Morderstwo Setha Richa

  • Thread starter Deleted member 427
  • Rozpoczęty

Twoim zdaniem: rabunek czy morderstwo polityczne?

  • Zwykły rabunek

  • Strzelał płatny zabójca


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Kiedy zostały potwierdzone? Comey nic nie wspomniał o żadnych 5 firmach tylko o jednej konkretnej - CrowdStrike.

"On June 20, two competing cybersecurity companies, Mandiant (part of FireEye) and Fidelis, confirmed CrowdStrike's initial findings that Russian intelligence indeed hacked the DNC."

https://motherboard.vice.com/en_us/...gns-point-to-russia-being-behind-the-dnc-hack

Secureworks:
https://www.secureworks.com/research/threat-group-4127-targets-hillary-clinton-presidential-campaign

ThreatConnect:
https://www.threatconnect.com/blog/guccifer-2-0-dnc-breach/

TrendMicro:
https://documents.trendmicro.com/assets/wp/wp-two-years-of-pawn-storm.pdf
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Dzięki za linki.

Analitycy z ThreatConnect napisali, że na te chwilę nie ma konkluzywnych dowodów. Są za to mocne poszlaki i spekulacje:

There appears to be strong, yet still circumstantial, evidence supporting the assertions that Guccifer 2.0 is part of a D&D campaign, and not an independent actor.

Śledzisz Kim Dotcoma? Gość twierdzi, że ma kwity na to, iż za wyciekiem informacji z serwerów DNC stoi Seth Rich. Nie ujawni ich, dopóki nie dostanie prawnych gwarancji bezpieczeństwa dla siebie i swojej rodziny:



Nie wiem, jak miałyby wyglądać te "gwarancje". I od kogo miałby je otrzymać. Od rządu USA? Program ochrony świadków?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Nie wiem, jak miałyby wyglądać te "gwarancje". I od kogo miałby je otrzymać. Od rządu USA?
Od rządu USA, że odpierdolą się od niego ze wszystkimi zarzutami ("dowody" uzyskane z niezgodnej z prawem prowokacji policyjnej) i nie będą żądać ekstradycji. Jest w Nowej Zelandii, więc niczego więcej chcieć nie musi.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Rozmowa telefoniczna ze świadkiem (ukrywa się pod pseudonimem "Luke"), który rzekomo miał słyszeć, jak dwóch agentów federalnych przyznaje się do zastrzelenia Setha Richa:

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Przy okazji: 10 lipca 2016 roku między północą a drugą w nocy nieznani sprawcy (do dzisiaj ich nie zidentyfikowano) ukradli Glocka kaliber 10 mm i karabinek AR-15 z furgonetki FBI w Waszyngtonie:

https://www.fbi.gov/contact-us/fiel...-up-to-10000-reward-to-recover-stolen-weapons

Tego samego dnia o godzinie 4:20 nad ranem zginął Seth Rich. W policyjnym raporcie jako narzędzie zbrodni wpisano "handgun":



Na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych łusek i do teraz stołeczna policja nie ujawniła kalibru broni, z której strzelano do Richa.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
To jest raport wstępny sporządzony tuż po napadzie, więc nie dziwota, że nie ma dokładnych danych balistycznych. Problem w tym, że od rzekomego "rabbery gone wrong" minęły już dwa lata i nadal NIC nie wiadomo. Nawet nie podali kalibru broni, z której strzelano. Przypominam, że dwie godziny przed morderstwem Richa niezidentyfikowani sprawcy ukradli z furgonetki FBI pistolet Glock kaliber 10 mm.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ujawniają w przypadku wszystkich masowych strzelanin. W przypadku wszystkich głośnych morderstw też ujawniali - albo sami z siebie, albo po prośbie. Tutaj milczą.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Seth_rich_timeline_dailymail.png
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ed Butowsky, były pracownik Foxa, idzie do sądu w sprawie Setha Richa. Zamierza przedstawić dowody, że chłopak został zamordowany przez płatnych zabójców wynajętych przez DNC. Ellen Ratner rozmawiała z Assagnem, który miał jej zdradzić, kto stoi za wyciekiem maili i że Rich padł ofiara politycznego zabójstwa.



 

Redrum

Active Member
702
182
Spytam poważnie - poza linkami do gównoźródeł jest coś co potwierdzałoby teorię spiskową? Odpowiedź tekstowa wystarczy jak ktoś miałby czas odpowiedzieć.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
poza linkami do gównoźródeł

Jak tak zaczynasz ze mną gadkę, to stoisz na straconej pozycji. Dla mnie gównoźródłem jest np. CNN, WaPo i NYT - 90% syfu, który tam publikują, to albo fake newsy, albo grube manipulacje.

jest coś co potwierdzałoby teorię spiskową?

W sensie jakiś twardy dowód? Nie ma takich. Tak samo jak nie ma żadnych dowodów na to, że Rich został zabity przez rabusia. Dlatego nie mogę się doczekać procesu (o ile do niego dojdzie), bo wtedy stołeczna policja będzie zmuszona ujawnić cokolwiek istotnego w tej kwestii (jak na razie trzymają w ścisłej tajemnicy nawet kaliber broni, z której strzelano).
 

Redrum

Active Member
702
182
Dla mnie gównoźródłem jest np. CNN, WaPo i NYT - 90% syfu, który tam publikują, to albo fake newsy, albo grube manipulacje

No to jest to opinia zupełnie fałszywa. O ile jeszcze CNN bywa różne tak WaPo i NYT mają bardzo dobrą historię rzetelnegj działalności. No ale do rzeczy.

Jasne, że dowodów solidnych nie można podac bo nie mamy zwyczajnie do nich dostępu - tylko osoby prowadzące proces i policja może je mieć. To zacznijmy od czegoś - kto i z jakiego powodu miałby chcieć zabić Setha Richa?
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
tak WaPo i NYT mają bardzo dobrą historię rzetelnegj działalności

Sfery, które mnie interesują, to broń palna i przestępczość. Tutaj historia rzetelnej działalności NYT i WaPo kończy gdzieś w okolicach 1990 roku. Na temat innych dziedzin nie będę się wypowiadał.

kto i z jakiego powodu miałby chcieć zabić Setha Richa?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym wątku. Rozumiem, że wpadłeś tu przelotem i nie chce ci się czytać wcześniejszych postów. Mnie z kolei nie chce się powtarzać tego, co już pisałem.
 
Do góry Bottom