1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Morderstwo Setha Richa

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 30 Maj 2017.

Twoim zdaniem: rabunek czy morderstwo polityczne?

 1. Zwykły rabunek

 2. Strzelał płatny zabójca

Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
 1. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Tzn. ta sprawa poza red-pillowymi źródłami ma status podobny co teorie spiskowe nt. WTC, dlatego chciałem przejrzec ogólne argumenty, przejrzeć źródła i się odniesć w zwięzły sposób ale będe musiał widocznie zabrać się za temat grubiej, napiszę więc kolejnego posta za czas.
   
 2. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  @Staszek Alcatraz Alcatraz

  A co to ma wspólnego z Sethem Richem?

  @Redrum

  Daj znać, jak dotrzesz do info nt. kalibru broni.
   
 3. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 617
  Polubienia:
  7 185
  Ewentualnie ma związek z zabójstwami politycznymi, nie ma osobnego wątku.
   
 4. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  Cała Russiangate nie dość, że jest oparta na fejkowym raporcie brytyjskiego agenta wywiadu, to jeszcze stanowi przykrywkę dla prawdziwych przyczyn wycieku maili z serwerów DNC. Koniecznie obejrzyjcie. Masakra Muellera - typa, który prowadził śledztwo w sprawie rzekomej ingerencji "ruskich hakerów" w amerykańskie wybory:

   
  inho i nazimno lubią to.
 5. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  Wywiad z Edem Butowskim (przypominam: były pracownik Foxa, idzie do sądu w sprawie Setha Richa):  Wygląda na to, że Julian Assange potwierdził, że Seth Rich wykradł maile z DNC. Ciekaw jestem, jak rozegrają to Republikanie.
   
  wah i kr2y510 lubią to.
 6. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Jego opinia jest warta dokładnie zero. Ciekawe w ogóle - Assange tak niby słynie z krycia swoich źródeł a tu nagle wyraźnie wskazuje na Richa. To nie ma sensu.

  Rich nie miał zasobów ani umiejętności by cokolwiek wykraść.

  Przejrzałem temat i nie znalazłem nic choć trochę rzetelnego co mogłoby mnie skusić do uwierzenia w celowe, organizowane zabójstwo. Możesz mi wskazać KONKRETNIE które argumenty i które źródło (wybacz, ale nie mam czasu oglądać 40-minutowych nagrań z altnetu) tak bardzo Cię przekonuje kawador?
   
 7. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  Najbardziej przekonuje mnie to: w stołecznym Waszyngtonie 99% zabójstw popełniają Murzyni. 90-95% ich ofiar to także Murzyni. Czasami jednak w DC ginie biała osoba. I jak ginie biała osoba, całe miasto staje na rzęsach, żeby znaleźć sprawcę.

  W roku 2016 Murzyn zgwałcił, torturował i zamordował znajomą Nancy Pelosi. Corrina Mehiel została znaleziona martwa we własnym mieszkaniu w DC.

  Niemal od razu w lokalnych mediach były wszystkie potrzebne informacje: nagrania z monitoringu, rysopis sprawcy, narzędzie zbrodni, szczegóły zbrodni etc.

  W przypadku Setha Richa NIE MA NIC.

  ZERO.

  Tylko śmiechu warta wzmianka, że "robbery gone wrong", choć postrzelonej ofierze nie skradziono nawet telefonu czy zegarka. Ba, do dzisiaj nie wiem, z jakiej broni strzelono (we wstępnym raporcie policyjnym wpisano tylko "handgun") i z jakiego kalibru.

  Zatem moja "teoria spiskowa" jest taka: było zlecenie na Setha Richa. Zastrzelili go płatni zabójcy z broni "wykradzionej" z samochodu FBI dwie godziny wcześniej (dlatego nikt nie chce ujawnić detali dot. narzędzia zbrodni). Rich zginął za kradzież maili oraz za inne rzeczy, które dopiero planował wywlec na światło dzienne (korupcję w szeregach DNC, ustawianie wewnętrznych wyborów etc). Clintonowa i jej sztab wymyślili zatem absurdalną historyjkę o Ruskich, opłacając w tym celu zewnętrzną firmę (Fiusion GPS). Firma ta wynajęła byłego agenta brytyjskiego wywiadu, by sporządził wiadomy raport, od którego zaczęło się, trwające prawie trzy lata, śledztwo w sprawie rzekomej ingerencji ruskich hakerów w amerykańskie wybory.

  Intencją tej szopki było: 1) odwrócenie uwagi od politycznego morderstwa i 2) pogrążenie Trumpa.
   
 8. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Próba kradzieży zakończona postrzeleniem ofiary może kończyć się ucieczką złodziei przed ukończeniem kradzieży. Normalna sprawa, brak kontrowersji.

  Ale jest jakieś prawo które mówi, że kaliber jest zawsze łatwy i oczywisty w określeniu przy każdym przestępstwie?

