1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Łajzy i ofermy w akapie

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Palnar, 18 Wrzesień 2016.

 1. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 717
  raczej nikt ich nie bedzie atakował armią i bombowcami wiec normalnie uzbrojony człek sie przed takimi obroni
  a czemu niby wieśniak z bronią nie pokona bandziora z bronią? bandziory miały jakieś specjalne szkolenie? pewnie w policji największej bandzie obok wojska...
  skąd wiesz po ile bedzie dobra firma ochroniarska w akapie?
  patrole zamawia sie wedle potencjalnego zagrożenia, ktoś kto oferuje na wolnym rynku takie usługi przeprowadzi wywiad jakie ryzyka istnieją, policja tego nei zrobi i przyjeżdża ino pozbierać zwłoki abo przyjąć zgłoszenie o kradzieży i je olać...
  chuja zrobi, jak porywacze nie zgłoszą sie gdzieś o okup to policja nic nei zauważy i sie nie zainteresuje...
  no a w przypadku policji nawet zrezygnować z lipnych usług nie mozna...
  to nie bedom mieli ochrony, ich sprawa...
  państwo to największe zagrożenie ze wszystkich...
  w akapie ochroniarz łapie złodzieja i ucina mu łape
  podatki to kradzież

  i odpowiedz czemu masz taki ból dupy że są ludzie co nei chcą sie bawić w twoje jebane państwo?
  przecie w akapie sieroty mogą sie dobrowolnie zniewolić przez jakąś organizacje któą se nazwą państwem
  czy chodzi o to że jako że nic nie umiesz i jesteś niemotą z dwoma lewymi łapami zaplanowałeś se przyszłość w szeregach państwa i jako że na woklnym rynku nikt by nie korzystał z tych chujowych usług muszą być obowiązkowe, i dlatego wciskasz kity że jak nie bedzie przymusowych chujowych usług państwowych to bedzie źle...
  tak jak krystek wciska kity ze w afryce jest źle bo nei mają jego godzinek...
  komusza zaraza jebana...
   
  Hitch lubi to.
 2. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
  Czy mógłby ktoś zdefiniować "Łajze", bo od tej definicji zależy co bym chciał żeby sie działo z łajzami w akapie. Wydaje mi się że łajza może być całkiem zaradna.
   
 3. Palnar

  Palnar New Member

  Posty:
  20
  Polubienia:
  0
  Idzie sobie koleś z psem na spacerze, podjeżdża czarna furgonetka i kilku osiłków go do niej pakuje.
  W cywilizowanym świecie walką z groźnymi bandytami zajmują się specjalne oddziały wyszkolonej policji.W akapie jak masz kasę to dzwonisz po prywatną policję, która nie ma obowiązku wykonać twojego zlecenia nawet a jak nie masz kasy no to cóż, pozostaje zdać się na siebie.
  A ty skąd wiesz, że sądzisz, że każdego na nią będzie stać? Po za tym przestępcy w normalnym państwie są ścigani z urzędu, w akapie tylko na zlecenie.
  Powiedziałeś, że kilu biedaków zrzuca się na ochronę, ale jak tylko 1 biedak chce się zrzucić, to co wtedy? Co z tym 1 biedakiem? Ma zostać bez ochrony?
  Każdy inteligentny człowiek wie, że zarówno brak państwa jak i jego nadmiar jest zagrożeniem.
  Bez żadnego sądu? Super podejście.
  Praktyka i historia pokazuje, że ludzie chcą żyć w państwie a nie w dzikiej anarchii, ale akapowcy tego nie zrozumieją.
   
 4. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 603
  Polubienia:
  5 709
  Panstwa wymordowaly, zaglodzily i zniewolily tysiace razy wiecej ludzi niz jakiekolwiek inne bandy, ale ty sie boisz ich a nie panstwa. Gdzie zes podzial logike?
   
 5. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 717
  akap: idzie sobie koleś z psem na spacerze, podjeżdża corna furgonetka i kilku osiłków próbuje pakować go do niej, on wyciąga broń i strzelo do nich
  państwo: idzie sobie koleś z psem na spacerze, podjeżdża corna furgonetka i kilku osiłków próbuje pakować go do niej, gostek nimo broni policja na którą płaci w chuj nic nawet nie wie, koniec historii
  w policji są ino psychole i niemoty co nie znajdują pracy w prywatnych firmach tego typu gdzie płacą prawdziwe pieniądze... tylko jak sie samemu zadba o bezpieczeństwo to ma sie gwarancje że bedzie dobrze, bo państwowa ochrona przymusowa nie obroni przed państwowym przymusem
  w pańśtwie to ścigani są ludzie co posiadają jakieś roślinki a bo nie przyczepili si epasami do fotela abo nei zapłacili haraczu bandytom od państwa
  bedzie miał taką na jaką go stać
  ja z doświadczenia wiem że państwo to stałe zagrożenie
  no przecie ochroniarz łapie gościa na goracym uczynku to po chuj sąd? za kradzież odcina sie złodziejskie łapy
  ja jestem człowiekiem i nie chce coby jakieś ofermy i komuchy narzucały mi swoje jebane państwo...
  nie mam nic przeciw jak sie sami bawią w państwo i zniewalają i okradają...
  nei widze powodu dlaczego i ja musiałbym sie w to bawić...
  ale wiem że chodzi im właśnie o to, coby zmusić tych co coś potrafią bo ino na tych można pasożytować...
   
