Islamistyczna muzyka :)

P

Przemysław Pintal

Guest
Temat trochę z jajem, ale spodobał mi się wokal i teledysk pewnej islamistycznej piosenki :p. Wrzucajcie wszystko co sławi Allaha i bojowników. Ważne żeby na teledyskach byli pokazani bojownicy, ich życie codziennie, profesja i lekki stosunek do siebie :).

Na pierwszy ogień idzie hit tego lata:



Chillout (chyba dobre do zbakania się):

 
K

Kurier

Guest
A ta co tutaj od razu leci - link ? Byłbym wdzięczny za linka do pełnej piosenki, w przyzwoitej jakości. Wkręciła mi się... dobrze ją dobrali, jakoś tak pasuje do odjebki.

EDIT: @Amel Rzeczywiście. Sorka, nie trawię generalnie takiej muzyki, więc tylko dwie stąd sprawdziłem i odpuściłem. Thx anyways
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Like
Reactions: Alu

nomad

Active Member
83
350
W gatunku muzyki dżihadowej bezkonkurencyjny jak dla mnie jest Czeczeniec Timur Mucurajew.
Po pierwsze-naprawdę dobry, mocny głos, nie jakieś wielbłądzie beczenie jak to zwykle bywa.
Po drugie- muzycznie wywodzi się, o ironio, z tradycji rosyjskiej poezji bardowskiej więc utwory na gitarę i skomponowane w oparciu o ,,europejskie" akordy i ich progresję ergo- da się tego słuchać.
Po trzecie- śpiewa po rosyjsku więc wiem o czym.

W jego twórczości dobrze widać zmianę sztandaru pod którym walczyli Czeczeni w każdej z dwóch wojen. Wczesne płyty przypadające na okres pierwszej wojny są o miłości do kraju, wojowaniu jako takim i walce o niepodległość. Późniejsze, z okresu drugiej wojny czeczeńskiej są już bardzo wyraźnie naznaczone islamem i dżihadem.
W ogóle ten człowiek uświadomił mi jak niesamowicie potężnym narzędziem propagandowym jest muzyka. Nie to żebym był jakoś szczególnie przewrażliwiony i skłonny do histerycznych emocji ale niektóre teksty mnie, człowieka bez żadnej przecież więzi z islamem czy Czeczenią naprawdę potrafiły chwycić za serce. Cały myk polega na tym, żeby trafić tam z pominięciem mózgu.





Jak kogoś interesuje tłumaczenie tego albo innego utworu to coś na szybko nasmaruję.
 
Do góry Bottom