  W skrócie - "ponieważ to zdarzenie nie było tak nagłośnione [zakładam dobrodusznie, że była WYRAŹNA różnica w medialnym odzewie nt. tego zdarzenia czego prawdopodobnie nie da się w żaden sposob zweryfikować - red] to wskazuje, że istnieje wielki spisek który tłumi to zdarzenie". Trochę biedne.

  Profesjonalny zabójca nie pozwoliłby sobie na nieskuteczne postrzelenie Richa.
  Z drugiej strony, po co w przypadku "udawanej kradzieży" tworzyć wątpliwości i nie zabrać mu telefonu i portfela by zwiększyć pewność co do teorii o kradzieży?

  Ponadto - dlaczego rodzice wytaczają procesy osobom i mediom które próbują "udowodnić" morderstwo?
  Czyżby zostali "zastraszeni"? Jeżeli tak, to proszę o materiały które mogłyby na coś takiego wskazywać.

  ....ale to nie jest bzdurna historyjka, trzy włamy ruskich to fakt.
   
 9. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  Rich nie żyje; zmarł w szpitalu w wyniku postrzału. Zatem job well done.

  Z tego samego powodu, dla którego zwykli rabusie czasami nie zabierają kosztowności czy portfela - coś ich mogło spłoszyć. Sam o tym pisałeś. To działa w obie strony. Najważniejsze: twierdzenie o tym, że Rich padł ofiarą "robbery gone wrong", jest wyłącznie roboczą hipotezą lokalnej policji. Nie ma absolutnie żadnych poszlak, że ktokolwiek próbował go obrabować.

  Czasami nie da się ustalić kalibru broni. Info o tym podawane jest do publicznej wiadomości na prośbę osób pytających. W przypadku morderstwa Setha Richa policja od trzech lat milczy i nie udziela nawet najbardziej podstawowych odpowiedzi.

  Bo znajdują się pod kontrolą ludzi z DNC.

  Poczekaj, zadzwonię tylko do mojego przyjaciela z Mosadu, żeby przysłał mi dowody wskazujące, że rodzice Setha Richa mogą znajdować się pod kontrolą psychologów, spin doktorów i rzeczników DNC.

  Jest bzdurna od początku do końca. Dla jasności: Ruscy pewnie próbują hakować różne rzeczy w USA - tak samo jak Chińczycy, Irańczycy czy dziesiątki innych służb. Nie na tym jednak zasadzała się istota spisku, który rozhulali ludzie Clintonów na ich polecenie i za ich pieniądze.
   
  wah lubi to.
 10. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  No nie, mógł w międzyczasie puścić farbę, że napadły go bandziory od Killary. Nieuzasadniony błąd.

  Aha, bo powtarzajace sie, bardzo podobne przestepstwa z udzialem dwoch bandytow okradajacych dana osobe w tym samym regionie przy pomocy broni palnej wcale to poszlaka wcale nie jest.

  Fakt, że transfer plików od Gucifera nastąpił 4 JEBANE DNI PO ŚMIERCI RICHA i Assange łgał od początku w tej sprawie.

  Dlatego ja stronię od niefalsyfikowalnych tez.

  Ja rozumiem, że możemy się sprzeczać co do przesłanek i wniosków tego czy innego specjalisty, ale akurat fakt włamania jest bezdyskusyjny i znaleziono ślady tego włamu więc próba kręcenia jest w tym przypadku trochę śmieszna i zbyt chciejska. Stąd teoria o morderstwie z powodu wycieku jest do wyrzucenia na śmietnik w tym momencie. (no chyba, że Seth doprowadził do czwartego (?) wycieku, na co dowodów/przesłanek zupełnie brak)

  Już nie wspominając o tym, że samym źródłem teorii o "zabójstwie" Richa jest informacja zasadzona przez rosyjskie spec służby... No ale powiedzmy dla dobra teoretyków spiskowych, że to taka "kosmetyka" i ona nie jest wcale omenem *słuszności* tych teorii.
   
 11. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  @Redrum

  Pewnie nie pierwszy w historii zamachów i nie ostatni.

  Nie, nie jest. To po prostu konstatacja faktu, że w DC Murzyni napadają i okradają ludzi.

  Po co mi tu cytujesz ustalenia Muellera? Ustalenia Muellera w tej sprawie są gówno warte. Niedawne przesłuchanie typa udowodniło, że on nie wie, na jakiej planecie się znajduje. Raport pisali ci, którym zależało, by kwestia Setha Richa została oficjalnie pogrzebana.
   
 12. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Oczywiście, że jest. Incydent wpisujący się w powtarzający się wielokrotnie scenariusz napadu typowy dla danego regionu tym razem skończony postrzałem ofiary (ofiara tym razem *walczyła* [co wiemy dzięki osobom przebywającym w okolicy podczas dokonania przestępstwa], więc gwałtowna reakcja ze strony bandytów była znacznie bardziej prawdopodobna) i jej śmiercią.

  Nie dajesz mi wyboru.
  <citation needed>
   
 13. Siegfried

  Siegfried Active Member

  Posty:
  108
  Polubienia:
  159
  Mi pewien amerykański libertarianin napisał że ruscy rzeczywiście "ingerowali" w wybory ale tylko tak że zrzucili się na wykupienie reklamy na facebooku dla trumpa.
   
