Nowe forum - miejsce na uwagi

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Libertarianie - panowie swego ciała i umysłu :D Możecie się też sprzedać mnie, jako niewolnicy. Będę wam dyktował co macie robić a czego nie, żebyście mogli odnieść sukces w życiu. Gwarantuję zatrudnienie oraz telewizor, żebyście się nie nudzili w czasie wolnym.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Nie miałem zamiaru tworzyć specjalnie wątku dla takiej drobnostki o jaką pytam, więc zadaje tu:
Czy istnieje jakaś licencja na wykorzystywanie dostępnych tu postów? Wiele forów które są związani z jakimiś organizacjami mają dopisek w stylu
Każdy tekst opublikowany na forum staje się własnością i częścią forum. Wypowiedzi umieszczone na Forum stanowią własność intelektualną autorów i nie mogą być powielane bez ich zgody poza serwisem. Administratorzy mają prawo wykorzystać teksty umieszczone na forum dla potrzeb portalu.
Nie uświadczyłem tego tutaj, choć bez problemów powstało przed laty libertarianizm.pl i tak. Krótka piłka: pełny infoanarchizm czy trzeba się pytać każdego z osobna?
 
T

Tralalala

Guest
W ogóle to pytanie jest raczej grzecznościowe i to nie o post w necie, no bez przesady.
Zresztą ile osób z forum miałoby z tym problemy? To sporo roboty aby się wszystkich pytać, jak już ktoś sobie nie życzy z jakiś powodów to niech może to zaznaczy.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
czasami się o takie bzdury pytam, bo dopełniam swój praktycznie ostatni projekt na WikiBooks o libach i muszę mieć pewność że korzystam z otwarto dostępnych źródeł, bo raz mnie już za to nawet bana dali czy coś takiego. W innym wypadku nawet bym sobie tym nie zawracał głowy, warez rulez.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Wydaje mi się, czy kiedyś była dostępna opcja ignorowania tematów? Jeśli ciągle jest, mógłby mi ktoś wskazać gdzie, a jeśli nie ma, to czy administracja mogłaby taką opcję przywrócić/doinstalować? ;)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Gdzieś jest wątek z danymi. Ale akurat ktoś przysponorował ostatnio solidnie, więc kupiłem od razu.
 
C

Cngelx

Guest
Właśnie się tak stało, że wysiadła mi myszka. Odziwo w Firefoksie jednak da się bez trudu wygodnie korzystać z większości stron bez użycia myszki. Niestety forum libertarian jest wyjątkiem, bo właczeniu trybu "Caret" (F7). Trzeba się trochę namęczyć z klawiszem "Tab", żeby móc cokolwiek robić na forum.

Korzystanie z shoutbokse jest nie możliwe. Próbowałem na rózne sposoby trafić w ramkę z sb i niestety bez pozytywnego skutku :(.
Workaround był już proponowany, czyli zmiana backendu shoutboksa na IRC.
 
C

Cngelx

Guest
Spodziewałem się takie odpowiedzi ;)
Żeby kupić myszkę to trzeba albo wyjść z domu, albo czekać na kuriera. Nową myszkę już sobie kupiłem, ale muszę ją jeszcze odebrać.

To i tak nie rozwiązuje problemu. Bo często korzystanie z myszki jest niezbyt dobre np. w aucie, przy bałaganie na biurku. Uważam, że lepiej by było jakby forum było bardziej keyboard-friendly...
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Workaround był już proponowany, czyli zmiana backendu shoutboksa na IRC.
Na forum colobota: https://colobot.info/forum/ jest shout obok irca. Można by zastosować przejściowo...

Uważam, że lepiej by było jakby forum było bardziej keyboard-friendly...
Welcome to 2014. Dziś prawie żadna strona nie działa bez JS (czasem używany zamiast - o zgrozo - CSSa) akutalne trendy jeśli chodzi o wygląd stron przypomina jakieś rolowane gówno. Wyjebać tylko to zamknięte ścierwo.

nieco lepsze od FFowego F7 to coś pokroju vimperatora
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Czy nie macie w laptopach touchpadów/trackpadów?
Vimperatora kiedyś próbowałem, ale tak na szybko stwierdziłem, że mi potrzebne ze 2-3 prędkości scrolowania strony i nie znalazłem tego na szybko. Inna sprawa, że Firefox się wywalał z nim dosyć często.
 
Do góry Bottom