Jazda bez prawka

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Ja noszę, gdy robiłem też nosiłem i dostałem bezterminowe.

Jeżeli wyrobiłeś przed 18 stycznia 2013 roku to masz bezterminowe. Po tej dacie NIE WYDAJĄ JUŻ BEZTERMINOWYCH PRAW JAZDY.

Kategoria B maksymalnie na 15 lat. Zaś od 19 stycznia 2028 roku rozpocznie się wymiana starych, bezterminowych praw jazdy. Tak więc czeka to każdego z prawem jazdy wydanym przed 2013 rokiem, o ile te chore przepisy nie zostaną rozpierdolone w drobny mak.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Zaś od 19 stycznia 2028 roku rozpocznie się
Zawsze mnie śmieszą takie terminy ustalane przez rządy w państwie, w którym co najmniej raz na cztery lata są wybory i nowa władza może WSZYSTKO zmienić, PiS wygrała wybory w ostatnim kwartale roku i zdążył zrobić sobie budżet na 2016 po swojemu (swoją drogą ileż godzin pracy urzędników z ministerstwa finansów pod PO poszło na marne!), więc do 2028 roku to się może zmienić jeszcze z tysiąc razy.
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
To jest dyrektywa unijna, że nie wolno wydawać bezterminowo a maksymalnie na 15. Zatem 2028 wynika z daty implementacji dyrektywy w Polszy, w 2013 zaczyna bieg pietnastoletni okres dla tych co mieli dotychczas bezterminowo 2013+15=2028
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
I ty nie zdasz egzaminu na prawko
Nowe prawko ma być wydawane „na próbę” – jeśli w ciągu 2 lat jego właściciel zostanie złapany dwa razy na poważnym wykroczeniu, wyśle się go na płatny kurs reedukacyjny (4 dni po 7 godzin) i badania psychologiczne, a okres próbny przedłuży o 2 lata. Trzecie wykroczenie (w ciągu 4 lat) i oddajesz prawko!
Będą ponadto zaostrzone limity prędkości dla początkujących (100 km/h na autostradzie, 80 km/h poza terenem zabudowanym i 50 km/h w mieście) i zielone listki, żeby oznaczyć ich samochody. Będą obowiązkowe kursy doszkalające (nie taki głupi pomysł, chyba że akurat w danym województwie nie ma płyty poślizgowej) i obowiązkowe kursy teoretyczne dla każdego „żółtodzioba”. I co, dalej jesteście pewni, że chcecie robić kurs na prawo jazdy?
http://www.auto-swiat.pl/prawo/nowe...roku-i-ty-nie-zdasz-egzaminu-na-prawko/fkgbr9

Nabijanie kasy OSK i WORD.Ciekawy jestem ilu na dzień dzisiejszy egzaminatorów,,instruktorów i starych kierowców zdało by egzamin.
To sobie rząd uświadomił że samochód jest równie niebezpieczne co broń palna (sarkazm). Jeszcze trochę i odkorkują miasta bo nikt nie będzie miał kasy na to by je kupować...
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Nowe przepisy nie wchodzą przynajmniej przez najbliższy rok - od kilku dni trąbią w tv że nie potrzeba sie spieszyć bo system niegotowy, brak ośrodków na dodatkowe kursy i płyty poslizgowej. Odroczyli cały bajzel.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom