Na Białorusi jest wspaniale! W Polsce mamy biedę! Czyli film "Polska"

Zergstein

Member
36
57
Obecni opozycjoniści (ale nie wszyscy startujący przeciw Łukaszence historycznie w wyborach!) to niestety wygląda na to poziom może nawet poniżej Kukiza czy Dudy. Zgadzam się z tezą Szarija, że gdyby doszło do debaty, to Łukaszenko by ich sprowadził do parteru i upokorzył.


Od 11:21 trafia w punkt. "Chcecie zmian? Jakich? Jakich, co będziemy zmieniać? Chciecie referm? Powiedzcie, jakich. Jutro rozpoczniemy." Obawiam się, że nie wiedzą.

Emocje tłumu są jednak już po drugiej stronie.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 846
21 970
Siarhiej Cichanouski został wywieziony z Mińska do aresztu w Żodzino Dzisiaj, 18 sierpnia (16:05)
Bloger Siarhiej Cichanouski, mąż rywalki Alaksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi, został we wtorek (18 sierpnia) przewieziony z aresztu w Mińsku do miejscowości Żodzino - poinformowało centrum obrony praw człowieka Wiasna.

We wtorek około południa kilkaset osób zebrało się pod murami aresztu, by złożyć Cichanouskiemu życzenia z okazji przypadających na ten dzień jego 42. urodzin.
Według niezależnych mediów przyczyną przeniesienia są właśnie manifestacje pod aresztem na ul. Waładarskaha w Mińsku, gdzie dotąd przebywał.
Przebywająca na Litwie Cichanouska podkreśliła w opublikowanym prze siebie materiale wideo, że jej mąż został zatrzymany w Grodnie w związku z zarzutem popełnienia przestępstwa, którego się nie dopuścił. Jak dodała, była to "prowokacja służb specjalnych". - Żeby milczał, nie uczestniczył w kampanii wyborczej, oczerniono go, podrzucono mu pieniądze, oskarżyli go o to, że nie działał szczerze, tylko w interesach innego państwa - stwierdziła.
 

Imperator

Generalissimus
1 565
3 408
Mimo żałosności liderów czy tam liderek opozycji wiele wskazuje na to, że Łukaszenka albo straci władzę, albo utrzyma ją, ale tylko dzięki pomocy z zewnątrz i pewnie też nie na długo. Prawdopodobnie będzie całkowicie już wtedy polegać na Rosji co jest okropnym rozwiązaniem dla Polski, a rządzić będzie tak czy siak, więc opozycja też nie będzie znienawidzona. Scenariusz korzystny dla Rosji, ale ta zostanie wśród Białorusinów znienawidzona, więc kto wie, może Kreml zagra na kogoś nowego.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 579
11 186
Ciekaw jestem na ile sensownym ruchem ze strony tej laseczki byłoby przekroczenie granicy i danie się aresztować żeby z siebie zrobić męczennika.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 907
W dywagacjach o Białorusi zapominamy o dwóch istotnych rzeczach:
  1. To białoruskie siłowniki ustanowiły Łukaszenkę (1994 z kałachami do parlamentu) i one też są zakulisowym rozgrywającym
  2. Media głównego ścieku totalnie fałszują przekaz z Białorusi

Drobna wpadka tvp - czy tylko jedna?
Podczas wcześniejszych wyborów nasze media informowały o zadymach w Pińsku, a tam był spokój i sielanka. Milicja nikogo nawet nie aresztowała.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 907
Spiskowy i (anty-)masoński punk widzenia.

A tu linki na Walerego Cepkałę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Waleryj_Cepkała

Walery Cepkała był człowiekiem Wiktora Hanczara, który został załatwony przez razwiedkę Łuki za felonię.
Moje pytanie jest takie:
Kto stoi za Walerym Cepkałą, który mimo współpracy z Hanczarem, tak wysoko zaszedł w administracji Łuki?

Odpowiedź nasuwa się jedna - Kitaj. Bo nikt inny nie ma takiego przełożenia na Łukę. A to prowadzi do kolejnego wniosku, że na początku tego wieku Chiny zostały opanowane nie przez KPCh, a przez masonerię, która jest również w KPCh.
 

