Na Białorusi jest wspaniale! W Polsce mamy biedę! Czyli film "Polska"

Zergstein

Member
38
60
Obecni opozycjoniści (ale nie wszyscy startujący przeciw Łukaszence historycznie w wyborach!) to niestety wygląda na to poziom może nawet poniżej Kukiza czy Dudy. Zgadzam się z tezą Szarija, że gdyby doszło do debaty, to Łukaszenko by ich sprowadził do parteru i upokorzył.Od 11:21 trafia w punkt. "Chcecie zmian? Jakich? Jakich, co będziemy zmieniać? Chciecie referm? Powiedzcie, jakich. Jutro rozpoczniemy." Obawiam się, że nie wiedzą.

Emocje tłumu są jednak już po drugiej stronie.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 538
Siarhiej Cichanouski został wywieziony z Mińska do aresztu w Żodzino Dzisiaj, 18 sierpnia (16:05)
Bloger Siarhiej Cichanouski, mąż rywalki Alaksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi, został we wtorek (18 sierpnia) przewieziony z aresztu w Mińsku do miejscowości Żodzino - poinformowało centrum obrony praw człowieka Wiasna.

We wtorek około południa kilkaset osób zebrało się pod murami aresztu, by złożyć Cichanouskiemu życzenia z okazji przypadających na ten dzień jego 42. urodzin.
Według niezależnych mediów przyczyną przeniesienia są właśnie manifestacje pod aresztem na ul. Waładarskaha w Mińsku, gdzie dotąd przebywał.
Przebywająca na Litwie Cichanouska podkreśliła w opublikowanym prze siebie materiale wideo, że jej mąż został zatrzymany w Grodnie w związku z zarzutem popełnienia przestępstwa, którego się nie dopuścił. Jak dodała, była to "prowokacja służb specjalnych". - Żeby milczał, nie uczestniczył w kampanii wyborczej, oczerniono go, podrzucono mu pieniądze, oskarżyli go o to, że nie działał szczerze, tylko w interesach innego państwa - stwierdziła.
 

Imperator

Generalissimus
1 565
3 547
Mimo żałosności liderów czy tam liderek opozycji wiele wskazuje na to, że Łukaszenka albo straci władzę, albo utrzyma ją, ale tylko dzięki pomocy z zewnątrz i pewnie też nie na długo. Prawdopodobnie będzie całkowicie już wtedy polegać na Rosji co jest okropnym rozwiązaniem dla Polski, a rządzić będzie tak czy siak, więc opozycja też nie będzie znienawidzona. Scenariusz korzystny dla Rosji, ale ta zostanie wśród Białorusinów znienawidzona, więc kto wie, może Kreml zagra na kogoś nowego.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 703
12 053
Ciekaw jestem na ile sensownym ruchem ze strony tej laseczki byłoby przekroczenie granicy i danie się aresztować żeby z siebie zrobić męczennika.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 576
W dywagacjach o Białorusi zapominamy o dwóch istotnych rzeczach:
  1. To białoruskie siłowniki ustanowiły Łukaszenkę (1994 z kałachami do parlamentu) i one też są zakulisowym rozgrywającym
  2. Media głównego ścieku totalnie fałszują przekaz z Białorusi

Drobna wpadka tvp - czy tylko jedna?
Podczas wcześniejszych wyborów nasze media informowały o zadymach w Pińsku, a tam był spokój i sielanka. Milicja nikogo nawet nie aresztowała.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 576
Spiskowy i (anty-)masoński punk widzenia.


A tu linki na Walerego Cepkałę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Waleryj_Cepkała

Walery Cepkała był człowiekiem Wiktora Hanczara, który został załatwony przez razwiedkę Łuki za felonię.
Moje pytanie jest takie:
Kto stoi za Walerym Cepkałą, który mimo współpracy z Hanczarem, tak wysoko zaszedł w administracji Łuki?

Odpowiedź nasuwa się jedna - Kitaj. Bo nikt inny nie ma takiego przełożenia na Łukę. A to prowadzi do kolejnego wniosku, że na początku tego wieku Chiny zostały opanowane nie przez KPCh, a przez masonerię, która jest również w KPCh.
 

