Kalifat dla opornych, czyli jak powstaje państwo na przykładzie Państwa Islamskiego

owerfull

Member
59
46
I to jest jawna zbrodnia IS. Oni naprawdę nie boją się ukrywać tego co robią. Swoje egzekucje nagrywają, od tych najmniejszych, po takie gdzie odstrzeliwują 2000 żołnierzy. Nie ma potrzeby wymyślać i rozpowszechniać informacji na ich temat, które nie są potwierdzone, to tylko tworzy atmosferę absurdalnego terroru.
 
D

Deleted member 427

Guest
Sam Harris analizuje tekst ISIS "Dlaczego was nienawidzimy":


Co się od razu rzuca w oczy: tekst jest doskonale napisany, Harris twierdzi, że lepiej niż książki wydawane przez Harvard Press. Nie ma w nim ani jednego błędu interpunkcyjnego.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 019
22 609
Kalifaciarzom coś ostatnio nie idzie...

Irak: Zacięte walki o Kajarę między armią rządową i IS
Państwo Islamskie
Dzisiaj, 20 sierpnia (17:10)
Gęsty dym z podpalonych przez dżihadystów szybów naftowych wokół Kajary w irackiej prowincji Niniwa utrudnia armii rządowej podjęcie ostatecznego szturmu na to 70-tysięczne miasto. Dżihadyści strzelają do mieszkańców, którzy próbują uciekać z miasta.

Ucieczka wydaje się wielu cywilom jedyną szansą, aby nie podzielić losu tych mieszkańców, którzy zostali wykorzystani przez bojowników Państwa Islamskiego (IS) jako żywe tarcze przed nacierającym wojskiem.

Wspierana przez 700 członków miejscowej milicji plemiennej armia iracka, która na początku lipca odbiła bazę lotniczą w pobliżu Kajary, szykuje się teraz do decydującego szturmu na miasto leżące 55 km na południe od Mosulu.

Dowództwo armii irackiej uważa to miasto za kluczowe w operacji oczyszczania z dżihadystów całej prowincji Niniwa i przygotowywanym od dawna szturmie Mosulu.

Mosul pozostaje w rękach IS od czerwca 2014 roku, kiedy to dżihadyści ogłosili utworzenie kalifatu na zdobytych przez nich terytoriach irackich i syryjskich.

Ale nawet gdy nie idzie, to zawsze bezinteresownie można powodować globalne ocieplenie... :)
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 866
7 240
George Galloway , brytyjski polityk , miał doskonałe przemówienie w Izbie Gmin o pochodzeniu ISIS . Obwinia USA i Wielką Brytanię , cytując prezydenta Obamę i byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony Blaira. "Powodem istnienia ISIS, w Syrii jest fakt, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wysyłały pieniądze , broń, oraz wspierały polityczne i dyplomatyczne buntowników. "I każdy pistolet i każdy kawałek materiału, który dostarczamy do walki w Syrii znalazł się w rękach ISIS lub Al -Kaidy ". Galloway przeciwny wojnie w Iraku i został wydalony z Partii Pracy w 2003 roku za wypowiedzi na temat Iraku.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 019
22 609
Dobra wiadomość - jakiś okrutnik zebrał milowego headshota. A nie, sorry - to był strzał w wybuchowe plery...

"Rzeźnik ISIS" zabity. Trafił go snajper z odległości ponad 1,5 kilometra
Świat
1 godz. 57 minut temu
Brytyjski snajper jednym celnym strzałem z odległości ponad 1,5 km zabił "rzeźnika dżihadystów". Stało się to tuż przed tym, jak kat miał spalić żywcem 12 więźniów tzw. Państwa Islamskiego.
Jak informuje "New York Post", strzelec celował w zbiornik z paliwem, który dżihadysta miał na plecach. Miał on zabić 12 więźniów, spalając ich żywcem.

