Nowe forum - miejsce na uwagi

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Lepiej żeby to było systemowo

Nie da się - każdy user ma możliwość stosowania dowolnych kolorów, nawet na złość innym. Jedynym rozwiązaniem jest wyłącznie jasnego układu (co powinienem zrobić od razu). Ale nawet wtedy jak ktoś na złość innym będzie chciał sobie pisać niewidocznymi kolorami, to jego wolność.

ewentualnie banować takich śmieszków bez ostrzeżenia

Masz od tego chyba ignora.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Lepiej żeby to było systemowo, by nie musieć się w przyszłości dopraszać z osobna użytkowników, którzy wpadną na genialny pomysł stosowania czarnej czcionki na ciemnoszarym tle. (ewentualnie banować takich śmieszków bez ostrzeżenia) ;)



To fajnie. :)
Systemowo? No tak... rynek zawiódł, niech zareaguje kapitan państwo :p
 
648
1 208
Dla mnie ignor to jest debilna opcja w ogóle i nie rozważam nawet. Później nie wiadomo kto z kim gada i o czym, itp. A meldować przecież trzeba. Zmienię w takim razie na jasną kolorystykę i po problemie.

@miki, jak dobrze, że już nie siedzę na szałcie. Jaki Ty jesteś wkurwiający. :)
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Dla mnie ignor to jest debilna opcja w ogóle i nie rozważam nawet. Później nie wiadomo kto z kim gada i o czym, itp. A meldować przecież trzeba. Zmienię w takim razie na jasną kolorystykę i po problemie.

@miki, jak dobrze, że już nie siedzę na szałcie. Jaki Ty jesteś wkurwiający. :)
Zderzenie się z innym poglądem na sprawę niż własny, bywa bolesne ;)
 
Ostatnia edycja:

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Może np. ujednolicić sam SB?

Kod do umieszczenia w custom.css w wersji light, który zmienia wygląd SB na identyczny z wersją dark:

Kod:
  #taigachat_full #taigachat_box,
  .textCtrl,
  .textCtrl:focus {
    background-color: hsl(0, 0%, 23%);
  }
 
  #taigachat_full #taigachat_box .username {
    color: hsl(45, 100%, 60%);
  }
 
  #taigachat_box .avatar img,
  #taigachat_box .avatar .img,
  #taigachat_box .avatarCropper {
    background-color: hsl(0, 0%, 5%);
    border: 1px solid hsl(0, 0%, 16%);
  }
 
  .taigachat_messagetext,
  .textCtrl {
    color: hsl(0, 0%, 100%);
  }
 
  #taigachat_full .DateTime {
    color: hsl(0, 0%, 80%);
  }
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie wiem, do której wrzuciłem. Ledwo znalazłem ten Extra.css. Może wrzucę do obu, jeśli się uda.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Inho mogłeś CSS-em wymusić kolor tekstu w shoucie i byłoby git, zamiast tego musiałeś popsuć jasną skórkę shoutem z wersji Dark? Przecież taki shout zupełnie nie pasuje do jasnej wersji. Brzydko to wygląda.

Do tego popsułeś wygląd wszystkich elementów z klasą textCtrl (czyli np. pole wyszukiwania):

#taigachat_full #taigachat_box,
.textCtrl,
.textCtrl:focus
{
background-color: hsl(0, 0%, 23%);
}​

IMO najlepiej byłoby cofnąć te zmiany i tylko wymusić ciemnoszary kolor tekstu w shoucie w skórce Light.
 
Ostatnia edycja:

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Inho mogłeś CSS-em wymusić kolor tekstu w shoucie i byłoby git, zamiast tego musiałeś popsuć jasną skórkę shoutem z wersji Dark? Przecież taki shout zupełnie nie pasuje do jasnej wersji. Brzydko to wygląda.

Do tego popsułeś wygląd wszystkich elementów z klasą textCtrl (czyli np. pole wyszukiwania):

#taigachat_full #taigachat_box,
.textCtrl,
.textCtrl:focus
{
background-color: hsl(0, 0%, 23%);
}​

IMO najlepiej byłoby cofnąć te zmiany i tylko wymusić ciemnoszary kolor tekstu w shoucie w skórce Light.

Problem z shoutem jest taki, że dopóki userzy używają domyślnego koloru w obu wersjach wtedy wszystkim wyświetla się odpowiednia czcionka, ale gdy zmieniają kolory wymuszają kolory niewidoczne w drugiej wersji. W taigachacie najwidoczniej nie ma powrotu do domyślnego koloru tylko wybór z palety konkretnych kolorów. Używający ciemnej skórki wymuszają wtedy jasną czcionkę, która jest niewidoczna na jasnej skórce, a używający jasnej skórki wymuszają ciemną czcionkę niewidoczną na ciemnej skórce. Ewentualnie można by całkowicie wyłączyć możliwość zmiany kolorów. ;)

Testowałem zmiany tylko na głównej i stronie SB, a ponieważ generalnie używam ciemnej wersji, to nie zauważyłem, że coś innego się zmieniło, sorry. Dodatkowo @tosiabunio wrzucił zmiany również dla ciemnej wersji, co przy okazji zepsuło np. edycję posta w wersji dark. ;)

Poprawiona wersja, która złapie tylko input shoutowy:

Kod:
#taigachat_full #taigachat_box,
  #taigachat_input .textCtrl,
  #taigachat_input .textCtrl:focus {
    background-color: hsl(0, 0%, 23%);
  }
 
  #taigachat_full #taigachat_box .username {
    color: hsl(45, 100%, 60%);
  }
 
  #taigachat_box .avatar img,
  #taigachat_box .avatar .img,
  #taigachat_box .avatarCropper {
    background-color: hsl(0, 0%, 5%);
    border: 1px solid hsl(0, 0%, 16%);
  }
 
  .taigachat_messagetext,
  #taigachat_input .textCtrl {
    color: hsl(0, 0%, 93%);
  }
 
  #taigachat_full .DateTime {
    color: hsl(0, 0%, 80%);
  }

Jeśli ktoś używa np. stylish'a do firefoxa, to może sobie zmodyfikować kolory w powyższym kodzie i w ten sposób ustawić domyślne tło i kolor tekstu.
 
Ostatnia edycja:

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
@inho - a masz jakąś wklejkę CSS, aby te wstawki z FB nie miały czarnego tła?
Ten styl powinien złapać zewnętrzny iframe, w którym jest osadzony facebook.

Kod:
iframe[data-s9e-mediaembed="facebook"] {
    background-color: #ffffff;
  }


Nie wiem jakie jest wsparcie wybierania elementów po atrybutach przez różne przeglądarki – u mnie działa. ;) Nie widzę innej możliwości zmiany tego wyłącznie przez CSS, bo generalnie nie da rady zmienić styli strony wyrenderowanej wewnątrz ramki.

Innym rozwiązaniem byłaby edycja html np. wstawienie całego <iframe> w jakiś div z odpowiednią klasą, albo może są jakieś ustawienia wtyczki osadzającej facebooka na forum.

***
edit: Według: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/Attribute_selectors
powinno działać wszędzie na desktopach, a tylko mobilne wersje są niewiadomą.
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Jest limit czasowy na edycję własnych wiadomości. Jeśli chcesz edytować stare wiadomości, co nie ma większego sensu, to się nie da.
 
Do góry Bottom