Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta

dunajec1

Active Member
109
47
Religia to sfera prywatna.
Wieszanie religijnych symboli na sali sejmowej jest dozwolone? Ciekawi mnie jak wygląda sprawa symboli religijnych w miejscach publicznych w innych krajach.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Gdyby to miało być w punkt, należałoby zapytać: a) dlaczego te chanukowe świecie wcześniej Braunowi tak nie wadziły (palą się w Sejmie co roku od wielu lat)?, b) dlaczego nie zaczął od zdjęcia krzyża w sali plenarnej?
Braun uważa że Chanuka jest ksenofobiczna - to święto Żydzi ustanowili po zwycieskim powstaniu Machabeuszy, po czym podobno wyrżneli w pień Greków syryjskich, którzy do tej pory nimi rządzili. Talmud podobno - sam nie wiem, tylko tak mówi Braun - Talmud interpretuje wybicie tych Greków, jako oznake zwycięstwa nad wszelakimi gojami.
Co do samej Chanuki w tym roku, to Braun był o to pytany i odpowiedział, że do tej pory dowiadywał sie po fakcie albo wcale, a w tym roku zrobił to, bo usłyszał o wszystkim chwile przed.
 

Salem

Born again
59
247
Cokolwiek by się nie sądziło, sprejowanie gaśnicą w świeczkę nawet we własnej melinie uznałbym za czyn wariacki i pogonił. A w sumie to od dawna myślałem, że za tą polszczyzną i fejkową wzniosłością, kryło się cudaczne szaleństwo... like, wyobrażacie sobie Brauna na domówce np? Przecież to postać NPC

Wiele zdradzają małe rzeczy, np. czerwone ucho z wywiadu już po akcji z gaśnicą;

uchobrauna.png

W pełnym wywiadzie nawet lepiej to widać:

View: https://www.youtube.com/watch?v=DrE-O6f96cw


To tylko mały przykład, ale naturalnie człowiek, można porównać do redaktora obok nie ma takich wypieków. Skąd takowe... nie śmiem wnikać. A nie, śmiem... kłamstwo, one way or another, to znana przypadłość, sam jak często kłamałem uszy mi się czerwieniły nieźle

True story, mark my words
54367-677x316_c.jpg

PS IMO agent jak się patrzy
 
Ostatnia edycja:

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Braun uważa że Chanuka jest ksenofobiczna - to święto Żydzi ustanowili po zwycieskim powstaniu Machabeuszy, po czym podobno wyrżneli w pień Greków syryjskich, którzy do tej pory nimi rządzili. Talmud podobno - sam nie wiem, tylko tak mówi Braun - Talmud interpretuje wybicie tych Greków, jako oznake zwycięstwa nad wszelakimi gojami.
Co do samej Chanuki w tym roku, to Braun był o to pytany i odpowiedział, że do tej pory dowiadywał sie po fakcie albo wcale, a w tym roku zrobił to, bo usłyszał o wszystkim chwile przed.
Te wyjaśnienia są co najmniej mało przekonujące...
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Braun uważa że Chanuka jest ksenofobiczna - to święto Żydzi ustanowili po zwycieskim powstaniu Machabeuszy, po czym podobno wyrżneli w pień Greków syryjskich, którzy do tej pory nimi rządzili. Talmud podobno - sam nie wiem, tylko tak mówi Braun - Talmud interpretuje wybicie tych Greków, jako oznake zwycięstwa nad wszelakimi gojami.
Co do samej Chanuki w tym roku, to Braun był o to pytany i odpowiedział, że do tej pory dowiadywał sie po fakcie albo wcale, a w tym roku zrobił to, bo usłyszał o wszystkim chwile przed.
Słyszałem, że to kwestia tego, że tym razem straż sejmowa nie pilnowała gaśnic.
A co do święta, to chyba Braun nie pamięta, co ci Grecy z Antiochem IV wyprawiali jako okupanci Judei.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Słyszałem, że to kwestia tego, że tym razem straż sejmowa nie pilnowała gaśnic.
A co do święta, to chyba Braun nie pamięta, co ci Grecy z Antiochem IV wyprawiali jako okupanci Judei.
A czemu mieliby wczesniej je pilnować? Wątpie aby wczesniej ktoś pomyslał do czego Braun może ich użyć (chyba że to miał być żart)
Mówil wiele razy że akurat byl w Sejmie, gdy uslyszal o mającym sie zaraz odbyc evencie, wczesniej niespecjalnie sie interesował i dowiadywal po czasie.
Zresztą nie wiem czemu ta opcja wydaje sie wielu tak niezwykla, co w tym dziwnego? W sumie nawet gdyby od dawna dlugo i dokladnie to.planował, co za różnica?
A co do punktu ostatniego - jedna ksenofobia raczej nie tlumaczy drugiej, tym bardziej że rasistowski (wg Brauna) odlam chasydyzmu który tak interpretuje Chanuke,(jako publiczne wydarzenie, mające jednoczyć wszystkich Żydów na poziomie narodowym przeciw gojom, a nie świeto prywatne obchodzone w domu) powstal dopiero 200 czy max 250 lat temu
Edit - Sluchalem już sporo wywiadów z Braunem gdzie on pokazuje sporą wiedze o judaizmie, u niego to nie jest powierzchowne. Wydaje sie zna i rozumie teksty chasydzkie, nawet mówil że sobie sprowadza teksty i opracowania. To dosc ciekawe podejscie - na zasadzie poznaj swego wroga ha :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom