Niezwykłe małe domki, kampery i inne schronienia, które się podobają nomadom i minimalistom

ukos

Well-Known Member
505
940

Dom letniskowy, który można postawić niemal w każdym miejscu.

1609621064669.png

1609620830918.png
 

ckl78

Well-Known Member
1 860
1 918
Biały kruk motoryzacji - Fiat 125p z zabudową kempingową. Jedyny taki Camper rodem z PRL.

W PRL-u nie było masowej produkcji kamperów. Najprawdopodobniej odnaleziony pojazd to połączenie dużego Fiata w wersji pickup oraz kamperowej nadstawki wykonanej w Zakładach Sprzętu Precyzyjnego "Niewiadów.
1650815171427.png
Wnętrze części kamperowej mogło pomieścić łącznie pięć osób. W środku znaleźć można mnóstwo większych i mniejszych szaf oraz schowków, a także dwie kanapy, zlew z elektryczną pompką do wody, miejsce na kuchenkę gazową na propan-butan, lodówkę marki Elektrolux oraz niewielki stoliczek. Po jego złożeniu, z kanap robi się miejsce do spania. Łóżka znajdują się też na drugim, górnym poziomie. Tam jednak ze względu na umiejscowienie i gabaryty mogły spać głównie dzieci.

Kamper także na zewnątrz prezentuje się dość solidnie, mimo upływu lat. Całość została wykonana z aluminium i paneli z tego samego tworzywa. Na zewnątrz zamontowano specjalną rozwijaną na korbkę roletę, która tworzy markizę, a przy dalszym rozciągnięciu coś na kształt namiotu. Konstrukcję uzupełniają boczne, otwierane okienka i drabinka na dach. Do środka prowadzą dzielone drzwi.

 
Do góry Bottom