Brytyjski snajper trafił w zbiornik, co wywołało eksplozję i zabiło zarówno kata jak i trzech jego wspólników.

"Rzeźnik dżihadystów" był na amerykańskiej liście osób najbardziej poszukiwanych. Media za Oceanem donoszą, że mężczyzna "specjalizował się" w zabijaniu więźniów ISIS.

Jeńcy, którzy mieli zginąć z rąk "rzeźnika", zostali uratowani przez amerykańskie i brytyjskie siły specjalne.

(abs)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 426
taki news z brytyjskim snajperem co jednym strzałem z daleka odjebał kilku ciapatych już był jakiś czas temu...
ale to chyba o afganistan chodziło wtedy
nie wiedziałem że brytyjskie wojsko lądowe walczy z is...
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 019
22 609
Podali więcej szczegółów. No i dali tytuł w stylu "2 girls 1 cup"...

1 mila, 1 kula, 4 trupy - snajper nie zostawił ISIS żadnych szans
Militaria
Wczoraj, 14 września (11:30)

Życie 12 zakładników wisiało na włosku. Kat z ISIS już trzymał w rękach miotacz ognia. Pomoc dla niedoszłych ofiar terrorystów przyszła z odległości ponad 1,5 kilometra w postaci kuli wystrzelonej przez brytyjskiego snajpera.

Pocisk wystrzelony z karabinu Barrett kalibru .50 trafił prosto w zbiornik paliwa, który oprawca miał założony na swoje plecy. Według relacji eksplozja wyglądała niczym ognista kula, która wyeliminowała nie tylko kata, ale i trzech bojowników Państwa Islamskiego mających za zadanie nagrywać zbiorową egzekucję cywili.

Do zdarzenia doszło w sierpniu w syryjskim mieście Ar-Rakka, ale dopiero teraz szczegóły o tym wyczynie wyszły na światło dziennie Dzięki bezbłędnie przeprowadzonej akcji ratunkowej brytyjskiego SAS (Special Air Service) czterem kobietom i ośmiu mężczyznom nic się nie stało. Potwierdzono również, że posługujący się miotaczem ognia mężczyzna był na czarnej liście USA. Rzeczona akcja zakończyła trwające miesiącami poszukiwania groźnego terrorysty.

ISIS coraz częściej używa zakładników w charakterze żywych tarcz, aby siły walczące z Państwem Islamskim nie decydowały się na naloty na ich kryjówki.

Chcące zachować anonimowość źródło w rozmowie z serwisem Daily Star powiedziało:

- SAS stara się myśleć nieszablonowo. Centrum dowodzenia ISIS było umocnione, a nalot z powietrza był wykluczony ze względu na możliwe straty w ludności cywilnej przetrzymywanej w charakterze zakładników.

Możliwości działania były ograniczone. Dowódca zaproponował więc niekonwencjonalne rozwiązanie, jakim było zajęcie pozycji oddalonej o spory dystans od dwupiętrowego budynku, w którym znajdowali się porywacze i podjęcie próby zastrzelenia ich przez jedną ze ścian budynku.

Plan powiódł się w 100 procentach. Zakładnicy zostali uratowani przez brytyjską jednostkę. Jednakże tajemnicą wciąż pozostają personalia strzelca wyborowego, któremu zawdzieczają oni życie.

