Japy, które wam się podobają

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Penn Jillette


1440347988305272588.png


penn-jillette-celebrity-apprentice-all-stars-01.jpg
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Najsłynniejszy piłkarz i oszust podatkowy z nową "Okcydentalną" fryzurą jeb**** motzno w polit. poprawność:

rs_634x1024-160726111738-634-lionel-messi-blonde-miami.ls.72616.jpg

3b6d719f45044c86b69955113b085452.jpg


Podsumujmy:
Być Żydem. Zarabiać kupę szmalu na bezproduktywnym kopaniu piłki, gdzie inni muszą zapierdalać po fabrykach i ledwo utrzymują rodziny z dziećmi. I jeb*** sobie do rudej brody blond włosy. Chyba znamy nast. cel ISIS.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Dlaczego nazywasz "oszustem podatkowym" człowieka, który chciał zatrzymać swoje pieniądze, walcząc w ten sposób z bandytami skarbowymi?
Po pierwsze: "zatrzymanie swoich pieniędzy" nie znaczy, że ktoś automatycznie "walczy z bandytami skarbowymi". Messi nie walczył, a ukorzył się przed sądem. Po drugie: Messi jest "oszustem podatkowym", bo oszukiwał na podatkach. Co w tym niezrozumiałego? Jak bym napisał "oszukiwał państwo" - zgłaszałabyś zastrzeżenia?
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wiesz jak działa powielacz lub pudło rezonansowe? No, jeśli wiesz, a mimo to powielasz państwową frazeologie i nazywasz kogoś oszustem podatkowym, utwierdzasz lingwistycznie to określenie. Podobnie działasz, gdy nazywasz ludzi podatnikami. Państwo też ich tak nazywa. To nie ludzie, a podatnicy. Gorzej jak bydło.

Zachęcam libków, by nie określali tak ludzi w oderwaniu od odpowiedniego kontekstu. Amel nazwał Messiego oszustem podatkowym, więc działa na szkodę. Amel, szkodzisz. US byłby z Ciebie dumny.

ps: Dla mnie nie liczą się deklaracje. W pycie mam czy ktoś mówi, że jest libem, a robi inaczej. Lanc też określał się wolnościowcem, a tylko czycha na soc-posadkę albo coś do zassania.
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Wiesz jak działa powielacz lub pudło rezonansowe? No, jeśli wiesz, a mimo to powielasz państwową frazeologie i nazywasz kogoś oszustem podatkowym, utwierdzasz lingwistycznie to określenie. Podobnie działasz, gdy nazywasz ludzi podatnikami. Państwo też ich tak nazywa. To nie ludzie, a podatnicy. Gorzej jak bydło.

Zachęcam libków, by nie określali tak ludzi w oderwaniu od odpowiedniego kontekstu. Amel nazwał Messiego oszustem podatkowym, więc działa na szkodę. Amel, szkodzisz. US byłby z Ciebie dumny.

ps: Dla mnie nie liczą się deklaracje. W pycie mam czy ktoś mówi, że jest libem, a robi inaczej. Lanc też określał się wolnościowcem, a tylko czycha na soc-posadkę albo coś do zassania.
Jeden z lepszych trolli? Ale jakaś część mnie podpowiada, że to było pisane na poważnie.

Pytanie: w jaki sposób utwierdzam lingwistycznie określenie, które każdy powszechne używa? Tak, jest coś takiego jak "podatnicy". Tak, jest coś takiego jak "oszukiwanie na podatkach" i pot. "oszust podatkowy". Niezależnie od oceny zjawisk i osób, lingwistyczny terrorysto-ekscentryku: pozwól używać wyrażeń, które normalnie funkcjonują w obiegu! Albo się kimnij i nie truj dupy urojeniami, bo:
a) nikomu nie szkodzę
b) jest świat poza piwnicą

 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Amel, określenia jakich użyłeś: "podatnik" czy "oszustwo podatkowe" określają status człowieka wobec rządu i odpowiednio czynność przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Określeń tych używają zawsze okupanci (rządy) wobec swoich niewolników. Nie jest dobrze, by powielać je w tekstach bez odpowiedniego kontekstu, czy nawet wartościowania. Wypadałoby przewartościować przecwelony język i nie powtarzać jak papuga po zamordystach ich własnych określeń bez jakiegokolwiek odniesienia się do nich.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Oszustwo - wprowadzenie kogoś w błąd.

Co jest niekoszernego w połączeniu "oszustwa" z "podatkiem"? Proste nazwanie faktu, bez oceny.

"Na ulicy" ludzie tego używają i ja też tego używam, bo ułatwia to komunikację. I używają tego osoby różne, wyobraź se, pozytywnie oceniające "oszukiwanie na podatkach".

...
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
To użyj wyobraźni. Jeśli media i przedstawiciele rządu ciągle gadają: "podatnicy zobowiązani", "za oszustwo podatkowe grozi kara", "znów kolejna teoria spiskowa", to jak myślisz, co się utwierdzi wśród lemingozy?

I teraz kolejne pytanie: co się utwierdzi wśród lemingozy, gdy media zaczną gadać: "wolność to brak podatków", "dawniej obrażano ludzi nazywając ich podatnikami".

Jak mnie jeszcze raz zapytasz, o co chodzi, załaduję ignora.
 
Do góry Bottom