Zergstein

Member
36
57
Wygląda na to, że przypisywanie Tichanowskiej lub jej otoczeniu programu wyborczego, w którym mowa m.in. o białorutenizacji państwowej edukacji, wyjście tego państwa ze struktur Euroazjatyckej Unii Celnej i innych organizacji, w którym prym wiedzie Rosja może mieć podstawy. To nie jest naturalnie to, czego chce ulica. W różnych okresach w formie ropy i innych surowców dostarczanych tam po cenie poniżej rynkowej na Białoruś z Rosji miałyby płynąć dotacje nawet o równowartości prawie 16% PKB.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 907
Fajny film propagandowy.
Teraz wyobraźcie sobie, że ktoś kręci taki film o Polsce. I pokazują wywiady z wdowami lub znajomymi po ŚPP. Pańce, Podrzyckim, Ratajczaku, Szczerskim, Wójcikowskim i ofiarach smoleńskich. Tak naprawdę w Polin zginęło znacznie wiecej osób, tylko tu były wypadki drogowe lub lotnicze (oprócz Tutka była jeszcze CASA). Pobicia, aresztowania i idiotyczne zarzuty również tu były. Ktoś pamieta o Żółtku (UPR, KNP), któremu "świadek koronny" postawił zarzut za coś co rzekomo miało miejsce, a było w innym czasie, w którym Żółtek nie był v-ce prezydentem miasta?

Moim zdaniem białoruscy bezpieczniacy dali dupy w jednej kwestii, mianowicie nie zwrócili uwagi na to, że Łuka się opatrzył jak ubrana choinka świąteczna w marcu. W dobie internetów i powszechnego odmóżdżenia mediami socjalnymi to niewybaczalny błąd.

Do tego wkurwiają mnie "komentatorzy", którzy jako alternatywę dla socjalizmu wymieniają wyłącznie złodziejski neo-liberalizm z kapitalizmem korporacyjnym w szczególności.

Na Białorusi i kwestiach wschodnich zna się dobrze Mateusz Piskorski.
Wklejam, ale ostrzegam! Są tam socjalistyczne wrzuty!

Update

Tak sobie myślę, że gdyby do ankapu przyjechał jakiś Sierakowski czy inny wichrzyciel wsparty srogą kasą z zewnątrz, to też musielibyśmy robić odjebki. I to ekstremalne, powolne odjebki wraz z pomiotami i starszymi wroga wolności.
 
Ostatnia edycja:

buldog

Member
74
78

Aleksander Łukaszenka nie obawia się sankcji, jakie planuje nałożyć na jego kraj Zachód. Twierdzi, że państwo się z nimi upora. Odgraża się też Polsce i Litwie.

“They got drunk and forgot what Belarus is. And they thought that they could tilt us, scare us with tanks, rockets. Let’s see who else scares whom.“
 

myname

Member
96
76

Aleksander Łukaszenka nie obawia się sankcji, jakie planuje nałożyć na jego kraj Zachód. Twierdzi, że państwo się z nimi upora. Odgraża się też Polsce i Litwie.

“They got drunk and forgot what Belarus is. And they thought that they could tilt us, scare us with tanks, rockets. Let’s see who else scares whom.“
Typowe myślenie ojca narodu objawionego przez wyższe siły.

Łukaszenka może ma charyzmę, ale zobaczcie jakim jest komunistą i jeszcze go tu niektórzy bronią.Jak piszecie o nim ciepło to też sobie ustawcie flagę komunistyczną i działajcie w imię jego zmiany państwowej flagi.To już się odbywa spisek kapitału co chciał go obalić w 1994 roku haha.Widać, że Związek Radziecki mocno tłuk do główki i robił dużo odjebek.Ludzie mają tam mocny sentymencik do Lenina, a on odpowiada tym potrzebom.Tylko pamiętajcie o jednym tam trzeba wykonywać obowiązek pracy w tamtejszym PGR, a jak za bardzo gonią to mogą zaruchać (Pełny libertarianizm).Zaruchać mogą jeszcze bardziej jak krytykujesz rząd (libertarianizm).Pytanie tylko w jaki sposób niszczą ludzi, mi nawet zwisa kiepska opozycja prounijnych socjalistów.On nawet nie tylko jest komunistą to typowy radziecki człowiek.On się wybił awansując w komuszej organizacji opowiadając o ratowaniu świata przez robotników układającymi szybko cegły nawet zębami na kolejne nieefektywne rzeczy w imię światowego socjalizmu.Zapytacie się co z tego.No to widać super i dalej tak twierdzi.Do tego jeszcze robi szopki udając pracę na roli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom