Fałszowanie głosów w wyborach

Patriciush

akcjonariusz Najjaśniejszej RP Sp. ZOO
118
281
To co się wyrabia z tymi wyborami to są kurwa jakieś jaja..

To będą chyba najbardziej zagadkowe wybory w historii III RP. Według danych portalu niezależna.pl, po obliczeniu wyników z ok. 80 proc. protokołów wybory wygrało… Polskie Stronnictwo Ludowe.

Odbili sobie za 1946 i 1947.

Jak spłyną wyniki z powiatowych i miejskich komisji to chyba wróci wszystko do normy.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
10525897_1507661846169600_5424502454327159039_n.jpg
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Ostatni będą pierwszymi... Wróć... Nieobecni będą pierwszymi.

RMF24: System PKW wskazał zwycięzcę, którego nie było na karcie
43 minuty temu
Podczas zliczania głosów w wyborach na prezydenta Szczecina system PKW wskazał, że ich zwycięzcą został Krzysztof Woźniak. Takiego kandydata w ogóle nie było na karcie do głosowania - dowiedziała się reporterka RMF FM, Aneta Łuczkowska.

Taka sytuacja to błąd stworzonego dla PKW systemu liczenia głosów.

- W pewnym momencie na ekranie monitora mieliśmy wyniki wyborów na prezydenta Szczecina, a po naciśnięciu klawisza "drukuj" wyszły nam wyniki na wójta bodajże gminy Kobylanka. I stąd wyszedł Krzysztof Woźniak - mówił przewodniczący szczecińskiej komisji Grzegorz Kasicki.

Komisja tego wyniku nie uznała. System PKW wyniki policzył poprawnie po kilku godzinach.
Teraz, jak sprawdziła reporterka RMF FM, nie działa nic. Być może jeszcze dziś zapadnie decyzja o ręcznym liczeniu głosów.

Aneta Łuczkowska
To cud - człowiek, którego nie było na liście - zwyciężył. Jutro to możesz być Ty albo ja. Alleluja! Cud nad wyborczą urną. Dowód na nadprzyrodzoność egalitaryzmu niedyskryminującej demokracji. Teraz naprawdę każdy ma szansę gdzieś wygrać. Chwalmy Pana! Pana z PKW, zsyłającego wyborczo mannę z nieba.
- Kim jesteś? - Jesteś zwycięzcą!
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Kolejny dobry news:

Skandal wyborczy w powiecie opatowskim
Brak mojego nazwiska na listach wyborczych do Rady Powiatu odkryli rano moi synowie - mówi radna powiatowa, Bożena Kornacka. O sprawie pisze "Gazeta Ostrowiecka".

04b1df58a35d44045924c297342a3132.jpg


"Postanowiłam sprawdzić, jak sytuacja wygląda w innych obwodach. Okazało się, że w kilku brakuje mojego nazwiska, bądź lista jest pomieszana. Umieszczono na niej nazwiska innych kandydatów z mojego ugrupowania kandydujących w innych okręgach" - mówi radna cytowana przez "Gazetę Ostrowiecką". Medium przypomina, że należała do najbardziej aktywnych radnych będących w opozycji wobec ówczesnych władz powiatu. W ostatnich wyborach startowała z listy ugrupowania Stowarzyszenie Region Świętokrzyski w okręgu Tarłów, Wojciechowice, Ożarów.

"Uważam, że jest to celowe działanie "- mówi Kornacka. "Jestem niewygodna dla partii rządzącej w powiecie, czyli PSL" - dodaje. Karty bez nazwiska Bożeny Kornackiej były m.in. w Ożarowie w komisji obwodowej nr 7 mieszczącej się w Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia E. Szylki. Zastępca przewodniczącego tejże komisji Piotr Kowalski potwierdził, że dopiero o godz. 10.30 komisja zorientowała się, że są pomylone listy - pisze "Gazeta Ostrowiecka".

Brak Bożeny Kornackiej na listach wyborczych został odnotowany także przez Komendę Powiatową Policji w Opatowie. "Gazeta Ostrowiecka" podaje również, że mimo zliczonych już głosów do Rady Powiatu Powiatowa Komisja Wyborcza w Opatowie nie chce ogłosić wyników wyborów.

Ino obawiam się, że to wszystko trafia do garstki ludzi i wcale zaufania do państwa nie obniża.

