Mam pytanie...

261
216
a znalazł urzeczywistnienie w ChRL
Przecież same Chiny twierdzą że u nich jest socjalizm (wg wikipedii - socjalistyczna gospodarka rynkowa będąca wczesnym stadium socjalizmu).
KPC chyba ciągle wierzy że ten prawdziwy komunizm/socjalizm w przyszłości uda się wdrożyć:
Teoretyk partii Li Xuai powiedział, że prywatna własność nieuchronnie wiąże się z kapitalistycznym wyzyskiem[20]. Jednakże Li uważa prywatną własność i wyzysk za niezbędny na początkowym etapie socjalizmu, twierdząc, że kapitalizm w swoim początkowym stadium wykorzystuje resztki starego społeczeństwa do zbudowania siebie[20]. Sun Liancheng i Lin Huiyong powiedzieli, że Marks i Engels, w swojej interpretacji Manifestu komunistycznego, krytykowali prywatną własność, gdy była ona własnością wyłącznie burżuazji, ale nie indywidualną własnością, w której każdy jest właścicielem środków produkcji, a zatem nie może być wykorzystany przez innych[21]. Własność indywidualna jest zgodna z socjalizmem, ponieważ Marks pisał, że post-kapitalistyczne społeczeństwo pociągałoby za sobą odbudowę „powiązanej społecznej własności indywidualnej”[22].
Po drugie, z tego co słyszałem, jeśli chodzi o sprzedaż paróweczek to może i łatwo to prowadzić w Chinach ale jeśli się chce prowadzić poważniejszy biznes to trzeba mieć namaszczenie od Komunistycznej Partii Chin.
Co ma na myśli koroluk, nie jestem w stanie zgadnąć, ale musisz jego pytać o jego chochoły.
Chodzi o ten odcinek z Mentzenem co tu linkowałem?
 

tolep

five miles out
8 555
15 441

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Ostatnio chciałem sobie odświeżyć tezy nacjonalistycznych pogan z międzywojnia. Pamiętałem, że Kelthuz wrzucał kiedyś czytane przez siebie fragmenty "Goreją Wici". Wyszukałem w YT po frazie "polakatolik" i wyskoczył mi jeden z jego kanałów - Arjozof. Zacząłem przeglądać filmy (wrzucone 2 miesiące temu, więc reuploady, bo słuchałem tego dawno temu) i przez przypadek wzrok zjechał mi na subskrybentów, których kanał ma 2... Mniej mnie dziwi tu jakaś modelka i trenerka personalna, a bardziej... Cezary Pazura?
Screenshot_20220609-200757.png
Trochę WTF i teraz się zastanawiam, czy duże kanały mają jakiś profit w automatycznym subskrybowaniu co popadnie? Prędzej w to uwierzę, niż że Pazura się inspiruje neopoganami z 1944 r., albo samym Kelthuzem. Chyba, że się mylę i przyjaźń tego wielkiego aktora z bardem z Kielc to powszechnie znany fakt?
 
Do góry Bottom