W sumie, to jest jakaś współczesna wersja pana Podbipięty. Ciekawe, czy ten Angol też ślubował życie w zgodzie z III aksjo do momentu, gdy jednym strzałem przynajmniej trzech muzułmanów nie uwali? I czy jest z tego wideo? Państwo Islamskie kręci przecież te swoje egzekucje, może i ten wyczyn przypadkowo zarejestrowali.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 426
nie wiem ja tam nie wierze mediom juz zbytnio...
ciapaty chciał odjebać miotaczem ognia zakładników brytyjski snajper strzela mu w zbiornik i giną ino islamiści?
kula ognia ominęła zakładników?
no i co kurwa w tej syrii robią brytyjczycy?
osobiście sie tam udali by odjebać jakiegoś z czarnej listy?
nie chcieli bombardować bo cywile? od kiedy kurwa sie tym przejmują?
czy udali sie by uwolnić zakładników? kim oni byli?
no i jak pisałem już jakiś czas temu było o tym brytyjskim snajperze co jednym strzałem odjebał kilku ciapatych trafiając właśnie w zbiornik paliwa...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 233
U mnie też się zapaliła jakaś czerwona lampka. Przecież od strzału zwykłym nabojem w zbiornik z benzyną, benzyna się nie zapali, co najwyżej się rozleje. No chyba że to jakiś specjalny pocisk. Ale by snajper mógł tak sobie strzelić, to musiał wpierw go włożyć do komory i ew. wyrzucić normalny, czyli czas. Czyli zaplanowana i ustawiona akcja. IMO Brytole mają w tym ISIS sporo agentów od kreciej roboty.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 019
22 609
Oj, nie psujcie mi funu. Człowiekowi potrzebna jest wiara w to, że w rzeczywistości potrafią odpierdolić się zdarzenia w czysto holiłudzkim stylu. I nie wszystkie trafiają się w Rosji...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 803
Tu filmik jak strzelają do butli z gazem
Zwraca uwagę fakt, że najpierw musieli odkręcić i podpalić, po to pewnie, żeby gaz miał się od czego zapalić do wybuchu. Czyli jeśli miotacz był na gaz i był już na chodzie, to efekt "kuli ognia" mógł się zdarzyć.

Edit: oo, tu filmik potwierdzający to. Najpierw strzela do niepodpalonej butli, a potem do podpalonej
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 019
22 609
Jak mawiają legaliści - dura lex, sed lex.

Publiczna chłosta za noszenie koszulek Barcelony i Realu. Nowe prawo ISIS
24 września 2016
Na okupowanych terenach Państwo Islamskie wprowadza nowe prawo. Za nieprzestrzeganie grozi kara 80 uderzeń batem.

Policja religijna Hisbah wprowadza szereg zasad, które muszą być bezwzględnie przestrzegane przez obywateli. Jedna z nich, wprowadzona w prowincji Al-Furat w Bagdadzie zabrania noszenia koszulek piłkarskich wyprodukowanych przez Adidasa i Nike.

Na opublikowanym przez „The Mirror” zakazie możemy zobaczyć przekreślone herby Barcelony, Realu Madryt, Milanu czy Chelsea. Za niezastosowanie się do niego grozi publiczna chłosta – 80 uderzeń batem.

foto: by MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM)

źródło: mirror.co.uk

Dobrze wiedzieć, że Państwo Islamskie ma jednoczesną kosę z Realem i Barceloną - od razu widać, że nie żartują i są poważnym graczem wśród chuliganów...
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 019
22 609
Nihil novi sub sole - o szprycowaniu islamistów wiemy przynajmniej od czasów Gan-Ganowicza i jego Kondotierów. A najstarsze ploty chodziły już o asasynach...

Bojownicy ISIS zażywają narkotyk, który daje im nadludzkie moce
Medycyna
Piątek, 27 listopada 2015 (11:44)

Bojownicy Państwa Islamskiego (ISIS) przed atakami zażywają narkotyk o nazwie Captagon, który ma dodać im siły i odwagi na polu walki. Czy to on czyni ich "superżołnierzami"?

Pojedyncza pastylka Captagonu kosztuje mniej niż 20 dol. Po jej zażyciu, przychodzi uczucie euforii potęgowane przez wysokie stężenie adrenaliny, które pozwala żołnierzom walczyć przez kilka dni bez przerwy.