 14. Prozac

  Prozac Member

  Posty:
  37
  Polubienia:
  83
  Seth Rich's family just scored a legal victory against Fox News

  A court found the network’s conspiracy theories about the murder subjected his parents to “emotional torture.”
  [​IMG]

  News headlines scroll above the Fox News studios in the News Corporation headquarters building in New York, Aug. 1, 2017. Richard Drew/AP

  A federal appeals court ruled on Friday that a lawsuit filed by the parents of slain Democratic National Committee staffer Seth Rich against Fox News should move forward, finding that the network’s retracted reporting about his death amounted to “extreme and outrageous conduct.”

  Fox News played an instrumental role in helping push the conspiracy theory that the 27-year-old Rich, who was murdered in a botched robbery in July 2016, had contact with Wikileaks, which released thousands of Hillary Clinton campaign emails during the 2016 presidential race.

  Rich’s parents, Joel and Mary, sued Fox News in March 2018 alleging that the network set out “to take the conspiracy theory from the fringe to the front pages and screens of the mainstream media.” A district court dismissed the suit in August 2018, but the Second Circuit Court of Appeals reinstated the lawsuit on Friday. “We have no trouble concluding that—taking their allegations as true—the Riches plausibly alleged what amounted to a campaign of emotional torture,” wrote Judge Guido Calabresi.

  The lawsuit describes a lurid and elaborate plot where a Fox News reporter, Malia Zimmerman, and contributor, Ed Butowsky, befriended the Riches and urged them to hire a private investigator, Rod Wheeler, without disclosing that he was a paid contributor to Fox News. Without the Riches’ knowledge, the suit says Wheeler coordinated with Donald Trump’s White House and fed Fox News false information peddling the Wikileaks conspiracy theory, which resulted in a May 2017 Fox News story: “Slain DNC Staffer Had Contact with WikiLeaks Say Multiple Sources.”

  Rich’s family asked Fox News to retract the story, which they did five days later. But Fox News guests and hosts like Sean Hannity continued to peddle the false story for months afterward. The Rich family then sued the network for “intentional infliction of emotional distress.”

  The Second Circuit panel found that Rich’s parents’ allegations “plausibly rise to the level of extreme and outrageous conduct” by Fox News, who subjected the family to “a deliberate and malicious campaign of harassment.”

  The appeals court remanded the case to a district court in New York and ordered that it be reopened.

  Groźny fake news rozbrojony. Można się rozejść :)
   
 15. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  Zero dowodów na to, że to był napad rabunkowy, mimo to od trzech lat wszystkie fake news media powtarzają, że to był napad rabunkowy.
   
 16. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 998
  Polubienia:
  7 179
  Zero dowodów, że go zajebali z przyczyn politycznych, a jednak od trzech lat wszystkie fake news media powtarzają, że go zajebali z przyczyn politycznych.
   
 17. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  Różnica jest taka, że ja byłbym w pełni usatysfakcjonowany, gdyby korporacje medialne po prostu zgodnie z prawdą pisały, że przyczyny śmierci Setha Richa do dzisiaj pozostają niewyjaśnione (podobnie jak kradzież broni palnej z samochodu FBI zaparkowanego kilka przecznic dalej).
   
  nazimno i inho lubią to.
 18. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Prosze bardzo, stwierdzenia o braku wyjasnien od reki - Reuters, HuffPost.

  W ogole sprawa z zaginiona bronia to niezly bek w kontekscie tego morderstwa - mordercy okradliby woz FBI, sciagajac w okolice zainteresowanie sluzb, po czym czekali pare godzin by dac sluzbom czas na reakcje, po czym upierdoliliby go.

  Jakbym bawil sie w mordowanie kogos to osobiscie raczej korzystalbym z broni kupionej na czarnym rynku a przed morderstwem nie odpierdalal inb.

  No dobra - ktos powie - to nie tak, ze ci mordercy ukradli bron, tylko zlecili. Tylko to kurwa nic nie zmienia, bo ryzyko podniesionej czujnosci sluzb istnieje nadal.
   
  tolep, bombardier i Alu lubią to.
 19. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 799
  No. Czujność została tak zajebiście podniesiona, że:

  - do dzisiaj nie schwytano sprawców kradzieży;
  - generalnie nic nie wiadomo nt. kradzieży ponad to co zaraportowano następnego dnia, a FBI odmawia komentarza;

  Krótko mówiąc, czujność służb jak zawsze wzorcowa, trochę tylko wyższa niż w przypadku morderstwa-samobójstwa Epsteina.
   
 20. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Niemożność znalezienia sprawców kradzieży, którzy mogą być w dowolnym miejscu kraju jak się konkretnie ma do chwilowego wzrostu czujności w danej dzielnicy danego miasta?

  A czemu ma komentować skoro FBI nie zajmuje się i NIGDY nie zajmowało się sprawą?
  Sprawa jest prowadzona przez Policję Metropolitalną Dystryktu Kolumbia. (MPD)
   
  bombardier i Alu lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.