Kaczyński masakruje Korwina

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Największy przypał od Korwina: skasować socjalizm i zostawić zamordyzm.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438

Ja nie do meritum, ale jestem naprawdę pod wrażeniem tej wypowiedzi JKM-a. Ani razu nie zrobił "a-a-aaargghhh", nie powiedział nic o gwałceniu Hitlera, i tylko użył nudnego już wieszania Janosika. Było mocno, ale nie przypałowo, inteligentnie (to śmigło w fabryce odrzutowców to zajebisty motyw!), a nie żenująco. Jakby tak się wysławiał w tv, to by mnie znacznie mniej wkurzał :)
 
D

Deleted member 4476

Guest
poparl przymusowe mundurki Giertycha...
Kiedy? Ja wiem, że on jest zwolennikiem mundurków, ale to jeszcze nic nie mówi o jego stosunku wobec samego nakazu. Mógłby się nawet w duchu, albo i na zewnątrz, cieszyć, że go wprowadzono (skoro już mamy taki system edukacji jaki mamy), ale to nie znaczy, że sam by to zrobił.
On, podejrzewam (mam nadzieję), zniszczyłby system edukacji i niech rynek to rozstrzyga.

U mnie większe zażenowanie wywołuje, gdy najpierw twierdzi, że dziecko należy bezwzględnie do rodziców, a następnie, że państwo może je jednak porwać na 2 tygodnie do jednostki wojskowej by nauczyło się strzelać, a jak nie chce strzelać to może tam obierać ziemniaki.
To jest akurat stały punkt jego programu stand-upowego, a większość jego odpałów to nieprzemyślane pierdololo, raz mówi tak, raz inaczej, bo akurat z kimś uciął sobie pogawędkę na ten temat, wyczytał coś w książce Marka Twaina, wstał rano lewą nogą albo wsypał za mało cukru.

Mój największy wkurw to ten potworny podatek od nieruchomości:
No, dobrze – powie ktoś: ale co robić, gdy jakaś inwestycja (chodzi głównie o drogi) jest potrzebna? Mamy wykupione 200 km autostrady – a 10 m zajmuje obywatel, który nie chce ich odstąpić?

Na to jest b. prosty sposób. Figuruje on w Programie Unii Polityki Realnej – ale to nie UPR to wymyśliła. To wprowadzono we Francji za Napoleona – a podejrzewam, że „korsykański bandyta” też ściągnął to skądś, bo sprawa jest oczywista.

Należy wprowadzić podatek od nieruchomości. Od wartości nieruchomości. Ale nie katastralny, ustanawiany przez „Rząd”. Podatek dobrowolnie deklarowany przez właściciela.

Obywatel sam deklaruje, że nieruchomość warta jest, powiedzmy, milion. Sejmik wojewódzki ustanawia (raz na zawsze!) „barierę ochronną”, np. 40%. I jeśli potrzebujemy tej nieruchomości – to bez niesmacznych targów płacimy właścicielowi 1.400.000 zł – i już.

A jeśli temu właścicielowi cholernie zależy na tej nieruchomości? To niech zadeklaruje wartość dwa miliony…

… wtedy za coś wartego milion zapłacimy mu 2,800 tys zł – albo poprowadzimy drogę nieco bokiem!
Wolność, własność, sprawiedliwość, ale jak jakaś inwestycja jest "potrzebna" (jaka? komu? dlaczego? jakim prawem?) to państwo może sobie jednak zabrać... "Oczywista sprawa".
Nie mam siły tego komentować nawet.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Ale ten Korwin czasami pierdoli... Przecież mówił o braku zakazu budowli meczetów czy tam innych świątyń... Nawet dziwne religie będą mogły sobie budować i mu to nie przeszkadza.
On jest chyba kurwa jak Wokulski... Tylko u niego toczą wewnętrznie bój dwie siły - liberalna i etatystyczna.

Meczety i swiatynie Zydowskie sa dla niego OK bo modli sie tam do jednego Boga a wedlug JKM-a nie ma znaczenia jak sie Boga nazywa (czy jest to Pan Bog, Jahwe czy tez Allah). Ale buddysci, hindusi czy wyznawcy Swiatowida czy tam Neptuna to juz sa wedlug niego "be" bo wierza w wielu Bogo.

Dowod jest tutaj:

http://nczas.com/wazne/manifest-czym-jest-nowa-prawica/

(tekst z 16/03/2011)

"Prawicę, która uznaje Wiarę za sprawę prywatną – ale religię za manifestację na forum publicznym, a w naszej Tradycji forum to należy do Kościoła rzymskokatolickiego, co nie oznacza jakiegokolwiek ograniczania praw innych wyznań wywodzących się z Pisma Świętego."

