Muza

D

Deleted member 6341

Guest
Kilka utworów z płyty ">>" grupy Beak:
Beak> i Geoff Barrow - koleś z trip-hopowego Portishead. Nagrali ścieżkę dźwiękową do filmu Toma Geensa "Couple in a Hole"- niestety całość zablokowana.


No dobra, niech będzie nowojorski projekt z końca lat 60 - Srebrne Jabłka. Po 19 latach (2016) w macierzystym składzie nagrali album "Clinging To A Dream"

The Edge Of Wonder

 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
@up
A zarówno Beak jak i Silver Apples występowali 2 lata temu na Off Festivalu. I między innymi z tego powodu, choć oczywiście nie tylko dlatego, była to jedna z lepszych o ile nie najlepsza edycja tego festiwalu. Sam kibicuję tym pierwszym od ich powstania, a z Silver Apples to u mnie w ogóle inna hostoria. Pierwszy raz usłyszałem ich muzykę dobre kilkanaście lat temu przesłuchując sample w pewnym internetowym sklepie z muzyką. Był tam ich opis, że to elektroniczna awangarda lat 60tych. Jako fana retro elektroniki oszołomiło mnie to. Niestety nie zapisałem sobie co to za grupa ani nie zgrałem dostępnych fragmentów ani też nie zamówiłem od razu płyty. Wykonawca jakby zaginął. Przez kilka lat starałem się ich odnaleźć. Dopiero po kilku latach w innym sklepie trafiłem na ich płytę. W pierwszej chwili nie zorientowałem się, że to wykonawca, którego usilnie poszukuję. Myślałem, że to jakaś współczesna muza. Dopiero jak zacząłem googlować coś na temat kto to gra okazało się, że to obiekt mych poszukiwań. W takich sytuacjach radość ze znaleziska jest ogromna.

PS
Poza tym małe sprostowanie, bo piszesz o nagraniu płyty przez Silver Apples w macierzystym składzie w 2016. W latach sześćdziesiątych w skład wchodzili chciałoby się powiedzieć klawiszowiec, choć to błędne określenie, bo oscylatory na których grał nie miały klawiatury jak fortepian i perkusista, który zmarł w 2005, więc w 2016 to już nie był macierzysty skład.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom