Kryptowaluty

Byłbyś zainteresowany korzystaniem z karty płatnicznej używającej kryptowalut

  • Nie, ufam prywatnym bankom

    Votes: 0 0,0%
  • Nie, nie byłbym pewny bezpieczeństwa swoich oszczędności w związku z wachaniami kursów

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    9
  • Poll closed .

rycerz3akjso

New Member
2
0
Witam wszystkich wolnościowców, jakie jest wasze podejście do kryptowalut jak np. Bitcoin, Dogecoin itd. czy gdyby była możliwość przejścia na płatności nimi w normalnym życiu (sklep, internet) skorzystalibyście? Czy jest waszym zdaniem zapotrzebowanie na takie wolnościowe usługi?
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441
A jaka, do licha ciężkiego, jest korzyść z używania karty płatniczej w kryptowalucie, w porównaniu z CZYMKOLWIEK innym?
 
OP
OP
rycerz3akjso

rycerz3akjso

New Member
2
0
Kryptowaluty z każdym dniem rozwijają się coraz lepiej, jednak elementarnym krokiem ich rozwoju musi być upowszechnienie i wejście do codziennego życia. Są już na zachodzie technologie jak np. Xapo, jednak strasznie prymitywne i ciągle korzystające pośrednio z normalnych, kontrolowanych przez państwo walut. Pytanie dotyczyło waszej opinii na temat rozwoju Bit czy lite coina i przykładowego zainteresowania czymś takim w Polsce
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Ja widzę duży potencjał w bitcoinie i darkcoinie. BTC ze względu na ciągły rozwój infrastruktury + możliwość zaimplementowania anonimowości. Dark ze względu na darksend i szybkość. Wiadomo, że kiedy całe BTC zostanie wydobyte to jego ilość będzie stopniowo maleć, stąd darkcoin może odegrać rolę srebra. Czekam na wersję beta darkwalleta, obecną testuję i bardzo sprawnie się sprawuje.

Doge, lite raczej strata czasu (są inne ciekawsze alty - wystarczy przejrzeć Cryptsy i sobie poczytać więcej o wybranych).

Xapo jest wg mnie słabe, gdyż wymusza weryfikację (chyba, że na słupa). Problem karty można obejść na wiele sposobów, w obecnej sytuacji można użyć np. skrilla i Virvoxa, albo po prostu konta poza polską lub zwykłego konta (np. t-mobile ma konto za darmo i dobrze patrzy na BTC).
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Banksterka: obecny system fiat money (banki) + państwo (politycy, urzędnicy, "prawa"). Karty płatnicze: Visa, MasterCard są częścią banksterki. Skrill i Neteller są portfelami internetowymi, a nie kontami bankowymi (formalnie), ale są do nich karty. Portfele internetowe podlegają różnym obostrzeniom, ale można je wykorzystać (obecnie) jako furtkę do wejścia z krypto świata (zamiany krypto na fiat money). Krótko i żołniersko: państwo się miesza, ale mniej; do tego urzędnicy nie ogarniają...lepszy rydz niż nic...

Obecnie nie jest możliwe istnienie kart niezależne od infrastruktury i praw państwa, ale można wykorzystać sprzeczności i brak transparentności...a także niezdecydowanie (np. Niemcy, Finlandia pozytywnie patrzą na kryptowaluty - nota bene sami sobie kopią grób, bo kryptowaluty pozwalają/pozwolą uniknąć płacenia dużej części podatków).
 
C

Cngelx

Guest
Kurna, toć to moje marzenie. Gdyby była taka możliwość nie musiałbym robić tak jak teraz, że nawet pierdolony papier toaletowy musze kupować przez neta...
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Banksterskie karty (w skrócie karty) nie mogą być anonimowe (przynajmniej Visa albo MasterCard) są wprawdzie jeszcze inne systemy, ale w zasadzie u nas nie mają infrastruktury (ale wątpię, żeby były anonimowe...bo tak czy inaczej są częścią banksterki). Kryptowaluty są (w zasadzie) anonimowe (ew. mogą być), ale powstaje problem jak przenieść wartość z systemu anarcho-kapitalistycznego do banksterki (a świat analogowy jest póki co bardziej banksterski niż anarchistyczny). To co wcześniej napisałem tyczyło się właśnie tego. To ile przenieść można kontrolować. Dodatkowo zagmatwane prawo nie pozwala się np. Kaplicy dobrać do skillowców (choć ostatecznie otwarcie tego systemu przez władze jest możliwe, ale powód musiałby być poważny; komornicy też nie mają tam wglądu).

Bez przechodzenia także można płacić np. zbliżeniowo i pewnie w przyszłości będzie coraz więcej takich miejsc, ale póki co jest jak jest.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no a co z kartami prepaidowymi? można se koupić na netach...
jeśli karta jest na mnie to mi chuja daje... nie potrzeba mi cegoś gdzie pańśtwo może dobrać sie do mojej kasy, zablokować lub lokalizować po użyciu każdym...
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
@krzs mylisz porządki: słowo "anonimowość" znaczy w obiegu kryptowalut co innego niż w obiegu banksterskim; wystarczającą anonimowość daje tylko silna kryptografia; to już prościej mieć kartę na słupa

@GAZDA: ja Ci zdałem sprawozdanie - podałem model jak to działa; prepaid jest możliwy z UnionPay, ale nie wiem czy taka karta zadziała w jakimś bankomacie w Europie. Edit: http://en.wikipedia.org/wiki/China_UnionPay napisane jest, że Poland: accepted in Citibank's ATMs. Edit2: zapomniałem podać nazwy: https://twitter.com/CryptexCard (dodam jeszcze, że nie polecam - napisałem o tym, bo Gazda pytał; na forach piszą, że ta karta nie zawsze działa nawet w ATM, zresztą nawet ich strona teraz wisi; podobno też jest droga).
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no to dalej cash only... bankstery srankstery to mi jedno, państwo nie moze wiedzieć ino ze to moja karta, waluta nieważna...
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Możesz zrobić tak ("barterowy bankomat"):

1. Zarabiasz kasę i kupujesz za to BTC (w ten sposób przenosisz się z banksterki do anarcho-kapitalizmu); Twoje depozyty są bezpieczne; sam decydujesz kiedy i ile wycofać do analogu

2. Wycofywanie: kupujesz za BTC dowolną, pożądaną ilość złota (np. w sztabek, monet bulionowych etc.)

3. Sprzedajesz to u "kupca" za fiaty
 
C

Cngelx

Guest
wystarczającą anonimowość
Wystarczającą? Co to własciwie znaczy. Moim zdaniem 100% anonimowość wymaga całkowitej rezygnacji ze wszelakiej elektroniki.

Ważniejszą kwestią jest to co się chce osiągnąć. Niedawno dowiedziałem się od pewnej osoby, że mniej ryzykuje dostająć hajs na swoje konto bankowe niż spotykając się by dostać cash! Po zastanowieniu się faktycznie okazało się, że kolo ma racje. Lepiej dostać siano na konto bankowe (o ile nie jest to szczególnie wysoka kwota) niż spotykając się w miejscu, które z racji tego jakie budynki znajdują się w okolicy, musi być naszpikowane pluskwami służb róznorakich.
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Wystarczającą, jedyną możliwą - niezależną od systemu, innych ludzi, zależną od matematyki i Twojego postępowania, a nie czyjegoś widzimi się; nie od "prawa"; podobnie jak kwestia depozytów na Cyprze.

Co do drugiego to spotkajcie się w innym miejscu. Jak Ci wpłaci na konto to US i państwo może to namierzyć w 100% - po to chcą całkowicie zrezygnować z gotówki, żeby łatwiej im było kontrolować innowierców...
 
C

Cngelx

Guest
Ok, teraz rozumiem. Ale czy gotówka czy przelew to nie robi aż tak dużej różnicy w tej kwestii. W jednym i drugim przypadku używa się waluty, której wartości zależy od tego czy Janusz z RPP przyjdzie najebany do roboty czy trzeźwy. Jeszcze są 2 sprawy odnośnie gotówki o których mało kto wspomina. Pierwsza jest taka, że każdy banknot ma swój unikatowy numer seryjny. Druga, że na banknotach zostawia się swoje odciski palców i zwykle DNA.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Mam wrażenie, że niektórzy z przedpiśców zbaczają z tematu "płatności" na temat "lokaty/oszczędności" a to dwie różne sprawy. Just sayin'.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
płatności kartą są wygodne, ale jak już pisałem nie może być na mnie tak coby państwo nie widziało co gdzie kiedy nią płace...
no i nie mogło położyć łapy na środkach na karcie...
karty które może gdzieś tam działają a podobno też tam ale... to nic dla mnie bo ja ciągle w ruchu jestem, nie chce mi sie za każdym razem szukać...
 
Do góry Bottom