I wpis z czyjegoś blogaska. Wklejam, bo wszyscy wklejają:

PKW to kwintesencja polskiego sądownictwa i to jest prawdziwy problem
Sędziowie, to oni decydują o twoim życiu, choć kontakt z rzeczywistością utracili już dawno

Obserwując całe zamieszanie z wyborami, z systemem komputerowym i Państwowa Komisją Wyborczą mam wrażenie, że ucieka nam chyba najważniejsza w tym ukryta w tle informacja. Wszyscy skupili się na systemie, na opóźnieniach , na cyberatakach i wyciekach haseł. A mnie to nie interesuję. Nie jest dla mnie ważnym czy raporty i protokoły przelecą światłowodem, przewiezie je w zalakowanej kopercie konduktor dalekobieżnego pociągu czy przeniesie gołąb pocztowy. Powiem wam więcej, mogę poczekać na wyniki do czwartku, nie muszę ich poznać 15 minut po zakończonych wyborach.

To co mnie przeraża to przemilczane tło. Wszyscy członkowie PKW to sędziowie, sędziowie z najwyższej półki, sędziowska elita. W skład komisji wchodzą sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego, Trybunału Konstytucyjnego i oczywiście Sądu Najwyższego. Najlepsi z najlepszych. Tymczasem zobaczcie co ci ludzie sobą reprezentują, butę, ignorancje i niekompetencje a przy tym kompletne oderwanie od rzeczywistości. Ci ludzie którzy przez całe życie kształtowali, kształtując orzecznictwo kształtowali polski system prawny. Dziwicie się potem, że z wyroków NSA śmieje się z szyderstwem i pogardą każdy kto choć 5 minut prowadził własny biznes. Bo jaki wyrok w sprawie informatyzacji ma wydać ktoś kto chcę za niecałe pół miliona złotych i w trzy miesiące wdrożyć ogólnokrajowy, oparty o bazy danych system. Pół miliona złotych to na system komputerowy wydaje większy supermarket. I jeżeli jest to system dedykowany to nie zamawia go na 90 dni przed otwarciem sklepu.

Tak, powiem to jasno, elita polskiego wymiaru sprawiedliwości to nieuki i ludzi z innej epoki. Skoro taka jest elita to jaki jest polski system sądownictwa. Czy w tym kontekście jeszcze kogoś dziwi skazanie niepełnosprawnego Radka Agatowskiego czy casus Płk Olkowicz skazanego za zapłacenia grzywny za osadzonego, który ukradł wafelek. Nie mnie już to nie dziwi. Bo sędziowie PKW pokazali w jakiej zapaści i jak miałka merytorycznie i intelektualnie jest polska klasa sędziowska. Bo skoro elita jest taka to jaka jest średnia krajowa?

Dlatego dziś dyskusję o powtórzeniu wyborów, o układzie książeczek wyborczych, o komisjach śledczych w sejmie uważam za stawianie zasłony dymnej. Lepiej zastanówmy się co zrobić by polski system sądowniczy wyzbył się nieuków i by jego elita nawiązała kontakt z rzeczywistością. Może na początek w ramach egzaminów sędziowskich zacznijmy wymagać od kandydatów zrozumienia prostego zdania: „Hallo tu ziemia”.
:)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Mam jedno zasadnicze pytanie: czy PKW legitymizuje te wybory? :)

Okazuje się, że oni tą kompromitacją psują mój cały argument zalecający niegłosowanie. A przynajmniej znaczną jego część. Bo gdyby ludzie nie poszli głosować, to prawdopodobnie państwo nie zdołałoby się do tego stopnia skompromitować. Pozostała część argumentu pozostaje w mocy - niektórzy mogą już nie chcieć legitymizować nie tyle niemoralnych, co zupełnie nieudacznych, niepoważnych i bezsensownych organizacji - uczestnictwo w takim cyrku odbiera chyba godność i rozum człowieka.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
... a tymczasem Bredzisław Od Ruskich:
12:42 Komorowski stwierdził, że nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów, na przykład przez lansowanie szkodliwej tezy o konieczności powtórzenia wyborów. - Po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów przyjdzie czas na wnikliwą ocenę funkcjonowania PKW, a szczelnie Krajowego Biura Wyborcze, być może powinno to oznaczać również decyzje personalne, ale przeprowadzane w zgodzie z prawem - dodałjednak
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-samorzadowe-2014-oficjalne-wyniki/6dk4d
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Mam jedno zasadnicze pytanie: czy PKW legitymizuje te wybory? :)

