Niezwykłe małe domki, kampery i inne schronienia, które się podobają nomadom i minimalistom

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 570
10 978
Mam słabość do minimalistycznych schronień, kamperów, łodzi i barek mieszkalnych. Wszystkiego co jest małe, mobilne i można to szybko postawić w dżunglii Paragwaju. Widząc takie rzeczy, myślę sobie "Kurde, mieszkałbym!".

Mam na myśli rzeczy takie jak np.


W sam raz na porę deszczową gdy rzeka przybiera, a po popijawie nie chcemy się obudzić w jednym wyrze z kajmanem.

Klimaty redneckowe też zawsze spoko:


Czy też w końcu niespełnione marzenie mojego życia (państwo rzuca kłody pod nogi), czyli mieszkalna łódź pływająca sobie po świecie w poszukiwaniu chętnych turystek:


@hensley liczę na Ciebie :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 009
Nie jest to nawet specjalnie droga impreza. http://www.domkiholenderskiepoznan.pl/category/promocja/

Wszystko wbudowane, podłączasz tylko prąd (zwykłym przedłużaczem i wodę (wężem ogrodowym).
postawiłem se taki we flandrii jak robiłem w tym regionie:


ogrzewanie gazem i prądem, ciepła woda prysznic kibel kuchnia salon sypialnia i mały pokoik rupieciarnia...
jedyny problem był w zimie jak mi woda w szlaufie zamarzła i musiałm w butlach se przynosić...
 

Kelsi

https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs
1 006
12 298
Małe, bajkowe domki to był mój pomysł, no ale Ciek założył sobie temat.No i fajnie.

Nowa Zelandia, i półwysep Coromandel, no a tam stoi sobie 40 metrowy,drewniany domek z tarasem na dachu :
To jest domek "na saniach", no tak się nazywa,dlatego,że opiera się na dwóch drewnianych saniach, i zawsze można przesunąć go w dowolne miejsce.Pięcioosobowa rodzina z Nowej Zelandii spędza w nim wolny czas. Z tyłu domku są zbiorniki, które gromadzą deszczówkę. Po podniesieniu dużego panelu widać szklane drzwi.
Na dole jest salon z kuchnią otwartą,
i łazienka z prysznicem....
Na górze sypialnia dzieci z piętrowymi łóżkami , i sypialnia rodziców. 

Kelsi

https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs
1 006
12 298
Można też mieć domek z torfu, jak kiedyś w Islandii. Do początku XX wieku ludność Islandii była biedna, i często mieszkała w różnych prymitywnych domkach, które były min. z torfu budowane, i darnią pokryte.No a jak żyli i jak mieszkali ich przodkowie przed tysiącami lat? Takie informacje na pewno sagi islandzkie zwierają.

No i proszę, śliczne torfowe domki zbudowane z kamieni, drewna i torfu,można taki domek zbudować na działce chyba ?często było kilka takich domków obok siebie, połączonych podziemnymi korytarzami, i tworzyły małą osadę, zamieszkałą przez kilkanaście osób.


Piękne są też kamienne domki typu Trulli. Takie domki są w miejscowości Alberobello, we Włoszech
Przypominają domki smerfów:)No taki domek można sobie zbudować, łatwo chyba? ja się nie znam. Można zbierać kamienie gdzieś na polach,ja mogłabym być takim zbieraczem kamieni, ale tylko małych, no albo kupić i zbudować taką chatkę. Mają grube ściany i małe okna, składają się z łupków kamiennych, które układane są bez użycia zaprawy murarskiej.

wnętrze..


https://en.wikipedia.org/wiki/Trullo


 

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 009
Do początku XX wieku ludność Islandii była biedna, i często mieszkała w różnych prymitywnych domkach, które były min. z torfu budowane, i darnią pokryte.No a jak żyli i jak mieszkali ich przodkowie przed tysiącami lat?
na półwyspie skandynawskim se żyli w drewnianych domach...
 

