Europa Tysięcy Liberlandów

Luizy

Well-Known Member
501
1 827



13 kwietnia 2015 roku na ziemi niczyjej pomiędzy Chorwacją, a Serbią, zostało utworzone państwo o powierzchni 7 km2 - Liberland. "Ojcem założycielem" jest Vít Jedlička związany z czeską partią wolnościową Svobodni, dewizą Liberlandu jest "To live and let live", ponieważ ideą przewodnią tego mikro-państwa ma być ochrona wolności gospodarczych i obyczajowych zapewniona przez konstytucję.

Co do uzyskania obywatelstwa.

Who is needed in Liberland?
Liberland currently needs people who:
  • have respect for other people and respect the opinions of others, regardless of their race, ethnicity, orientation, or religion
  • have respect for private ownership which is untouchable
  • do not have communist, nazi or other extremist past
  • were not punished for past criminal offences
http://liberland.org/en/about/


I jak polscy libertarianie, składacie już aplikację o obywatelstwo tego bałkańskiego wolnościowego El Dorado?

Ja chętnie zapoznałbym się z tą konstytucją, jeśli już gdzieś jest dostępna po angielsku.


"Sława (Sława!), Chorwackim Wojownikom!
Biało-czerwonej szachownicy MOC!"

 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 717
"have respect for other people and respect the opinions of others, regardless of their race, ethnicity, orientation, or religion"
Już widać, że lewactwo się wkrada, bo to w ogóle znaczy szanować innych i ich opinie? Można komuś odmówić usługi, z uwagi na te "race, ethnicity, orientation, or religion" czy nie? Można odmówić z uwagi na co innego? Skąd ktokolwiek poza odmawiającym ma znać powód odmowy?
 

adex26

Active Member
112
103
Chuj z tym "have respect for other people and respect the opinions of others, regardless of their race, ethnicity, orientation, or religion" ja tam mogę jechać jak nie ma podatków, można hodować zioło i produkować/kupować inne dragi, posiadać broń bez zezwolenia (ble:confused:) itp. Jeśli tak to na bałkanach pewnie po rusku się dogadam, a trochę język rosyjski znam. Może za jakiś czas tam pojadę i zdam relację, bo już od jakiegoś czasu miałem się na Bałkany wybrać.

PS: Poczytajcie i zobaczcie ile komuchów już się na forum tego "kraju" zebrało... smutne :/
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 575
11 150
Mała powierzchnia, zioło trzeba byłoby uprawiać chyba piętrowo, w halach. W sumie miałem jechać w na wczasy do Chorwacji w zeszłym roku, a nie pojechałem. Przypadek, a może znak?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 575
11 150
Z tego co widzę to nie ma jeszcze ustalonych praw w języku angielskim, więc chuj wie. Jak się pojawią, to zamierzam wysłać aplikację, choćby dla beki. Jak się utrzyma i będą dostępne dragi, to w wakacje mogę podskoczyć wypalić kilka blantów. Samochód mam duży, więc się będzie można zabrać za zwrotem kosztów za paliwo. 1200 km ode mnie, czyli spokojnie się jednego dnia przejedzie, autko jak jadę spokojnie potrafi zejść poniżej 5l/100 km, no a na miejscu zatankuje się za półdarmo ;) .

Bardzo ciekawy temat :)
 
D

Deleted member 427

Guest
Może jakaś większa firma produkująca broń i akcesoria posadzi tam swoją fabrykę. Jak produkcja ruszy, to UE zbombarduje Liberland i koniec wolności :( To samo będzie pewnie z dragami - jak zaczną wylewać się poza granicę państwa (a na bank zaczną), to się skończy Eldorado.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 575
11 150
Z satelity wygląda jak wielkie nic, las, krzaczory. No i nie ma tam dróg, czyli akap jak malowany. Jak ktoś chciałby nocować, to z nocki w kasyno-kurwiarni chyba nici, do wyboru jest chwilowo namiot i ognisko, czasy pionierskie. Częściowo mogą to być tereny zalewowe, ale w małej części. Jest dużo lasów (będzie co spalić), a gęsty las nie wyrośnie na zalewanym terenie, czyli brzeg wysoki.
 

simek

Well-Known Member
1 367
1 997
Google maps twierdzi, że to Serbia, ciekawym co się dzieje, jak zadzwonisz stamtąd na serbską policję i zgłosisz jakie przestępstwo. Przyjadą?

Jakby co, to jestem chętny do wejścia w spółkę, która wybuduje tam palarnie opium :)

Aha, no i ciekawe jak z pierwotnym zawłaszczeniem: @Ciek jak będziesz jechał, to koniecznie weź kilkaset metrów siatki, coby wyznaczyć co Twoje :D
 
Ostatnia edycja:

adex26

Active Member
112
103
W akapie siatka nie pomoże, trzeba budować pod ziemią, aby się przed przypadkowym wybuchem krasnala na podwórku u sąsiada ochronić.
 
Do góry Bottom