Mam pytanie...

146
78
a znalazł urzeczywistnienie w ChRL
Przecież same Chiny twierdzą że u nich jest socjalizm (wg wikipedii - socjalistyczna gospodarka rynkowa będąca wczesnym stadium socjalizmu).
KPC chyba ciągle wierzy że ten prawdziwy komunizm/socjalizm w przyszłości uda się wdrożyć:
Teoretyk partii Li Xuai powiedział, że prywatna własność nieuchronnie wiąże się z kapitalistycznym wyzyskiem[20]. Jednakże Li uważa prywatną własność i wyzysk za niezbędny na początkowym etapie socjalizmu, twierdząc, że kapitalizm w swoim początkowym stadium wykorzystuje resztki starego społeczeństwa do zbudowania siebie[20]. Sun Liancheng i Lin Huiyong powiedzieli, że Marks i Engels, w swojej interpretacji Manifestu komunistycznego, krytykowali prywatną własność, gdy była ona własnością wyłącznie burżuazji, ale nie indywidualną własnością, w której każdy jest właścicielem środków produkcji, a zatem nie może być wykorzystany przez innych[21]. Własność indywidualna jest zgodna z socjalizmem, ponieważ Marks pisał, że post-kapitalistyczne społeczeństwo pociągałoby za sobą odbudowę „powiązanej społecznej własności indywidualnej”[22].
Po drugie, z tego co słyszałem, jeśli chodzi o sprzedaż paróweczek to może i łatwo to prowadzić w Chinach ale jeśli się chce prowadzić poważniejszy biznes to trzeba mieć namaszczenie od Komunistycznej Partii Chin.
Co ma na myśli koroluk, nie jestem w stanie zgadnąć, ale musisz jego pytać o jego chochoły.
Chodzi o ten odcinek z Mentzenem co tu linkowałem?
 

tolep

five miles out
8 294
14 666
Do góry Bottom