Herbata i kawa

Co najczęściej pijecie?

  • Czarną herbatę

    Votes: 31 62,0%
  • Zieloną herbatę

    Votes: 9 18,0%
  • Czerwoną herbatę

    Votes: 2 4,0%
  • Owocową herbatę

    Votes: 2 4,0%
  • Kawę mieloną

    Votes: 8 16,0%
  • Kawę parzoną

    Votes: 6 12,0%
  • Kawę rozpuszczalną

    Votes: 3 6,0%
  • Przegotowaną wodę

    Votes: 3 6,0%

  • Total voters
    50

tolep

five miles out
8 556
15 443
Pijam herbatę liściastą, przeważnie Yunan. Co prawda typowe marketowe Yunan to grubo pocięte liscie, które mają tendencję do niezupełnego tonięcia po zalaniu wrzątkiem, ale trudno, jakoś sobie z tym radziłem.

i WTEM odkryłem, że w jednym mallu w Poznaniu jest sklep Marks & Spencer, oraz że M&S ma dział spożywczy.

250 gramów drobno pociętej jakiejś herbaty liściastej

MSESL-2.jpg
kosztuje jakieś 11 czy 12 złotych, czyli taniej od typowego yunana (5-6 zł za 100 g)w losowym markecie.

Ludzie.... orgazm.
 

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 840
Lubię białą, chińska herbatkę, ma grube, małe igiełki, a po zaparzeniu ma delikatny smak. Ale częściej piję japońską zieloną herbatkę, którą parzy się chłodniejsza wodą. Jej drobniutkie listki to takie jakby igiełki o bardzo pięknym ciemnozielonym kolorze, no i dojrzewają przy ograniczonym dopływie światła, dlatego trzy tygodnie przed zbiorem Japończycy zakładają z bambusów dach nad plantacją. Po zaparzeniu ma piękny, zielony kolorek i niesamowity smak, długo czuje się jej smak po wypiciu.
No ale w temacie nie ma białej herbaty, to może nie powinnam pisać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Lubię białą, chińska herbatkę, ma grube, małe igiełki, a po zaparzeniu ma delikatny smak. Ale częściej piję japońską zieloną herbatkę, którą parzy się chłodniejsza wodą. Jej drobniutkie listki to takie jakby igiełki o bardzo pięknym ciemnozielonym kolorze, no i dojrzewają przy ograniczonym dopływie światła, dlatego trzy tygodnie przed zbiorem Japończycy zakładają z bambusów dach nad plantacją. Po zaparzeniu ma piękny, zielony kolorek i niesamowity smak, długo czuje się jej smak po wypiciu.
No ale w temacie nie ma białej herbaty, to może nie powinnam pisać?
Popieram, biała herbata FTW. Ale Amel, biedak cebulak, nie zna.
 

VeroVero

New Member
10
64
Kiedyś uwielbiałam zieloną herbatę ale potem przeniosłam się do Japonii i miałam ją codziennie = mam jej już dość ^^
Kawę lubię ale nie mam ulubionej marki - zazwyczaj tylko piję rano jeden kubek Nescafe (czasem dwie kawy dziennie ale nie więcej).

Najczęściej pijam (i najbardziej lubię) czarną herbatę.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
U mnie smaki po 25 latach nagle się zmieniły. Kawa już mi nie podchodzi, zielona herbata też jakoś nie (miałem okres że mi smakowała), więc wróciłem do normalnej herbaty, ale nie biorę woreczkowej i nie robię czaju (esencji), tylko biorę liściastą i zaparzam ją po chińsku. Na razie mi podchodzi, choć jest z tym więcej roboty. Robota jest na razie warta różnicy w smaku (tak, dla mojego podniebienia jest to znaczna różnica). Zamówiłem sobie nawet na próbkę talarka (357 gram) czerwonej herbaty z chińskiego sklepu. Podobno liście zbierane ręcznie, z ekologicznej plantacji i z licencjonowanej fabryki (sklep fabryczny). Napisali że krzaki właśnie tej herbaty, z której jest ten talarek, mają 540 lat. Zobaczymy jak się przyjmie.

Wcześniej nigdy nie kupowałem herbaty u Chińczyka, więc nie wiem czym się kierować. Kupując kierowałem się wyłącznie wyglądem sprasowanego zioła, bo kurwa czym, jak się na tym nie znam :( Na razie nie przekraczam ¢10 za gram. Jakieś sugestie?

No i co w przypadku Chin oznacza "licencjonowany producent" herbaty?
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Zielona i czerwona herbata wspomaga odchudzanie - prawda czy nie?
zielona tak, pu-erh nie
Wykazano, że spożycie zielonej herbaty powoduje zwiększenie spalania tkanki tłuszczowej podczas spoczynku oraz zapobiega otyłości[5], poprawia także wrażliwość nainsulinę u myszy. W czasie badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Birmingham wykazano, że przeciętny poziom spalania tłuszczu po zażyciu ekstraktu zielonej herbaty był o 17% większy niż po zażyciuplacebo[6]. Także proporcja energii ze spalania tłuszczu do całkowitej energii wytwarzanej przez organizm była po zażyciu ekstraktu większa o podobny procent. To sugeruje, że spożycie ekstraktu zielonej herbaty nie tylko zwiększa spalanie tłuszczu podczas średnio intensywnych ćwiczeń, ale również poprawia wrażliwość na insulinę i tolerancję glukozy u zdrowych młodych ludzi.
 

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Słyszałem, że podobno nawet wysiłek fizyczny pomaga, ale nie będę sam tego sprawdzał i ryzykował własnym zdrowiem :(

@Ontop profanum: w biedronce dostałem takie coś :
2558-grzaniecpl-kozackigot-123.jpg

bo jestem przeziębiony więc 'hehe grzaniec'. W smaku chujowe, ale po zalaniu wodą w całym pokoju czuć miód. Aha, nie wiem, co w tym wypadku oznacza "z prądem".
 
M

m.kor0na

Guest
Ciężko już znaleźć rzecz, która wg jakichś "naukowców" nie wspomaga odchudzania.
Żadne herbaty i diety cud. Dieta MŻ- & mniej żreć& jest jedynym właściwym rozwiązaniem.Ja jestem w średnim wieku mam dorosłe dzieci i mam figurę młodej dziewczyny.Wzrost 170, biust 92, biodra 98, talia 70.Wszystkie koleżanki mi zazdroszczą.
 

Mati

Member
46
73
kawe na poprawe humoru. parzona po turecku bo mozna ja wszedzie przyrzadzic, herbata owocowa, mocno czerwona, a wiec napar z owocow czerwonych i czrnych. lubie sobie radzic w życiu, bez tej calej niepotrzenbej otoczki znanej tylko w czasach dzisiejszych. Reklama Cloonygo fajna, ale nie nabieram sie na nia.


nespresso-spot-clooneypobity655.png
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
jako ze odchudzam sie i nie pije sokow ani napojow to zamiast drugiego czajniczka herbaty przygotowuję w nim "herbatę" z mięty bo niby nie zdrowo jest dużo herbaty pić, a ja codziennie czajniczek jej wypijam
 
Do góry Bottom