Zergstein

Member
38
60
Wygląda na to, że przypisywanie Tichanowskiej lub jej otoczeniu programu wyborczego, w którym mowa m.in. o białorutenizacji państwowej edukacji, wyjście tego państwa ze struktur Euroazjatyckej Unii Celnej i innych organizacji, w którym prym wiedzie Rosja może mieć podstawy. To nie jest naturalnie to, czego chce ulica. W różnych okresach w formie ropy i innych surowców dostarczanych tam po cenie poniżej rynkowej na Białoruś z Rosji miałyby płynąć dotacje nawet o równowartości prawie 16% PKB.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 576

Fajny film propagandowy.
Teraz wyobraźcie sobie, że ktoś kręci taki film o Polsce. I pokazują wywiady z wdowami lub znajomymi po ŚPP. Pańce, Podrzyckim, Ratajczaku, Szczerskim, Wójcikowskim i ofiarach smoleńskich. Tak naprawdę w Polin zginęło znacznie wiecej osób, tylko tu były wypadki drogowe lub lotnicze (oprócz Tutka była jeszcze CASA). Pobicia, aresztowania i idiotyczne zarzuty również tu były. Ktoś pamieta o Żółtku (UPR, KNP), któremu "świadek koronny" postawił zarzut za coś co rzekomo miało miejsce, a było w innym czasie, w którym Żółtek nie był v-ce prezydentem miasta?

Moim zdaniem białoruscy bezpieczniacy dali dupy w jednej kwestii, mianowicie nie zwrócili uwagi na to, że Łuka się opatrzył jak ubrana choinka świąteczna w marcu. W dobie internetów i powszechnego odmóżdżenia mediami socjalnymi to niewybaczalny błąd.

Do tego wkurwiają mnie "komentatorzy", którzy jako alternatywę dla socjalizmu wymieniają wyłącznie złodziejski neo-liberalizm z kapitalizmem korporacyjnym w szczególności.

Na Białorusi i kwestiach wschodnich zna się dobrze Mateusz Piskorski.
Wklejam, ale ostrzegam! Są tam socjalistyczne wrzuty!


Update

Tak sobie myślę, że gdyby do ankapu przyjechał jakiś Sierakowski czy inny wichrzyciel wsparty srogą kasą z zewnątrz, to też musielibyśmy robić odjebki. I to ekstremalne, powolne odjebki wraz z pomiotami i starszymi wroga wolności.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 7005

Guest

Aleksander Łukaszenka nie obawia się sankcji, jakie planuje nałożyć na jego kraj Zachód. Twierdzi, że państwo się z nimi upora. Odgraża się też Polsce i Litwie.

“They got drunk and forgot what Belarus is. And they thought that they could tilt us, scare us with tanks, rockets. Let’s see who else scares whom.“
 

myname

Active Member
243
186

Aleksander Łukaszenka nie obawia się sankcji, jakie planuje nałożyć na jego kraj Zachód. Twierdzi, że państwo się z nimi upora. Odgraża się też Polsce i Litwie.

“They got drunk and forgot what Belarus is. And they thought that they could tilt us, scare us with tanks, rockets. Let’s see who else scares whom.“
Typowe myślenie ojca narodu objawionego przez wyższe siły.

Łukaszenka może ma charyzmę, ale zobaczcie jakim jest komunistą i jeszcze go tu niektórzy bronią.Jak piszecie o nim ciepło to też sobie ustawcie flagę komunistyczną i działajcie w imię jego zmiany państwowej flagi.To już się odbywa spisek kapitału co chciał go obalić w 1994 roku haha.Widać, że Związek Radziecki mocno tłuk do główki i robił dużo odjebek.Ludzie mają tam mocny sentymencik do Lenina, a on odpowiada tym potrzebom.Tylko pamiętajcie o jednym tam trzeba wykonywać obowiązek pracy w tamtejszym PGR, a jak za bardzo gonią to mogą zaruchać (Pełny libertarianizm).Zaruchać mogą jeszcze bardziej jak krytykujesz rząd (libertarianizm).Pytanie tylko w jaki sposób niszczą ludzi, mi nawet zwisa kiepska opozycja prounijnych socjalistów.On nawet nie tylko jest komunistą to typowy radziecki człowiek.On się wybił awansując w komuszej organizacji opowiadając o ratowaniu świata przez robotników układającymi szybko cegły nawet zębami na kolejne nieefektywne rzeczy w imię światowego socjalizmu.Zapytacie się co z tego.No to widać super i dalej tak twierdzi.Do tego jeszcze robi szopki udając pracę na roli.
 
Ostatnia edycja:

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 907
7 829
Hakerzy zdobyli na Białorusi wszystko co tylko można zdobyć - pełny dostęp do policyjnych danych dotyczących pracowników, donosicieli, raportów itd. Szacun.