Captagon to w rzeczywistości połączenie dwóch specyfików - teofiliny i amfetaminy. Kombinacja leków jest nieaktywna w organizmie człowieka, ale gdy preparat rozpada się na części składowe, każda z nich się uaktywnia. Teofilina ma działanie podobne do kofeiny, ale udrażnia także drogi oddechowe, dlatego czasami stosuje się ją do leczenia astmy. Amfetamina, która jest głównym składnikiem psychoaktywnym Captagonu, przyspiesza dosłownie wszystko - zwiększa czujność, zmniejsza potrzebę snu i jedzenia.

Captagon - znany również jako fentylina - to w porównaniu do amfetaminy i leków amfetaminopodobnych stosunkowo łagodny narkotyk. W rzeczywistości Captagon jest łagodniejszy niż Adderall (popularny lek stosowany do leczenia ADHD). Podobnie jak Adderall, Captagon był początkowo stosowany do leczenia zaburzeń behawioralnych. Podawano go w latach 60. i 70. ubiegłego wieku osobom z zaburzeniami koncentracji; takie leczenie dawało dobre rezultaty.

Mimo iż w wielu krajach, w tym w USA, stosowanie preparatu jest niedozwolone, od jakiegoś czasu jest on popularny na Bliskim Wschodzie. Największym producentem Captagonu jest Syria.

Działanie Captagonu jest podobne do niemal każdego rodzaju substancji amfetaminopodobnych. Narkotyk zwiększa ciśnienie krwi, tętno i czujność. Zażywające go osoby czują się pobudzone, bardziej agresywne i zdolne do dłuższej pracy (bez odpoczynku). Stosowanie Captagonu w niskich dawkach bardzo rzadko wywołuje skutki uboczne. Ale linię między "bezpieczną" a "niebezpieczna" dawką przekroczyć bardzo łatwo. Captagon silnie uzależnia - w większych dawkach podwyższa ciśnienie krwi, a także może prowadzić do udaru, psychozy oraz nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.

Czy Captagon faktycznie daje nadludzką siłę? Jednym ze skutków zażywania preparatu jest zmniejszona odczuwalność bólu. Podobne doniesienia słyszy się o różnych narkotykach od wielu lat. Ale naukowcy są zgodni, że niezdolność odczuwania bólu jest produktem ubocznym silnej hiperstymulacji. Możliwe jest także, że bojownicy ISIS nie zażywają czystego Captagonu lub stosują ten preparat w połączeniu z innymi narkotykami.
 

Imperator

Generalissimus
1 567
3 443
Nihil novi sub sole - o szprycowaniu islamistów wiemy przynajmniej od czasów Gan-Ganowicza i jego Kondotierów. A najstarsze ploty chodziły już o asasynach...

Bojownicy ISIS zażywają narkotyk, który daje im nadludzkie moce
Medycyna
Piątek, 27 listopada 2015 (11:44)

Bojownicy Państwa Islamskiego (ISIS) przed atakami zażywają narkotyk o nazwie Captagon, który ma dodać im siły i odwagi na polu walki. Czy to on czyni ich "superżołnierzami"?

Pojedyncza pastylka Captagonu kosztuje mniej niż 20 dol. Po jej zażyciu, przychodzi uczucie euforii potęgowane przez wysokie stężenie adrenaliny, które pozwala żołnierzom walczyć przez kilka dni bez przerwy.

Captagon to w rzeczywistości połączenie dwóch specyfików - teofiliny i amfetaminy. Kombinacja leków jest nieaktywna w organizmie człowieka, ale gdy preparat rozpada się na części składowe, każda z nich się uaktywnia. Teofilina ma działanie podobne do kofeiny, ale udrażnia także drogi oddechowe, dlatego czasami stosuje się ją do leczenia astmy. Amfetamina, która jest głównym składnikiem psychoaktywnym Captagonu, przyspiesza dosłownie wszystko - zwiększa czujność, zmniejsza potrzebę snu i jedzenia.

