uproszczony nagłówek", która ukrywa zajawkę z góry strony. Dobra rzecz gdy się nie chce by "cichozerkacze" zza pleców wiedziały co się przegląda.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.