A short thread about what is perhaps the most successful cyber attack in the history of any nation state conducted by a group called “Belarusian Cyber-partisans”. Last month they hacked the servers of Belarusian police and the Interior Ministry. 1/6

First they’ve downloaded the entire “АИС Паспорт” database which contains all personal details of every Belarusian citizen including passport photos, home address, place of work (including those with restricted access who work in KGB and other special services) 2/6
They’ve also downloaded the last 10 years of emergency calls history which contains all personal details of regime supporters who reported their coworkers and neighbours for wearing white-red-white colours and similar “crimes”. 3/6

Cyber-partisans hacked the entire police database and got access to cameras (at police stations, prisons and even police drones), restricted information about the work history of every police officer (their cases, offences they committed etc). 4/6

They’ve downloaded all the details of the so-called IT-platoon who run pro-regime telegram channels and post torture videos and other shock content. Cyber-partisans even got access to cameras on their computers and filmed them at work. 5/6

And perhaps most importantly they got access to terabytes of tapped phone calls of regime opponents as well as its supports (can’t be too careful, right?) Here Luka’s spokesperson asking the head of Minsk SWAT to cover them while she’s out “human hunting” opposition activists 6/6View: https://twitter.com/TadeuszGiczan/status/1424734523519025152
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 538

wczoraj, 19:51
Świat
48-letni Kalifornijczyk Evan Neumann, na którym ciążą zarzuty związane z udziałem w szturmie na Kapitol 6 stycznia, złożył wniosek o azyl na Białorusi i oznajmił tamtejszym mediom, że ucieka przed "prześladowaniem" - podają w poniedziałek amerykańskie media.
Jak podaje portal Buzzfeed, na mężczyźnie ciąży sześć zarzutów, w tym za napaść na funkcjonariuszy policji, użycie przemocy i zakłócanie porządku. Mimo to Neumannowi, który jest biznesmenem trudniącym się produkcją torebek, udało się uniknąć zatrzymania i polecieć do Włoch, skąd udał się przez Niemcy i Polskę na Ukrainę, gdzie przez cztery miesiące wynajmował mieszkanie w Żytomierzu.
Podejrzewając, że interesują się nim ukraińskie służby, w sierpniu miał zbiec na Białoruś, gdzie został zatrzymany przez pograniczników podczas próby nielegalnego pokonania granicy.

Trzej Amerykanie chcą azylu na Białorusi

Taką historię Amerykanin opowiedział białoruskim mediom. W niedzielę fragment rozmowy z Amerykaninem wyemitowała białoruska telewizja państwowa Biełaruś-1 pod tytułem "Goodbye Ameryko", w której Neumann został przedstawiony jako "ten sam typ zwykłego Amerykanina, którego sklepy spalili aktywiści Black Lives Matter", i który "szukał sprawiedliwości", a teraz jest obiektem prześladowań.
Według rosyjskiej agencji RIA Nowosti Neumann jest jednym z trzech Amerykanów, którzy ubiegają się o azyl na Białorusi. Jest też jednym z co najmniej trzech osób, które uniknęły zatrzymania w związku z zarzutami dotyczącymi wydarzeń z 6 stycznia.
Z powodu ucieczki Neumann trafił na listę najbardziej poszukiwanych zbiegów FBI. Jak dotąd zarzuty otrzymało prawie 700 uczestników zamieszek, zaś kilkadziesiąt zostało już skazanych, z czego 10 na karę więzienia.
Łuka najwyraźniej kompletuje przyboczną gwardię prawdziwych bohaterów, na jakich Zachód nie zasługuje. :)

Tymczasem mainstream zdobywa się na pierwszą trzeźwą refleksję - niestety po szkodzie. Brak istnienia jakiejkolwiek polityki wschodniej, o jaką upominał się wyłącznie "agent Putina", JKM i ogólny bezwład UE, bez której namaszczenia polska klasa polityczna nie kiwnęła palcem, spowodował wreszcie solidnego kaca.

Nie łudzę się jednak, że cokolwiek tu się zmieni - Unia jak Bizancjum, ma na celu jedynie trwać siłą inercji i przyzwyczajenia, nie będzie zdolna do żadnych błyskotliwych gierek wymagających od niej jakiegokolwiek ryzyka.