 6. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 723
  Nie oszukujmy się. AKAP to nie bajka w której wszyscy co do jednego są bogaczami i żyją po dwieście lat. Na pewno będzie sporo ludzi którzy z powodu wad charakteru ( albo nawet zwykłego pecha ) będą biedni. Nie będzie ich stać na ochronę ani na dostęp do medycyny ani nawet na jedzenie. Pewnie spora część z nich będzie umierać na suchoty i awitaminozę. Wiadomo, że taka śmierć na ulicy, pod warstwą gazet to nic przyjemnego. Jednak możemy zapewnić dobre samopoczucie "ofermom" zniewalając resztę ludzi do płacenia podatków na utrzymanie dobrostanu tych oferm. I właśnie tutaj leży sedno problemu, w priorytetach: co jest ważniejsze - życie jednostki czy wolność ogółu? Zgodna na głodową śmierć człowieka nie stanowi zatem wyrazu bezduszności. Oznacza tylko, że nie ma zgody na ograniczanie wolności innych z tego powodu, ze ktoś źle pokierował swoimi sprawami. Co więcej -mimo, że ta zasada wolności zakazuje narzucania innym dobroczynności to jednocześnie pozwala przecież dobrowolnie i na własny koszt pomóc biedakowi. Reszta to bełkot lewackich pokurwieńców.
   
 7. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  I co? A jak jest państwo to w czymś im przeszkodzą policjanci? Nie. Będą siedzieć na CPNie, jak zadzownisz, że ci porwali czlonka rodziny to przez tydzień nie będą robić nic albo będą wnikliwie badać możliwość czy nie było samouprowadzenia czy coś.
  W akapie walką z groźnymi bandytami będą zajmować się specjalne oddziały wyszkolonych najemników, jak podpiszesz kontrakt na ochronę to ma obowiązek ruszyć dupę taki sam jak obecna policja, jakby PAO tego nie robiły to by straciły klientów, a policja... no cóż nie można zrezygnować z ich usług i przejść na samoobronę.

  Tak, z urzędu tylko, że najpierw ktoś ich musi powiadomić, co jest praktycznie równoznaczne z "dać zlecenie"

  Może se kupić broń, poza tym biedaków jest zazwyczaj 90% populacji i raczej większość się na tą ochronę zrzuci bo jest to po prostu bardziej opłacalne i skuteczne.

  Nie, jego istnienie jest zagrożeniem zawsze.

  A na chuj ci sąd? Domniemanie niewinności - jeśli ktoś został zastrzelony na czyjejś - nie swojej posesji, domniemujemy, że właściciel który go zastrzelił go tam nie chciał.

  Część chce, część nie chce, zauważ, ze my nikomu nie zakazujemy życia w państwie, byleby to państwo się od nas odjebało i tego co robimy na swoich posesjach.
   
 8. 4vcw23c

  4vcw23c Member

  Posty:
  24
  Polubienia:
  114
  Takie dyskusje stają się niezręczne, gdy krytykujący społeczeństwo bez przymusu zda sobie sprawę, że chcący przymusu mogą zawsze zorganizować go na sobie nawzajem i żyć jak do tej pory.
   
  Finis i Hitch lubią to.
 9. kompowiec

  kompowiec Open Source Boy

  Posty:
  1 602
  Polubienia:
  1 500
  chodzi pewnie o słynny mit "Czyli wcale nie zależy ci na biednych ludziach, których nie stać X? Ty zimny bydlaku! DLACZEGO TAK NIENAWIDZISZ BIEDNYCH?” który swoją drogą jest od czapy.

  Kolektyw ma się dostosować do jednostkek - najczęściej siedzących zza biurka... ;)
   
  Hitch lubi to.
 10. Violinovy

  Violinovy Udzielny książę na 20m²

  Posty:
  78
  Polubienia:
  193
  Odnośnie biednych robotników, meneli, niemot życiowych i możliwości nabywania przez nich na rynku usług, obecnie realizowanych przez państwo, kiedy to już nastanie akap. Wykorzystamy wspomnianego przez Palnara robotnika zarabiającego 3 000 PLN brutto;

  Obecnie osoba, zatrudniona na umowę o pracę, zarabiająca 3 000 PLN brutto, do ręki otrzymuje około 2 150 PLN, jednakże wliczając w to składki etc. okazuje się, że koszt zatrudnienia owego pracownika to dla pracodawcy ca 3 600 PLN. Pragnę zauważyć, że dochodzi do tego mnogość poukrywanych kosztów, takich jak:
  - Koszty księgowości, jeżeli nie jest to księgowość uproszczona, to zwykle mowa o podwójnej księgowości (jedna zgodna z zasadami prowadzenia ksiąg, druga zgodna przepisami podatkowymi, a więc z zasadami wyliczania danin wobec państwa).
  - Przy odpowiednio dużym przedsiębiorstwie koszty zakładowego funduszy socjalnego.
  - Przy odpowiednio dużym przedsiębiorstwie koszty utrzymywania centrali związkowej i pracowników związkowych - funkcyjnych.

