Mam pytanie...

X

xawas

Guest
Każdy ma i najczęściej po pracy się zagląda do internetu. Sam tu nie piszesz. Ponad tysiac ludzi ma konto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U

ultimate

Guest
Pytanie z innej beczki.

Dlaczego fora upadają?
Kiedyś fora akwarystyczne, budowlane, samochodowe i wiele innych tętniły życiem i można było skorzystać z pomocy forumowiczów.
To były kluczowe źródła wiedzy i było tego od groma. Teraz są cieniem tego co było jeszcze 5 lat temu.Spadek zainteresowania tą formą przekazywania wiedzy? Nie mam bladego pojęcia na co przerzucili się ludzie, co "zjadło" fora - blogi fejsbook ?Ale czy na nim istnieje specjalistyczna wiedza? Nie mam tam konta ale koledzy mówią,że gimbaza udziela się na fb i gadają o pierdołach.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
@ultimate. Sam sobie odpowiedziałeś - jedyny powód dla którego mam konto na FB to specjalistyczne grupy tematyczne, plus śledzę feedy kilkunastu profesorów i instytutów bo często dają linka do swoich tekstów w sieci. Ze znajomymi rozmawiam na FB raczej rzadko. No może kolejny powód, ale dużo mniej ważny to newsy polityczne (JKM, Mentzen, Berkowicz itp). Jestem w łącznie kilkudziesięciu grupach - o sztuce antycznej, holokauście i językoznawstwie. Jakość - różna. Od zaawansowanych po banalne. Polskie gorsze od zachodnich ale się polepsza. Najlepsze to z reguły te zamknięte, ale też nie jest to zelazna reguła.
Na niektórych kwitnie PDFowe piractwo i trafiają sie perełki książkowe. Nie wszystkie łatwo znaleźć, sporo z takich jes ukrytych, kiedy ktoś pomaga znaleć mi to czego szukam.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Pytanie z innej beczki.

Dlaczego fora upadają?
Kiedyś fora akwarystyczne, budowlane, samochodowe i wiele innych tętniły życiem i można było skorzystać z pomocy forumowiczów.
To były kluczowe źródła wiedzy i było tego od groma. Teraz są cieniem tego co było jeszcze 5 lat temu.Spadek zainteresowania tą formą przekazywania wiedzy? Nie mam bladego pojęcia na co przerzucili się ludzie, co "zjadło" fora - blogi fejsbook ?Ale czy na nim istnieje specjalistyczna wiedza? Nie mam tam konta ale koledzy mówią,że gimbaza udziela się na fb i gadają o pierdołach.
Skąd teoria, że fora upadają? Prowadzone są jakieś statystyki i obserwacje? Wydaje mi się, że zniknęła część forów "o niczym", natomiast fora tematyczne jak najbardziej żyją i mają się dobrze. Nie widzę nic, co mogłoby je zastąpić. Kiedyś straszono facebookiem, ale teraz już chyba każdy widzi, że jego struktura nie umożliwia budowy żadnej trwałej, przejrzystej i powszechnie dostępnej bazy wiedzy, a sam FB zdaje się stopniowo oddawać rynek jeszcze bardziej zubożonym formom komunikacji jak instagram czy twitter.
 
Do góry Bottom