Białoruskie władze zgodziły się na daleko idącą integrację z Rosją. Izolowany ze względu na łamanie zasad demokracji i praw człowieka reżim Aleksandra Łukaszenki został w ten sposób zmuszony do zrzeczenia się dużej części suwerenności.​
  • Przyjęte 4 listopada "programy związkowe" zakładają m.in. ujednolicenie systemów walutowych, stworzenie wspólnego systemu płatności oraz wspólnego rynku energetycznego, a także harmonizacji podatków
  • Programy integracji Białorusi i Rosji, których szczegóły nie są znane białoruskiej opinii publicznej, były negocjowane od 2019 r.
  • Białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka od lat opierał się naciskom Rosji na pogłębienie integracji, jednak do zmiany kursu zmusiło go uzależnienie gospodarcze od wschodniego sąsiada oraz załamanie stosunków z Zachodem
W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin i zmagający się z coraz silniejszą presją ze strony Zachodu białoruski dyktator Aleksander Łukaszenko podpisali pakiet 28 "programów związkowych". To oznacza, że chociaż Białoruś dalej jest formalnie oddzielnym państwem, to kluczowe dla jej mieszkańców decyzje zapadać teraz będą na Kremlu.​

Szczegóły planów integracji Rosji i Białorusi pozostają nieznane​

Szczegóły "programów związkowych" pozostają nieznane – obie strony informowały o nich jedynie w bardzo ogólny sposób. Według deklaracji administracji Rosji i Białorusi obejmują one plany zasadniczej integracji gospodarczej i w zakresie obowiązujących regulacji, jednak nie są znane plany co do integracji politycznej.​
Chodzi o ujednolicenie systemów walutowych, stworzenie wspólnego systemu płatności oraz wspólnego rynku energetycznego, a także harmonizacji podatków. Ma być prowadzona wspólna polityka dotycząca sektora bankowego, przemysłu i rolnictwa oraz kwestii migracyjnych, zatwierdzono także zaktualizowaną doktrynę wojskową.​
Treść programów została uzgodnione w czasie rozmów na Kremlu 9 września, a 4 listopada zatwierdziła je rada najwyższa Związku Białorusi i Rosji, której posiedzenie odbyło się za pośrednictwem łącza wideo. Plany pogłębienia integracji z Rosją wywołały protesty uliczne na Białorusi. Sytuację w kraju dodatkowo zaogniły przeprowadzone w sierpniu 2020 r. wybory prezydenckie, które według władz dały Aleksandrowi Łukaszence szóstą kadencję na fotelu prezydenta, a zdaniem opozycji i Zachodu były sfałszowane.​
Rozmowy nad przyjętymi w ubiegłym tygodniu rozwiązaniami trwały od 2019 r. Związek Białorusi i Rosji powstał w 1999 r., jednak przez większość tego czasu Aleksander Łukaszenka opierał się rosyjskim naciskom na pogłębianie integracji. Rosja jednak konsekwentnie uzależniała od siebie Białoruś gospodarczo, m.in. oferując możliwość zakupu surowców energetycznych po niższych cenach.​

Załamanie stosunków z Zachodem pchnęło Białoruś w objęcia Rosji​

Ostatecznie do ściślejszej współpracy z Moskwą Mińsk zmusiło drastyczne pogorszenie relacji z Zachodem. Sfałszowanie wyborów i brutalne tłumienie protestów ulicznych skłoniło UE do nałożenia na Białoruś sankcji. Kryzys w relacjach Mińsk-Bruksela dodatkowo zaostrzyło zmuszenie do lądowania samolotu, którym podróżował opozycyjny aktywista Raman Pratasiewicz.​
UE odpowiedziała m.in. zamknięciem przestrzeni powietrznej dla białoruskich linii lotniczych. W ostatnich miesiącach białoruskie służby zorganizowały akcję przerzutu migrantów na granice z Litwą, Łotwą oraz Polską. W tej sytuacji Kreml zaoferował osamotnionemu białoruskiemu przywódcy pożyczki oraz wsparcie militarne, jednak ceną za pomoc jest zgoda na okrojenie niezależności rządu w Mińsku.​
- Bezprecedensowa presja zewnętrzna była poważnym sprawdzianem siły dla stosunków między naszymi krajami. Możemy śmiało powiedzieć, że zdaliśmy ten test – deklarował białoruski dyktator.​
Jak jednak deklarowała liderka opozycji Swietłana Ciechanouska, która według niezależnych źródeł była zwyciężczynią ubiegłorocznych wyborów prezydenckich, Aleksander Łukaszenka nie ma legitymacji do podejmowania decyzji w imieniu Białorusi. Jak dodawała, do tej pory białoruska opinia publiczna nie zna żadnych szczegółów planowanej integracji z Rosją.​
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 576
Do góry Bottom