Captagon - znany również jako fentylina - to w porównaniu do amfetaminy i leków amfetaminopodobnych stosunkowo łagodny narkotyk. W rzeczywistości Captagon jest łagodniejszy niż Adderall (popularny lek stosowany do leczenia ADHD). Podobnie jak Adderall, Captagon był początkowo stosowany do leczenia zaburzeń behawioralnych. Podawano go w latach 60. i 70. ubiegłego wieku osobom z zaburzeniami koncentracji; takie leczenie dawało dobre rezultaty.

Mimo iż w wielu krajach, w tym w USA, stosowanie preparatu jest niedozwolone, od jakiegoś czasu jest on popularny na Bliskim Wschodzie. Największym producentem Captagonu jest Syria.

Działanie Captagonu jest podobne do niemal każdego rodzaju substancji amfetaminopodobnych. Narkotyk zwiększa ciśnienie krwi, tętno i czujność. Zażywające go osoby czują się pobudzone, bardziej agresywne i zdolne do dłuższej pracy (bez odpoczynku). Stosowanie Captagonu w niskich dawkach bardzo rzadko wywołuje skutki uboczne. Ale linię między "bezpieczną" a "niebezpieczna" dawką przekroczyć bardzo łatwo. Captagon silnie uzależnia - w większych dawkach podwyższa ciśnienie krwi, a także może prowadzić do udaru, psychozy oraz nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.

Czy Captagon faktycznie daje nadludzką siłę? Jednym ze skutków zażywania preparatu jest zmniejszona odczuwalność bólu. Podobne doniesienia słyszy się o różnych narkotykach od wielu lat. Ale naukowcy są zgodni, że niezdolność odczuwania bólu jest produktem ubocznym silnej hiperstymulacji. Możliwe jest także, że bojownicy ISIS nie zażywają czystego Captagonu lub stosują ten preparat w połączeniu z innymi narkotykami.
Czy tylko ja mam wrażenie, że to artykuł sponsorowany?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 612
11 523
Bojownicy ISIS zażywają narkotyk, który daje im nadludzkie moce
(...)
Bojownicy Państwa Islamskiego (ISIS) przed atakami zażywają narkotyk o nazwie Captagon,( ...)

Captagon - znany również jako fentylina - to w porównaniu do amfetaminy i leków amfetaminopodobnych stosunkowo łagodny narkotyk.
Jeśli daje nadludzkie moce, ale w porównaniu z fetą jest łagodny, to w akapie będzie można reklamować polską fetę, już dziś posiadającą dobrą markę, jako specyfik, po którym każdy stanie się zwykłym, wkurwionym słowianinem i będzie w stanie samodzielnie zdobyć i zgwałcić każdą wioskę.
 

hanys

Active Member
171
133
Jak mawiają legaliści - dura lex, sed lex.

Publiczna chłosta za noszenie koszulek Barcelony i Realu. Nowe prawo ISIS
24 września 2016
Na okupowanych terenach Państwo Islamskie wprowadza nowe prawo. Za nieprzestrzeganie grozi kara 80 uderzeń batem.

Policja religijna Hisbah wprowadza szereg zasad, które muszą być bezwzględnie przestrzegane przez obywateli. Jedna z nich, wprowadzona w prowincji Al-Furat w Bagdadzie zabrania noszenia koszulek piłkarskich wyprodukowanych przez Adidasa i Nike.

Na opublikowanym przez „The Mirror” zakazie możemy zobaczyć przekreślone herby Barcelony, Realu Madryt, Milanu czy Chelsea. Za niezastosowanie się do niego grozi publiczna chłosta – 80 uderzeń batem.

foto: by MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM)

źródło: mirror.co.uk

Dobrze wiedzieć, że Państwo Islamskie ma jednoczesną kosę z Realem i Barceloną - od razu widać, że nie żartują i są poważnym graczem wśród chuliganów...

Pff Messi już z 10 lat nie gra z 19 na plecach.
 
Do góry Bottom