Czyli religie nie wywodzace sie z Pisa Swietego beda mialy prawa ograniczone. W innym tekscie (niestety nie moge go teraz znalezc) wyraznie napisal, ze np. buddysci nie beda mieli prawa budowac swiatyn ani manifestowac swojej religij publicznie.

Kiedy? Ja wiem, że on jest zwolennikiem mundurków, ale to jeszcze nic nie mówi o jego stosunku wobec samego nakazu. Mógłby się nawet w duchu, albo i na zewnątrz, cieszyć, że go wprowadzono (skoro już mamy taki system edukacji jaki mamy), ale to nie znaczy, że sam by to zrobił..

http://www.wykop.pl/ramka/29403/jkm-a-mundurki-szkolne/

Dialektyka Korwina "niegorsza" od marksistowskiej...


======

Przypominam o tych idiotyzmach Korwina teraz (po wyborach) bo mimo wszystko darze KNP sympatia (szczegolnie w porownaniu z innymi partiami, ktore sa jeszcze bardziej zamordystyczne i Partia Libertarianska, ktora poki co strasznie zawodzi moje oczekiwania....). Dlatego zachecalem rodzine mimo wszystko do glosowania na KNP. Ale licze ze wkrotce JKM odejdzie na emeryture i wladze przejmie ktos o bardziej skrystalizowanych pogladach. Najlepiej jakis konserwatywny-libertarianin, ktory doprowadzi do fuzji KNP z Partia Libertarianska i pozbedzie sie z szeregow partii/sympatykow roznych swirow jak np. Wielomski.... Nowe partie mozna by nazwac: Kongres Prawicowych Libertarian, a na czele postawic Sierpinskiego z Dziamborem, albo jakies inne nowe twarze.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Niestety nie widzę w KNP drugiego takiego radykała gospodarczego jak Korwin. Jeśli on by odszedł partia zacznie zmierzać w kierunku bardziej umiarkowanym aż w końcu stanie się Partią Gowina bis. Połączenie z Libertarianami po odejściu JKM miałoby sens, gdyby był tam ktoś wyrazisty z dużą siłą przebicia, kto potrafiłby podtrzymać wiarę, że wprowadzenie radykalnych zmian zamiast drobnej obniżki podatków może się udać.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Kaczyński masakruje po raz drugi:

„Wpychanie nas w tę relację to gra obozu władzy. To oczywista pułapka” - komentuje opcję zawarcia koalicji z Kongresem Nowej Prawicy prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. (...)

Były premier odrzuca możliwość zawarcia koalicji z partią Janusza Korwina-Mikke. Kaczyński podkeśla różnice, jakie dzielą go z prezesem KNP w stosunku do Rosji: „Wszystko sprowadza się do sprawy zasadniczej, która nas dzieli, a więc do stosunku wobec Rosji. Wpychanie nas w tę relację to gra obozu władzy. To oczywista pułapka” - mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości. (...)

Polityk skomentował również koncepcje polityki bezpieczeństwa Polski: „Roboczo mówiąc, pierwsza to koncepcja Białystok - Los Angeles, a więc blok zachodni, dla nas ogólnie najlepsza” – mówi szef PiS. Jako drugi wariant były szef rządu wskazuje na projekt Lizbona – Władywostok, który jest wg niego dla Polski niebezpieczny. „Musielibyśmy być naprawdę silni i zmobilizowani, by w tym układzie dać sobie radę" - dodaje polityk. (...)


www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kaczynski-odrzuca-mozliwosc-koalicji-z-korwinem-zawazyl-stosunek-do-rosji

Bo Putin to „dobry prezydent Rosji. Nie ma powodu, żeby go obrażać”.
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510

Polityk nie ma powodu, żeby obrażać Putina i to szczególnie polityk dążący do w miarę normalnych stosunków z mocarstwami tego świata.
Jak komuś się nie podoba to nie widzę też powodu, żeby nie zrobić wypadu na Moskwę w grupce. Oczywiście będzie to idiotyczne, ale to sprawa takich ludzi i też swego rodzaju przygoda.
Oczywiście politycy wielce antyrosyjscy tego nie zrobią, bo oni umieją tylko mówić i jak Putin wkroczy hipotetycznie do Polski to będą pierwsi do kapitulacji i zrobienia loda nowemu panu.
 
Do góry Bottom