  To tyle, jeżeli chodzi o podatek dochodowy i składki od prostego najmity zatrudnionego w jednym przedsiębiorstwie na pełny etat (40h tygodniowo). Jednakże co więcej, w warunkach państwa, zwanego III RP, obowiązuje jeszcze podatek od wartości dodanej, czyli popularny VAT. Każdy krańcowy konsument danego dobra musi go państwu opłacić. Stawka podatkowa dla większości artykułów spożywczych to 5% i 8%, ale większość towarów i usług objęta jest 23% stawką.
  To jednak nie wszystko. Każdy produkt, czy usługa zużywa energię. Transport, przechowywanie, produkcja, czy sama realizacja wymaga zużywania energii uzyskanej z paliw kopalnych oraz, w znikomym stopniu, ze źródeł odnawialnych. Obecnie koszt paliw płynnych na stacjach benzynowych w 40% do 45% to cena uzyskania paliwa z rafinerii, plus marża sprzedawcy (sama marża to zwykle 0,08% do 0,4%, zależnie od sprzedawcy i paliwa). Reszta to opłata paliwowa i akcyza, oraz oczywiście VAT (naliczany od wartości powiększonej o wspomniane wcześniej dwie inne daniny państwowe).
  Stopień skomplikowania przepisów dotyczących sprzedaży energii elektrycznej, jest tak wysoki, że nie ma tu miejsca na rozpisywanie się, więc uprośćmy to maksymalnie; 23% dla większości konsumentów, oraz 8% w wypadku budowy czy remontu.

  Ale zaraz, mamy jeszcze opłaty celne i koncesje, które podnoszą koszty towarów zagranicznych, a tym samym, poprzez ograniczanie konkurencji, alternatywnych towarów miejscowych. Koszt nie do wyliczenia, a danych mam za mało, aby to szacować. Poza tym, za taką robotę, to już bym sobie zażyczył zapłaty.

  Do tego dochodzą inne aspekty, na przykład konkurencja o pracę, nie o pracownika (niższa płaca), państwowa edukacja (gorsza jakość wiedzy na rynku), mentalność niewolnika i przegrywa skutecznie budowana przez państwo (niechcemisie, nie dam rady). Czyli kolejne aspekty wpływające na zarobki i ceny towarów na rynku.

  Aha, no i koszty, nazwijmy je, prawne, ze strony producentów, importerów i każdych innych przedsiębiorców (trzeba nadążać za wiecznie zmieniającym się prawem państwowym, interpretacjami przepisów podatkowych etc.), koszty związane z uciążliwościami kontroli organów państwowych, koszt generowanej przez państwo inflacji i inne koszty, które ciężko obliczyć, lub wręcz je zauważyć, jednakże istnieją.

  Z co najmniej 3 600 PLN, które mógłby zarobić ów, powiedzmy, robotnik (skoro pracodawca obecnie na tyle wycenia jego pracę, to nie ma powodu uznać, że uznałby ją za mniej wartą w warunkach akapu), otrzymuje on obecnie jedynie 2 150 PLN. Cokolwiek kupuje jest droższe od swojej realnej wartości o podatek VAT, o opodatkowanie kosztów transportu czy przechowywania, o koszty ograniczenia swobody rynkowych wymian, oraz multum trudnych do wychwycenia innych kosztów.

  Tak więc ów robotnik w warunkach gdyby zniknęło państwo o nazwie III RP, pracujący i żyjący na terenie Polski, miałby na dzisiejszy dzień co najmniej 3 600 PLN, a można swobodnie wierzyć, że płaca by wzrosła (większa konkurencja, większy popyt na towary i usługi skoro ludzie mają więcej pieniędzy do wydania, oraz większa wartość pracy najemnej z tym związana). Owe pieniądze mógłby wydać na nieopodatkowane towary i usługi (co najmniej 5%, 8%, a w większości 23% procent tańsze), transportowane i wytwarzane przy zużyciu nieopodatkowanych paliw (kolejna obniżka ceny, trudna do oszacowania) i posiadające dostępne na rynku zamienniki zagraniczne (lepsze, gorsze; tańsze, droższe; ale w wyniku wolnej konkurencji wszystkie, miejscowe i zagraniczne, relatywnie tańsze).

  @Palnar, napisz mi jeszcze proszę, na co nie byłoby stać robotnika zarabiającego dzisiejsze 3 000 PLN brutto. Możemy się wspólnie trochę pośmiać.
   
  Ostatnia edycja: 27 Wrzesień 2016
 11. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  hehe mam nowe alibi że jestem grubasem- socjalizm xD

  a co do głównego tematu to cztery słowa ode mnie do ojca prowadzącego: samopomoc sąsiedzka i milicja
   
  Tralalala i Jaranek lubią to.
 12. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 723
  Dokładnie
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.