Kelsi

https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs
1 006
12 298
Na dużej skale, pośrodku serbskiej rzeki Drina, o silnym nurcie,stoi sobie samotny domek.To jeden z siedmiu cudów Serbii..Turyści, (młodzież) którzy przyjeżdżali popływać, szukali miejsca do odpoczynku. Niestety,nie znaleźli, i postanowili sami z drewnianych desek zbudować dom.Materiał przewozili łódkami i kajakami.
To był rok 1968. Przez ponad 40 lat domek niejednokrotnie był porwany przez nurt rzeki,i zalany, ale szybko został odbudowany, i stawał się coraz większy i piękniejszy.

Najłatwiej dotrzeć tam z małego miasta Bajina Bašta.

W dzień turyści pływają,, opalają się a wieczorami można usłyszeć dźwięk gitar, śpiew i rozmowy do rana;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
Ciek

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 570
10 978
Zastanawiam się, dlaczego autor tego fajnego tematu nic tu nie pisze,? no nie wiem, różne myśli chodzą mi po głowie...
A czemu miałbym pisać? Ja sobie lubię oglądać, pisać niekoniecznie i zakładając temat zagwarantowałem sobie napływ ciekawych obrazków, które inni mi wyszukują i wklejają. Poświęcając 2 minuty na założenie tematu zagwarantowałem sobie znaczną oszczędność w czasie i zachęciłem innych do nieodpłatnego świadczenia usług, z których korzystam. Tak działa krwiożerczy kapitalizm.
 

osman

Well-Known Member
380
1 796
kampery to droga sprawa, jakbym zaczynał przygodę z kamperem to bym na początku wynajął sobie na wakacje, na kupno zawsze przyjdzie czas.może kup sobie taką kapsułe i śmigaj po wodach, ale piszą, że kosztuje 800 tyś dolców, jak masz to jesteś wygrany.piszą,ze następne będa tańsze bo tylko 200tyś.dolców
 

Kelsi

https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs
1 006
12 298
Podoba mi się chatka, która zaprojektował i sam zbudował Robin Falck.Składa się z dwóch kondygnacji: na parterze jest część wypoczynkowa i mała kuchnia,
a na piętrze mini sypialnia

do drzwi prowadzi dobudowana ścieżka...
no i jest fajny taras :)
Są piękne małe chatki w różnych, ustronnych miejscach, z dala od zgiełku miejskiego, bliżej natury i nie musi być to luksusowa chatka, może być skromy domek, na przykład na wodzie, albo w lesie na drzewie, sąsiadami są tylko zwierzęta.:)

Taki sekretny, mały domek zbudował sobie Joel Allen i mieszka w nim z dziewczyną, w ciepłe, wakacyjne miesiące.
Nie maja bieżącej wody, kąpią się w strumyku:)

 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 781
13 455
Właśnie opublikowano pięknie wydany album Cabin Porn. Nie, nie jest to pornograficzne wydawnictwo, a przynajmniej nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. To książka z cudownymi fotografiami małych domów z całego świata. Wewnątrz znajdziecie również inspirujące historie ludzie, którzy zdecydowali się wybudować samodzielnie takie budynki.

Zobaczcie sami kilka zdjęć z tego wydawnictwa.Nie chce mi się przeklejać wszystkich slajdów, więc link. http://www.tanie-loty.com.pl/blogi/12061-cabin-porn,-czyli-cos-dla-wielbicieli-malych-domkow.html
 
U

ultimate

Guest
Egzotyczny dom w 6 tygodni - za niecałe 30 tys. zł

Budynek powstał zaledwie w sześć tygodni, wznosiło go trzech mężczyzn. Ma niezwykłą architekturę, a kształtem przypomina igloo. Koszt stanu surowego domu to prawie 20 tys. zł. Uwzględniając wykończenie wnętrz, inwestycja pochłonęła niewiele ponad 28 tys. zł.
Otwory w budynku są owalne, podobnie jak korytarze łączące poszczególne części domu. Zarówno okna, jak i drzwi są zaoblone. Strefę wejścia doświetlają kwadratowe świetliki wbudowane w ścianę elewacyjną wokół drzwi. Również skrzydło wyposażone jest w przeszklenie - witraż wkomponowany w drewnianą płycinę drzwi. Napis "Namaste" oznacza powitanie. We wnętrzu jest równie kolorowo jak na elewacji.http://dom.wp.pl/gid,18571708,kat,1...w-6-tygodni-za-niecale-30-tys-zl,galeria.html
 
Do góry Bottom