Okazuje się, że oni tą kompromitacją psują mój cały argument zalecający niegłosowanie. A przynajmniej znaczną jego część. Bo gdyby ludzie nie poszli głosować, to prawdopodobnie państwo nie zdołałoby się do tego stopnia skompromitować. Pozostała część argumentu pozostaje w mocy - niektórzy mogą już nie chcieć legitymizować nie tyle niemoralnych, co zupełnie nieudacznych, niepoważnych i bezsensownych organizacji - uczestnictwo w takim cyrku odbiera chyba godność i rozum człowieka.
Mi przyszło do głowy coś jeszcze. Zawsze uważałem oddawanie głosu nieważnego za stratę czasu. Po ostatnich wypadkach przyszło mi jednak do głowy, że oddanie takiego głosu to dorzucanie swojej cegiełki do podejrzeń o oszustwa wyborcze - co skutkuje zmniejszeniem zaufania do państwa i trolluje demokrację :)

Oczywiście jeden głos więcej niewiele zmienia, ale wg mnie to i tak lepszy argument za oddawaniem nieważnego głosu niż używanie go jako formy protestu, który i tak nikogo nie obchodzi.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
aluzci230 napisał:
Ja spadłem z krzesła, jak się dowiedziałem, że Kazimierz Czaplicki - sekretarz PKW, a obecnie również szef Krajowego Biura Wyborczego, mianowany był na to stanowisko jeszcze w 1989 przez Jaruzelskiego a wcześniej robił karierę w Kancelarii Rady Państwa.

Czasy się zmieniają, a pan zawsze w komisjach.

 
H

HELLMANS

Guest
Ja spadłem z krzesła, jak się dowiedziałem, że Kazimierz Czaplicki - sekretarz PKW, a obecnie również szef Krajowego Biura Wyborczego, mianowany był na to stanowisko jeszcze w 1989 przez Jaruzelskiego a wcześniej robił karierę w Kancelarii Rady Państwa.

Oni jeszcze do tej pory znają na pamięć grafik kiszczaka
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Hahaha..


Wiceszef Komisji Wyborczej: Nie wiem, skąd PKW ma te wyniki


Skąd wysoki wynik PSL w Świętokrzyskim? Nie wiadomo. Zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach twierdzi, że nie przesłał jeszcze do PKW żadnego protokołu.

We wtorek wieczorem, Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała cząstkowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich. Wynika z nich, że Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło w 80 proc. obwodów 49,9 proc. poparcia.

http://www.rp.pl/artykul/1158554.html


http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1292809,Dyrektor-Muzeum-Powstania-Warszawskiego-Jan-Oldakowski-zlozy-protest-wyborczy-Mamy-do-czynienia-z-powaznym-kryzysem-panstwa
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Te wybory to kpina z wyborców, odstawiają szopkę z "trudnościami" po to by zatuszować fałszerstwo na rzecz PSL.
 

Morwin Kike

Active Member
38
121
Bezpieczniaki się trochę przeliczyły. Myśleli, że i ten wał spokojnie przejdzie, a tu taki chuj. Naród się aż tak głupi nie okazał i będą teraz kombinować jak koń pod górę, co zrobić, żeby uspokoić trochę sytuacje. Jednak wątpie, żeby nastał jakiś przełom w narodzie, bo i o tym pewnie zapomną. Skoro o aferze taśmowej zapomnieli( i wielu innych) to i to podarują pewnie. Taki typ ludzi, że jak im plujesz w pysk, to powiedzą, że deszcz pada. Demokracja jebana, psia jego mać.
Jedyna opcja to kulka w łeb dla tych kurw co siedzą tu o 45 r. Pierdolone czerwone dynastie, tyle że teraz pod przebraniem ludzi o nowoczesnych, europejskich poglądach. Demokracja, równość i inne pierdololo. Banda zwykłych dzikusów, kapusiów, ubeków jebanych. Ludzi wyciągniętych z prl-u poprzebieranych w drogie garnitury. Potem wychodzi jaka to demokracja, a demokracja taka jak i ci, którzy jej strzegą. Wystarczy popatrzeć na policjantów, polityków, bezpieczniaków i ich nawyki z głębokiej komuny, które to teraz dają o sobie znać w demokratycznej rzeczywistości. Fasada pełną gębą.
 
Do góry Bottom